AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Hladis »

Tohle je bohužel problém. BFU nikdo uz nerekne, ze pro OC 8jadrovych FX potrebuji poradne a drazsi desky. Zadne desky pod 2k. Takova ASUS Sabertooth ideal. Ta EVO je opravdu zakladni minimum pro OC FX-8xxx. Pro FX-6xxx a 4xxx se da pouzit i obyc M5A97 bez EVO. Ale i tak je vyzadovano aktivne chladit kaskadu. Dobre jsou http://www.noctua.at/main.php?show=prod ... =35&lng=en a ja je pouzivam i na Intel. Ten Asrock uz od pohledu na OC pod vodou 8jadrovych macku nemá. Takze zacal bych vymenou desky a poreseni chlazeni. Voda je hezka věc, ale nechladi součástky na desce. Dokupovat za 500 Kc blok na tuhle desku nemá moc smysl.
Obrázek
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

Díky všem za všechny rady co jste mi daly. Moc jste mi tím pomohli. Je pravda že ta kaskáda se přehřívá a potřebuje ofukovat teď jsem si to sám ověřil s fénem kdy na ni foukal chladnej vzduch a ani jednou se mi nestalo, že by se procesor podtaktoval. Je škoda, že tu desku asi nebudu moct vrátit do obchodu a nejspiš si ji budu muset nechat leda ji zkusit prodat na aukru či tak nějak. Pokud by se mi ale nepovedlo ji prodat a musel bych si ji opravdu nechat byl by problém pro tuto desku provoz FX procesoru pokud bych ho nataktoval a samozřejmě vyřešil chlazení kaskády vodou jelikož ji tam už nyní mám nebude pro mě problém ji dostat i na kaskádu? Nejde mi o nijak závratnej OC potenciál (max asi 4.5Ghz podle toho jak mě procesor pustí) ale o to zda by ta napájecí kaskáda po chvíli neumřela ikdyž by byla dostatečně chlazená díky vysokýmu odběru?
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

Hladis píše:Tohle je bohužel problém. BFU nikdo uz nerekne, ze pro OC 8jadrovych FX potrebuji poradne a drazsi desky. Zadne desky pod 2k. Takova ASUS Sabertooth ideal. Ta EVO je opravdu zakladni minimum pro OC FX-8xxx. Pro FX-6xxx a 4xxx se da pouzit i obyc M5A97 bez EVO. Ale i tak je vyzadovano aktivne chladit kaskadu. Dobre jsou http://www.noctua.at/main.php?show=prod ... =35&lng=en a ja je pouzivam i na Intel. Ten Asrock uz od pohledu na OC pod vodou 8jadrovych macku nemá. Takze zacal bych vymenou desky a poreseni chlazeni. Voda je hezka věc, ale nechladi součástky na desce. Dokupovat za 500 Kc blok na tuhle desku nemá moc smysl.

Já vím špatná volba a ta deska od ASUS je asi o 200-300,- dražší než ta od ASRock co mám teď. No je zbytečný brečet na rozlitým mlékem už to zpět nevezmu a musím bojovat s tím co mám nyní. Můžu se desku pokusit prodat a nebo to ještě nějak zkusit vybojovat s ní mám na základní desce chlazenej chip set u procesoru nevím zda je to severní/jižní můstek ale je blíž procesoru a topil jako blázen tak jsem se ho rozhodnul taky dát pod vodní blok. Jak sem psal už dřív mám možnost si sehnat blok i na tu kaskádu a tím vyřešit její přehřívání. Vím, že to asi nebude podle vašeho gusta ale zkuste mi prosím nastínit zda by s tím moch vzniknout nějaký další problém a nebo by to bylo schopný provozu i dál a deska by mě to vydržela?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Určitě prodej (nebo někomu dej kdo do toho dá 95W či méně CPU a nebude taktovat). Opravdu to časem shořet může. Řešení "tak taktovat nebudu a snad to vydrží když na to budu foukat" opravdu neni ideální. Navíc Asrocky maj jen 2 roky záruku, GB a Asusy maj 3 (Sabertooth dokonce 5) a to je dnes taky dost podstatné.
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

Díky za všechny vaše rady moc jste mi pomohli a desku se pokusím prodat. Pokud neuspěji tak si ji budu muset nechat uvidíme jak to dopadne. Potřebuje ještě poradit ohledně zdroje pro procesor AMD FX-8320. V současné době mám Fortron Blue Storm II 500W a s procesorem mi na něm běží i 3x pevnej disk 7200rpm, paměti 2x DDR3 1866Mhz a grafická karta AMD R7 260x a i ta přetaktovaná v rámci ovladačů co mi dovolily. Dál je v sestavě ještě vodní čerpadlo Laing DDC-1 12v, 4x ventilátor na radiátoru a 3x USB klíčenky pro různá zařízení (nejedná se o pevný disky ani flash disky). Na tady těchto stránkách http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp jsem se snažil spočítat orientačně spotřebu, kterou má moje sestava má při špičkovím odběru všech komponentů a napsalo mi to až přez 530W což je víc než zvládne můj zdroj. Je pravda že pokud nastavím napětí 1.3V a freqvenci procesoru třeba jen 4.2Ghz PC se vypne a musím chvíli počkat než ho znovu je možné zapnout. Chtěl bych se vás proto zeptat na váš názor a případně mi poraďte jakej zdroj by jste mi navrhovali pro danou sestavu. Mám vyhlídnutý tady tento zdroj ale nikde jsem nenašel žádná hodnocení pro tento konkrétní typ Chieftec Nitro II 85+ Series 850W.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Hladis »

Názor je jednoduchy. Blue Storm II je kram. Provozovat OC tohle CPU na tomhle Fortronu je o komponenty a nedivim se, ze se vypina. Tohle chce aspoň nejaky Seasonic S12II 620W. Da se i OCZ ZT 650W a ZS 650W. Corsair RM650 nebo Seasonic SS-650RM.

Ale uprime stoji ti tyhle všechny věci za to ? Po OC to zere jak michacka, je to narocny na komponenty s nalezitym prodrazenim a vykon nic moc.
Obrázek
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

No ono s tím výkonem si nejsem až tak jistý zda je až tak bídný a s tím, že to bude baštit jsem smířený. Desku se pokusím vyměnit za ASUS M5A97 EVO R2.0 - AMD 970 a samozřejmě chci koupit i jiný zdroj při koupi procesoru jsem si neuvědomil, že to bude takhle baštit a hlavně PC mě odešel ze dne na den a potřeboval jsem tuhle situaci rychle vyřešit a tak to celý absolutně nedomyslel. Pokud už ale mám FX-8320 a nemohu ho vrátit jelikož je to déle jak 14 dní od kopě tak ho budu chtít maximálně využít co se potenciálu týče a do toho spadá i nějaký OC potenciál. Může mi někdo zhodnotit zdroj, který jsem si našel zda je v pořádku či ne? Má někdo zkušenost s Chieftec Nitro II 85+ Series 850W?
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od maltra »

Ten zdroj ma creva od CWT, co bol kedysi dodavatel aj pre Corsair, takze by to malo byt OK.
The Chieftec BPS-850C2 is a high-efficiency PSU with modular design, stable voltages and reasonable pricing. However, it is noisy at high loads and its output voltage ripple is rather too strong.
Zdroj: Xbitlabs
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Hladis »

V ty cene brat nejaky Gold s nižší Wattazi. Tech 850W je zase prestrelenych a to uz je lepsi 6xxW GOLD a ne 850W Bronze. Ten zdroj ma ještě jen 2 roky záruky a není nejaky extra kvalitni.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Chieftecy nejsou zlý, ale ta záruka je fakt zabijí v té ceně jdou obvykle sehant srovnatelné či lepší zdroje s 5 letou.
Marty10
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2013

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Marty10 »

Zdravim,
diky Hladisovi jsem se asi zamiloval: http://www.noctua.at/main.php?show=prod ... =35&lng=en

Mam na nej zalusk, ale mel bych dotaz, opravdu tam ten chladici efekt funguje dobre a VRM se tim chladi a naopak neohriva? Precijen, ten vzduch, ktery odtamtud bude proudit bude pochazet z vydaneho tepla CPU. Protoze soucasny box od AMD, na kterem se stale snazim fungovat, dela to nejhorsi co muze, tedy odvadi teply vzduch bocnimi stranami pasivu, primo na VRM a RAMky, ale ten proud ohrateho vzduchu je strasne slaby(v podstate ten teply vzduch je rad, ze se dostene sotva ven z pasivu, co holt cekat od tak smesneho vetraku) a krasne mi ohriva kaskadu. A vzhledem k tomu, ze vykon toho boxu je cim dal horsi a teploty procesoru mi tyden co tyden pozvolna rostou(kdyz jsem PC sestavil, byly zezacatku teploty max 45 stupnu a deska max 50, nyni je to 56 na CPU a deska ma k veceru az 64), coz ma za nasledek prehratou VRM a throtling, potom se stava ten procesor skoro nepouzitelny v narocnejsich hrach. V unoru budou finance, tak uz premyslim, jak tento problem vyresit. Nevim, jestli by treba klasicky gelid byl uplne idealni volbou, tak se radsi ptam.
Dekuji za odpoved.
AMD Ryzen 5 3600, MSI B450 Tomahawk, Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200, MSI RX 6700XT MECH 2X 12GB, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG, Corsair RM750W
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od flanker »

Tenhle chladič je mnohem masivnější, tudíž i teploty skrz něj budou nižší než u BOXu. Když koupíš silnější chladič, zas máš rezervu do budoucna. Chladiče není nutné většinou měnit a navíc Noctua pro budoucí patice, které by byly nekompatibilní, zasílá montážní redukci zdarma (to byl třeba případ mojí NHD14 a tehdy vycházejícího LGA2011).
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Marty10
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2013

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Marty10 »

V budoucnu budu prechazet na i5, takze bych ho urcite vyuzil i dale. Proto me laka jit rovnou do neceho poradneho, protoze chladice moc nestarnou. Navic 6 let zaruka...

A vzhledem k tomu, ze rad taktuju, zamlouva se mi to aktivni chlazeni soucastek pobliz socketu.
AMD Ryzen 5 3600, MSI B450 Tomahawk, Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200, MSI RX 6700XT MECH 2X 12GB, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG, Corsair RM750W
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

Zdravím,
potřeboval bych Vaši radu, kterou desku si mám koupit pro procesor FX-8320. Doporučovali jste mi dvě desky ale já sám si nejsem jistý, která je lepší. Jsou cenou od sebe jen malej kousek z toho GIGABYTE GA-970A-UD3P má 8+2 fazovou regulaci napětí pro procesor a Asus M5A97 EVO má prý 6+2 fázovou regulaci napětí pro procesor. Což asi bude možná zásadní ale budu rád pokud mi někdo z Vás poradí.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od del42sa »

Tohle je moc pěkná deska, bohužel se tu zatím neprodává. Cena na neweggu 150 dolarů. (cca 3.000,-Kč)
http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%2 ... r/?cat=CPU

Jinak ASUS M5A97 EVO R2.0 nebo GIGABYTE GA-970A-UD3P jsou obojí dobré desky za velice nízkou cenu, Asus má hodně vychytané biosy se spoustou nastavení pro FX CPU. Nejlepší je asi Asus Sabertooth kvůli záruce, ale taky je nejdražší (cca 4.000,-Kč)
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Maor »

Asus má navíc esatu, což se někomu může hodit, ale není to nic zásadního. OC bude na obou se vzduchovým chlazením stejné, jedíně, kdybys v budoucnu chtěl FX-9xxx tak bych spíš šel do Gigabytu, jinak je to jedno a obojí jsou dobré desky.
Jinak Sabertooth je jasná volba, pokud máš trochu financí navíc
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

Díky koupím desku od Gigabytu sice upgrade neplánuji ale kdo ví za pár let zda tam nedám v zoufalství ještě něco jinýho až můj nynější procesor už mi nebude stačit a výkonější procesory řady FX-9xxx budou levnější.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od Maor »

To budeš muset chytit moment, kdy se bude upgradovat. Dneska třeba narazit na Phenom II x6 je celkem vzácnost oproti době, kdy se masivně přecházelo na první osmijádra nebo určitě legendární i5 2500k, to byly bazary plný šestijader od nejslabších po nejsilnější modely
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od flanker »

ale pozor, Asus desky jsou na AM3+ a OC jasně nejlepší. Psal o tom třeba i Stilt, že kvůli VRM s Gigabyte (myslím, že to byla UD3-990FX) musel dělat voltmód desky, což bych kupujícímu nepřál :)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
BeriCud
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2014

Re: AMD "Piledriver" Vishera refresh Zambezi -info,spekulace atd

Příspěvek od BeriCud »

flanker píše:ale pozor, Asus desky jsou na AM3+ a OC jasně nejlepší. Psal o tom třeba i Stilt, že kvůli VRM s Gigabyte (myslím, že to byla UD3-990FX) musel dělat voltmód desky, což bych kupujícímu nepřál :)

JJ na toto jsem se chtěl právě teď zeptat a musím potvrdit , že bios týto značky na desce, kterou jsi zmínil teda jen UD3-990X je ten nejhorší co jsem kdy viděl. Nastavení VRM apsolutně chybí pokud chce člověk vypnout šetřící funkce procesoru má smůlu tato položka v biosu nikde není k nalezení a pokud se člověk nedej bože pokusí taktovat tak má taky docela smůlu. Jde to ale je to bída a děs. Ruce raději pryč od těchto desek. Zkoušel jsem taktovat i ve Windows přez utilitu od Gigabyte a od AMD ale ani jedna utilita mi nedovolila jít víš jak 3700Mhz (zakladní freqvenci mám 3500Mhz). Možná v aplikaci od Gigabite bych se dostal nějak výš ale nestojí to za to. Ono člověk jak nemůže některý funkce v biosu vypnout je to opravdu špatně. Asi to jde nějak dodělat různýma způsobama např. upravenej bios od někoho a nebo i jinak ale toto se mi opravdu dělat nechce když je deska v záruce. Pokud mohu radit tak opravdu ruce pryč. Pokud má někdo lepší zkušenosti tak budu rád když se o ně podělí já jsem opravdu hodně zklamanej.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“