Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

Asi pred mesiacom som si kúpil procesor z druhej ruky [prekúpený] a prehrieva sa strašne ked nič nerobim tak ej tam 15-20 ale ked začnem hrat npr.. Minecraft ,Starbound, BF2 a iné takéto hry prehreje sa do pár sekund na tech 70-100 a pc se vypne to vím že se delá automaticky .No kúpil som nový chladič Cooler master hyper 103 ktorý by mal uchladit aj 4 ghz procesor pdoal toho čo píšu a ani ten nepomoáha trvá pár minut kým sa to prehreje
Doska - M2N 1934 -BIOS- 0902 najnovší z podporou tohto procesoru
Ram -2.5
Grafika- GeForce 210 - chcel som kúpit novú ale teraz ma to odradilo kedže sa ten procesor prehrieva
niekde som čítal že ten procesor sa prehrieva viac než dost ale nejak sa to musí dat riešit ..
moj starý procesor Amd Athlon 64 3500+ ktorý ešte stále mám .
čítal som už vela článkov ale ani jeden mi nepomohol :)
Dakujem dúfam že sa to vyrieši a aby som mohol zas pokojne spávat :D
Burys14
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2012

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od Burys14 »

Zkontroluj napětí jádra v zátěži. Pokud máš chladič dobře usazený, tak zkontroluj jestli se točí v zátěži ventilátor a rukou zkus jak moc je chladič zahřátý. Ideální by bylo zkusit ho v jiné desce s jiným zdrojem, pokud máš možnost. Pokud stále nebude nic pomáhat, tak zkus snížit násobič o 1, případně 2, 3 Uvidíš, co se stane. Pokud to stále nebude pomáhat, tak je možné, že že se porušila tepelná vodivost mezi čipem a IHS. V tom případě by tě čekalo sundání IHS a chladič by jsi musel dát přímo na čip. Snad jsem nezapomněl na nic, co mě napadlo.
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

nemáš skype ? že by sme si písali rovno ?
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

http://us12.chatzy.com/64662106063565 pod prosím sem :) je to online chat bez registrace
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

po minúte to vybehlo na 72 stupnu a napeti bylo 1.376 V
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

heatpipe i cpu boli kus teplejšie
ale je to ine ten stress test ako ked hram Starbound napríklad
predvcerom to vobec neslo nad 40 stupnov a dnes 60 do pár minut a to je čudné
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

dokonce ted jsem videl 1.408 když sem zapnul moc programu najednou ale jen tak prebliklo
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

skúšal som to aj na 5x nasobku co je fakt malo i na 2.2 i menej som skúšal stále si to nastaví vlastnú frekvenciu a voltage noo cpu nemam kde vyskúšat a to s tým IHS to by som potreboval pomoc když to budu sundávat pres ten chat nebo nejak ješte sem to nedelal
Burys14
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2012

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od Burys14 »

Trošku jsem z tvých příspěvků zmaten. Když vytížíš obě jádra procesoru a necháš to běžet aspoň 10min, jaká je teplota? Napětí je v pořádku. IHS je krajní nouze, ale občas se stane, že se musí u Athlonů vyhodit, protože se poruší tepelná vodivost. Pokud nepomůže snížení násobiče o 1-3 maximálně, je to dost pravděpodobné při předpokladu, že vše ostatní je v pořádku. Teploty u těchto procesorů je potřeba držet tak do 65°C max 70°C. Sundání IHS se musí provádět velmi opatrně. Pokus se najít návod na webu, ale prvně zkus vyloučit všechny ostatní možnosti.
GeRoJ
Nováček
Nováček
Registrován: 12. črc 2013

Re: Prehrievanie procesora AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 GHZ Brisba

Příspěvek od GeRoJ »

znizil som to na 2.2 ghz to je asi 4-5 nasobku tusim a neprehrieva sa pri hrani to je max 40-45 stupnu skusim to dvihat po jednom a testovat no voltage stale 1.408 nekdy 1.300 +-

//edit:dokonce sem rekl moc je to nejakych 35-38 + skype + mozilla wiki kde je to nekdy kriticke jak to laguje bez hry takže dik moc jestli mate jeste nejake napady klidne napište :)
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“