AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

vacifides
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2012
Bydliště: Nymburk

AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od vacifides »

Vlastním výše uvedenou desku a cpu. Nedávno jsem upgradoval z Win 7 Professional na Windows 8.
Asi týden mi procesor "hapruje" a při nahlédnutí do "Easy Tune 6" mi ukazuje že CPU jede na 4,1 GHz a z toho po chvilce 3,8 GHz, pak na 3.5 GHz a furt jako na houpačce. Mám pocit že je systém celý jakýsi nestabilní. Někdy cítím extrémní rychlost/výkon a z toho se zaseká i ve Windows, při provozování obyčejných aplikací jako Moozila Firefox atd.. Rád bych, jestli by mi někdo dokázal poradit ohledně nastavení bios a taktu procesoru tak, aby mi jel procesor stabilně, bez podtaktovávání atd na 4.0 GHz..FURT..
Vím že to lze v biosu nastavit, al nevím si rady jak to má přesně být.
Dále mám paměti 8GB Kingston HyperX BLU v Dual Slotu tzn. 2 x 4 GB/1600.. a také je v BIOSU mnoho nastavení ohledné pamětí což si také nejsem jist..
Našel by se prosím někdo kdo by mi jasně a konkrétně bod po bodu napsal jak nastavit hodnoty v BIOSU, aby byla sestava stabilní a nepodtaktovávala se ?? Upozorňuji že mám BOX chladič..
Přikládám foto screenu Easy Tune.

Děkuji ...

Předem děkuji za jekékoliv rady s tímto procesorem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vacifides
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2012
Bydliště: Nymburk

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od vacifides »

Takže nakonec jsem pár věcí "vydedukoval" zde na fóru a dosáhl jsem tedy stabilního taktu 4.0 GHz/BOX, bez nějakého haprování, podtaktovávání atd. S voltáží jsem taktéž nic nedělal a sestava jede opravdu stabilně.
Pokud by jste někdo měl jakýkoliv jiný nápad, či doladění budu opravdu rád.
Do budoucna chci dokoupit chladič abych mohl takt zvýśit tŕeba na 4,5 Ghz jestli mi to sestava dovolí.

BIOS
-------------------
CPU Clock Ratio - 20
CPU Frequency - 4.0 GHz
Core Performace Boost - Disabled
CPU Unlock - Disabled
C & Q - Disabled
C1E - Enabled
SVM - Enabled
CPU Core Cntrol - Automat.
Core 6 State - Disabled
HPC Mode - Enabled
APM - Disabled
Pavel.P.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 28. lis 2005
Bydliště: UHB

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od Pavel.P. »

C&Q zapni, cpu ti bez toho jede zbytecne porad na 4 ghz, coz se celkem vice projevi na spotrebe. Az bude treba, tak se zase vrati na 4 ghz, tzn. pri zatizeni. Jinak tu voltaz jsi opravdu nezvedal, nemas ji spise na auto ?

...
vacifides
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2012
Bydliště: Nymburk

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od vacifides »

Na voltáž jsem ani nešáhl. Nynní jedu 4,0 GHZ na 1.296 V. S BOXEM 56 stupňů +/-..
Možná je to na "AUTO" neboť jak to sleduji tak napétí kolísá. Potřebuji ještě poradit prosím, néjaký dobrý chladič.
S BOXEM se na vyšší frekvence nedostanu. A vzhledem k tomu že vlastním CASE Sharkoon VAYA můžu desku osadit chladićem max výšky 15.5 cm. Ale nevým jaký.

Díky za případné informace a postřehy, o bych ještě mohl v BIOSU doladit. Díky vśem. :-)
vacifides
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2012
Bydliště: Nymburk

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od vacifides »

Zrovna jsem to projížděl Benchmarky s GPU MSI Radeon R7770/1GB GHZ Version..

3D Mark VANTAGE - 13 658 b GPU
- 14 285 b CPU
3D Mark 2011 - 4 171 b

Call Of Duty: GHOST jede naprosto plynule bez jakýchkoliv prodlev 1600x1200,FSAA,HIGH Details....
Battlefield 4, Metal Ger Risiing Venegance, NFS: Rivals a ostatní hry pak úplně bez problému na HIGH i s FSAA.
Nevidím důvod dokupovat výkonnější grafiku. RADEON R7770 zvládá vše s naprostým klidem.
OCCT Linpack atd. bez chyb..
vacifides
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2012
Bydliště: Nymburk

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od vacifides »

Zajímavé je jak neuvěřitelně rychle startuje PC s Widndows 8 64bit.. Je to cirka pár vteřin...
Práce ve Widndows blesková, bez prodlev ať délám cokoliv i více aplikací najednou.
Tento procesor doporučuji. Vsadil jsem na cenově dostupné né zas tak levné komponenty a jsem naprosto spokojen.
Není potřeba investovat do dražśích výkonnějších komponent. I když bych mohl..
Sestavil jsem cirka za cca 11900,- naprosto výkonově vyhovující PC, na kterém frćí naprosto vśe co jsem zatím testoval. Předpokládám že s lepším chlazením bych se mohl dostat ještě výš cca na 4,4 - 4,5 GHz.
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od amadjr »

fx6300 jsme naprosto bez problemu na 4,5ghz uchladili na freezeru 13. snad pokud nevis co s prachama tam mozna jeste arctic a30, ale to uz je zbytecne.. dej ale pozor na chlazeni napajeci kaskady, tyhle low end gigabyty nejsou moc na taktovani...
ps.: bf4 na ty tvy radeone na plny pojede tak mozna na15-20fps
Ryzen R7 1700 @ 4ghz, alphacool nexxxos black chrome, Gigabyte X370 Gaming K7, G.skill TridentZ@3200 CL12, VEGA 64, Samsung EVO 960 NVME, EVGA SuperNova 750 G2
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od Mr Lucas »

Pokud novej chladič, tak ne Freezer 13, Arctic A30, ale klasiku v podobě Gelidu Tranquillo rev.2 - chladí líp a je levnější.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
vacifides
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2012
Bydliště: Nymburk

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od vacifides »

OK TEDY. Nějakej dobrej tip na MOTHERBOARD n taktování ?? Cenově dostupný ??
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od amadjr »

asus 990x evo.. ale me vylozene nesklamal ani gigabyte 990xa-ud3, jenom frekvence ram tam limitovala 1866 a pak taky nutnost ofuku kaskady
Ryzen R7 1700 @ 4ghz, alphacool nexxxos black chrome, Gigabyte X370 Gaming K7, G.skill TridentZ@3200 CL12, VEGA 64, Samsung EVO 960 NVME, EVGA SuperNova 750 G2
amadjr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2009
Bydliště: údolí zubatých žab
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od amadjr »

Mr Lucas píše:Pokud novej chladič, tak ne Freezer 13, Arctic A30, ale klasiku v podobě Gelidu Tranquillo rev.2 - chladí líp a je levnější.
no ja ti nevim,, ten gelid ma 650g a AC F13 Pro ma asi 1050g, takze je asi o 400g tezsi, tudis bude mit dle me vyssi vykon, oba chladice jsou pritom vezaky, stejny koncept..
pravdou ale je, ze pro FX6 jsou oba prehnane, uplne bohate by to uchladil uz i SilentiumPC Spartan :)) jo ale hold pokud chce clovek taktovat
Ryzen R7 1700 @ 4ghz, alphacool nexxxos black chrome, Gigabyte X370 Gaming K7, G.skill TridentZ@3200 CL12, VEGA 64, Samsung EVO 960 NVME, EVGA SuperNova 750 G2
ZNBcz
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2014

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od ZNBcz »

Zdarek panove, prosim potřebuji pomoct s taktováním...mam procesor i desku viz nazev vlakna, procak mam s nizkym napetim -1,211 V a zaboha se mi to nadari stabilne nataktovat...

BIOS
-------------------
CPU Clock Ratio - 20.5
CPU Frequency - 4.1 GHz
Core Performace Boost - Disabled
CPU Unlock - Disabled
C & Q - Disabled
C1E - Enabled
SVM - Enabled
CPU Core Cntrol - Automat.
Core 6 State - Disabled
HPC Mode - Enabled
APM - Disabled

tohle je modifikace kterou teda rozjedu ale napeti cpu musim zvednout +0,1 i severni mustek musim zvednout +0,1

ale stejne v OCCT při testu mi to hodi error, kterymu vůbec nerozumim, pac v nastaveni chyb mam stopnuti při teplotě 85 ale přitom při testu se mi v grafu ukazuje teplota max 54... prostě blbost

zkousel jsem uz voltaze vsemozne zvyšovat i kombinovat, zkousel jsem jit az na frekvenci 4,6 a max napeti +0,15 ale proste to nerozjedu...ma někdo pls zkusenosti jakou hodnotu nastavit u NB core? a jestli s tim vůbec hýbat pripadne kdo ma zkusenosti ze by taktoval to samy co mam ja? (deska i procak s nizkym VID)?

jo a chladic mam Raijintek Aidos (Průtok vzduchu (CFM): 48,6/92mm prumer)
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od del42sa »

a taky nezapomenout na řizení spotřeby ve windows :) to také ovlivňuje takt a chování procesoru.
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od DOC_ZENITH »

ZNBcz píše:Zdarek panove, prosim potřebuji pomoct s taktováním...mam procesor i desku viz nazev vlakna, procak mam s nizkym napetim -1,211 V a zaboha se mi to nadari stabilne nataktovat...

BIOS
-------------------
CPU Clock Ratio - 20.5
CPU Frequency - 4.1 GHz
Core Performace Boost - Disabled
CPU Unlock - Disabled
C & Q - Disabled
C1E - Enabled
SVM - Enabled
CPU Core Cntrol - Automat.
Core 6 State - Disabled
HPC Mode - Enabled
APM - Disabled

tohle je modifikace kterou teda rozjedu ale napeti cpu musim zvednout +0,1 i severni mustek musim zvednout +0,1

ale stejne v OCCT při testu mi to hodi error, kterymu vůbec nerozumim, pac v nastaveni chyb mam stopnuti při teplotě 85 ale přitom při testu se mi v grafu ukazuje teplota max 54... prostě blbost

zkousel jsem uz voltaze vsemozne zvyšovat i kombinovat, zkousel jsem jit az na frekvenci 4,6 a max napeti +0,15 ale proste to nerozjedu...ma někdo pls zkusenosti jakou hodnotu nastavit u NB core? a jestli s tim vůbec hýbat pripadne kdo ma zkusenosti ze by taktoval to samy co mam ja? (deska i procak s nizkym VID)?

jo a chladic mam Raijintek Aidos (Průtok vzduchu (CFM): 48,6/92mm prumer)
Já jsem na stejné desce dostal FX6350 jen na 4,2Ghz při šílenejch 1,475v a musel jsem silně ofukovat kaskádu. Ano byl to hroznej kousek CPU ale tvejch 4,1Ghz při 1,2v je bláhovejch, se nediv že to v testech neni stable. Většina FX se neudrží ani na defaultu s tak malou voltáží. Začni na 4Ghz, a zvedej voltáž dokud to nebude stable.
ZNBcz
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2014

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od ZNBcz »

No to ja volty zvysoval, postupne jsem sel vys o 0,05 a ruzne jsem v nespocetnych kombinacich navysoval frekvenci a proste je to porad naprd... Skoro premejslim jestli neni cpu v haji, pac kdyz dam autoclocking v amd overdrive nebo autoladeni v amd catalysts tak mi to dojede na 4,2gh a zamrzne... Pritom to samo zveda volty na 1,35 a nb na 1,2 ... Tim napetim co jsem psal v uvodu jsem myslel ze mam typ s nizkym vid... Ale ted si tak rikam ze vlastne ani nevim jaky to tovarni vid je, pac kdyz kouknu do biosu tak v zakladu mam 1,32 V ale kdyz vypnu turbo boost tak mam 1,23... A sel jsem max s voltazi na 1,5 ale prd platny... Occt haze chyby ale pritom teplota vzdy ok ... Proto jsem se ptal i na hodnoty nb core, jestlo to nejak ovlivni, ze tam bych mohl delat chybu treba... Zarazi me ze vsichni pisou jak to maj s obyc chladicem natazeny na 4,8 a ja se nedostanu ani pres 4,1...

nakonec se mi ještě stalo ze jsem musel opravovat win8 pac se to proste nejak cely podělalo...

když taktujete zvedate hodnoty nb core?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od PKBO »

jaký máš zdroj...? Jinak klidně to může být prostě strop pro tu desku / cpu jak píše DOC_
ZNBcz
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2014

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od ZNBcz »

Zdroj je Seasonic 520w...

Edit: jinak ted po x dnech taktovani jedu stabilne na 4,2 gh s navysenim o 0,2 v

Zkousel jsem ji i vejs, 4,3 by to dalo ale navyseni o 0,225 ny nestacilo, to jsem uz odzkousel a navyseni o 0,25 by znamenalo uz napeti 3,45 v a to uz by bylo na hranici uchladitelnosti... Uz ted to topi v max zatizeni na 57 stupnu coz v realu muze byt i o 10 stupnu vic takze jet na hranici unosnosti procaku (80) se mi vazne nechce...
šimon1
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2015

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od šimon1 »

jaká by byla idealní voltáž pro přetaktování na 4.2 GHz?
Naposledy upravil(a) šimon1 dne ned 10. kvě 2015, 18:41, celkem upraveno 2 x.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od PKBO »

Pochybuju že je to zvednutí na 0,772V, to by nebylo stable ani na 2Ghz, spíš tam cpeš offsetem +0,77V čimž tu desku zabiješ.
šimon1
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2015

Re: AMD FX-6300 a GIGABYTE 970A-DS3P, bios

Příspěvek od šimon1 »

aká by byla idealní voltáž pro přetaktování na 4.2 GHz?
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“