vysoka teplota FX-8120

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
Ilaid
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2012

vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od Ilaid »

Ahoj,
chtel bych se svami poradit ohledne meho CPU mam AMD FX-8120 a co jsem se docetl ve spouste recenzi a clanku mel by tento procesor dosahovat max. 62 stupnu v plne zatezi
problem je u me ten ze se dostavam az k 80 stupnum pri hrani napr doty 2

takto vypada moje sestava
Sapphire HD 7850 2GB OC GDDR5, lite retail
Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP
Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB
AMD FX-8120
Fortron FSP600-80BPN 600W
GIGABYTE GA-990XA-UD3 - AMD 990X
Zalman Z9 U3, bez zdroje, černá
GELID Solution Tranquillo - revize 2
na chladici CPu mam Noctua NF-F12 PWM
vzadu v bedne mam na tahani tepleho vzduchu Noctua NF-S12A FLX
ve strope a na chlazeni disku mam origo Zalman chladice co byly soucasti Pc skrine

v lete se mi i stavalo ze se pc prehralo a vyplo

kde by mohla byt chyba? pc mam rekl bych velmi slusne vetrane od tepleho vzduchu diky filtrum proti prachu neni v pc temer zadny prach a necistoty pastu na CPu jsem preventivne vymenil ale zadna zmena teplota je stale stejne vysoka
pro mereni teplot na jednotlivych periferiich pouzivam AIDU 64
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od PKBO »

No a jaký máš OC a kolik do toho pouštíš V ?
Ilaid
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2012

Re: vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od Ilaid »

nic jsem netaktoval vse je tam v zakladu veskere frekvence a napeti
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od PKBO »

To že jsi napětí neměnil ty, neznamená že jej z nějakého důvodu nedává vyšší deska, zkontroluj to.
Ilaid
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2012

Re: vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od Ilaid »

no to nezkontroluju pac se mi ve ctvrtek sam od sebe vypnul pocitac a uz nesel nahodit takze jsem zkousel dat jinej zdroj a stejne nesel pustit nejspis umrela deska takze jsem to dal cele reklamovat
takze momentalne nejsem schopen rict jake napeti tam jde

nicmene problem s tou teplotou je dlouhodobejsi, zil jsem v domeni ze je to normal jenze me kamarad vyvedl z omylu a resil jsem prave pridanim vetraku do bedny , nez bych zjistil vice a lepe to otestoval ale buhuzel mi prave compl umrel takze to ted momentalne nemohu realizovat

proto priprada prave v uvahu to ze muze byt procesor spatnym kouskem od vyrobce popripade spatny chladic na CPu a nebo to ve finale proste je spatna deska a s novou bude vse ok

chtel jsem predbezne zjistit zda nekdo zde na foru nema podobny problem s teplotou na tomto procesoru ci vyssi rade od AMD
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od flanker »

to ej dost ty teploty... Věděl jsi jistě, že to jsou teploty Core? Je možné, že deska na "auto" nastavení nastavovala nesmyslně vysoké napětí (mizerný BIOS?). Nebo pokud teploty ukazoval software desky či tak, mohlo být chybné čidlo v blízkosti socketu.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Ilaid
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2012

Re: vysoka teplota FX-8120

Příspěvek od Ilaid »

ano vedel jsem ze jsou to core teploty respektive Aida
presne hodnoty teploty desky nejsem schopen rict s presnosti pac jsem se spise zameroval na CPU, ale jak rikas deska tam mohla poustet nejake silenosti a ty se pak podepsaly na teplote CPucka a ve finale to mohlo i tu desku odrovnat od Czc mi jeste vyjadreni zatim zadne neprislo co presne v bedne umrelo takze zatim je to tak vystrel do tmy, co se tyce grafiky ta na vic jak 56 stupnu v plne zatezi nikdy nevylezla
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“