Taktování AMD FX-6350

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
oturbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oturbo »

Né pánové, my si asi nerozumíme, mě jde o to, abych mohl trochu ohulit fxko, bych potřeboval jednak lepší chlazení a při nejlepším i novou základovku, tak mě příjde jako lepší řešení, když už základovku, tak rovnou s paticí na intel.. :) takhle to myslím já :)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od flanker »

DOC, to není pravda...Prostě FX je ve hrách citelně lepší jak jakýkoliv Phenom II s L3, zvláště pak Vishera, která pendluje nejčastěji mezi core i3 až core i5 (dle hry).

viz http://www.tomshardware.co.uk/piledrive ... 59-10.html

Obrázek

či CPU náročnější Starcraft II
Obrázek

Tady vidím problém i v desce a VRM, jak psal del42sa. Ačkoliv spravuju AMD sekci, snažím se být aktivní i v Intel sekci. POchopitelně uznávám a vím, že Intel je dnes obecně silnější (mám rád i Haswell a těším se na Haswell 5960x), ale zas nejsem tak zaslepen,abych viděl až paradoxní situace které nastanou nikoliv díky CPU, ale v zásadě díky jiným komponentům, chlazením, nastavením apod.
oturbo píše:Né pánové, my si asi nerozumíme, mě jde o to, abych mohl trochu ohulit fxko, bych potřeboval jednak lepší chlazení a při nejlepším i novou základovku, tak mě příjde jako lepší řešení, když už základovku, tak rovnou s paticí na intel.. :) takhle to myslím já :)
to potom asi jo, leda by si sehnal nějakou aukro deksu za levný prachy. Nicméně u Intelu bych doporučil B85-PRO Gamer a CPU prozatímně core i3 a časem si našetřit na nějaké core i5 Kčko, at je rezeva do budoucna. Více pak už prosím do nákupní poradny.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od arach »

to jsou zas straslivy nesmysly co tady jedou, to FX je naprosto dostatecny CPU na cokoliv, staci si projet par testu na netu
rychlejsi je akorat I5, ktera ale taky stoji daleko vic
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od blaho »

flanker píše:Prostě FX je ve hrách citelně lepší jak jakýkoliv Phenom II s L3, zvláště pak Vishera, která pendluje nejčastěji mezi core i3 až core i5 (dle hry).
flanker s tym suhlasim,
ale keby bol postavil PC na i5 /napr. aj zanovne z bazaru/aukra a pod./, tak by nic neriesil a hral by spokojne aj s box chladicom
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm po mejch zkušenostech z Opterona na 4Ghz bych to řekl tak že "dostačuje" ve spustě her, ale dobrej rozhodně neni.


flnaker - já jsem tu nikde netvrdil že K10 je lepší.....

Zrovna tady ten test ve starcraftu kdyby tam byla i ta blbá I3 měla by framerate úplně jinde. Tady máš 60fps, na tom nezáleží, ale ve velký bitvě by jeden mě 20 a druhej 30+ fps a to je rozhodující. Fxka až na vyjímky padaj právě v min fps. K10 do toho netahám to je zastaralé letitá věc.
oturbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oturbo »

Vím, že tu budou vždycky zástupci intelu a zástupci AMD, ale docela mě s tím zamotáváte hlavu, tak jako tak vím, že intel je opravdu znatelně dražší, ale pokavať musím kupovat novou základovku, abych FXko dostal na dejme tomu cca 4,6-4,8Ghz, tak se mi to zdá zbytečný cpát peníze do zastaralé architektury, uvažoval jsem právě o intelu, ale to jen v případě, že bych měnil desku, což teď by mi s FXkem opravdu nic jiného nezbývalo.
Táhnu se s AMD jen kvůli neznalecké chybě, skládal jsem si pc a samozřejmě jsem se koukal pouze na cenu, nikoliv na kvalitu a teď už i výkon.. 3/4 pc jsem už od počátku vyměnil a teď mi zbývá už jen procesor a základovka.. :D což vypadá, že nakonec budu měnit taky.

Teď mě ale napadá otázka, opravdu se vyplatí přestavět pc na intel, nebo ho raději rozprodat (dejme tomu i na díly) a postavit novou mašinu? V případě, že mi chcete poradit, prosím, aby jste se podívali na mojí sestavu v prvním příspěvku, protože to by pro mě byla vcelku důležitá a zásadní věc.

Děkuji moc :)
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od arach »

tys hlavne udelal chybu zes koupil fx 6350, mels koupit 6300 za 2300 Kc, coz za ty prachy nema konkurenci, fx 6350 za 3tis je nesmysl no

ale prestavovat je to rozhodne nesmysl, dyt si projdi par recenzi na netu a zjistis, ze si pomuzes tak max o 10-20% podle toho jak je co multithread s i5...

s taktovatelnou i5 si pomuzes vic, ale taky to cpu stoji pomalu 6 tisic, coz je o 3500 vic jak fx 6300

mota ti tady hlavu uplne zbytecne akorat zenith, kterymu nebude nikdy nic dobry a kterej je zrejme milionar

mimochodem s nastupem dx12 a mantle se bude daleko vic vyuzivat multithread, takze i do budoucna to neni spatna volba

http://www.computerbase.de/2014-07/inte ... chmarks/2/

tady je nejnovejsi test na computerbase, tady vidis jak te budou hrozne amd "limitovat"
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od mouldy »

Tady se ten Starcraft bude porad tahat... Kolik lidi to tu realne hraje a bavi ho to? Ja se ho nahral v celku dost a problemy s hratelnosti jsem nemel. Druha vec je, ze ta hra je na neprofesionalni urovni nudna a engine zastaralej.

Ze FX tesne prekona oldschool phenoma na o 700MHz vyssi frekvenci neni uplne vyhra. Phenom na 4GHz je s napetim a spotrebou jeste v klidu. Fx na 4.7GHz uz je trochu dost. Zalezi taky na cpu-nb, ktera u phenoma prida dost vykon, u FX nema vliv.

Pokud nejses s vykonem FX spokojenej, tak asi nema cenu kupovat novou amd desku, ale bude lepsi prejit na Intel.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
oturbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oturbo »

Děkuji moc za názor ještě někdo další s objektivním názorem? :)
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od del42sa »

Nejlepsi bude nechat si stavajici cpu a nasporit si na novou sestavu. Proti FX mluvi spatna volba desky a naprosto nedostatecny chladic cpu. Proti Intelu to ze nemas prachy. Takze za me je to jasne :-)
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
oturbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oturbo »

Ale copak, prachy by byly.. :D Jen není dostatečné odhodlání no :D, hold už nejsem takovej pařan :)
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od del42sa »

Tak si musis ujasnit co vlastne chces. Uz jsem ti to jednou psal, protoze si tim co tu pises dost protirecis
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
oturbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oturbo »

jak jsem už psal no, chtěl jsem upgrade za drobný peníz, avšak pokud bych si měl tedy nechat FX-6350 a trošku už taktovat, tak bych si musel koupit i lepší chlazení a základovku, jenže to už není v romzezí, které bych si představoval, tzn. že až budu chtít zlepšit výkon, tak půjdu rovnou do intelu, už jen kvůli výkonu a spotřebě, takhle to myslím celou dobu.. :)

Edit: myslel jsem totiž, že na této základovce rozjedu tento procesor v pohodě, né, že s tím bude mít až takové problémy.. :) a za "pro mě tedy" né příliš zvednutý výkon mi příjdou 3000 za tento procák moc no :) vzledem k tomu, jakou má u mě využitelnost..

A je mi jasný, že má FXko určitý potenciál a že by mi třeba pár roků stačil, ale i tak bych musel přestavět částěčně pc no.. :-)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oneb1t »

arach píše:tys hlavne udelal chybu zes koupil fx 6350, mels koupit 6300 za 2300 Kc, coz za ty prachy nema konkurenci, fx 6350 za 3tis je nesmysl no
ale prestavovat je to rozhodne nesmysl, dyt si projdi par recenzi na netu a zjistis, ze si pomuzes tak max o 10-20% podle toho jak je co multithread s i5...
s taktovatelnou i5 si pomuzes vic, ale taky to cpu stoji pomalu 6 tisic, coz je o 3500 vic jak fx 6300
mota ti tady hlavu uplne zbytecne akorat zenith, kterymu nebude nikdy nic dobry a kterej je zrejme milionar
mimochodem s nastupem dx12 a mantle se bude daleko vic vyuzivat multithread, takze i do budoucna to neni spatna volba
http://www.computerbase.de/2014-07/inte ... chmarks/2/
tady je nejnovejsi test na computerbase, tady vidis jak te budou hrozne amd "limitovat"
tohle je cista pravda
a desku mas snad GIGABYTE 990XA-UD3 tak to neni zas tak hrozny aby to 4.5ghz neutahlo procti si co a jak se ma nastavit
kdyz nainvestujes do lepsiho chladice tak se ti neztrati ani pri prechodu na jiny platformy

viz 4800mhz s 8350 :)
http://blog.hwbot.org/wp-content//9305.png

nebo tenhle thread
https://teksyndicate.com/forum/overcloc ... ud3/172129
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No i kdyby jsi se rozhodl u toho FX zůstat tak pryč s FX6350 a nechat 6300, budou na tebe asi koukat jak na vola ale prostě vyhazuješ peníze pro nic, maj stejný jádro stejný OC. Když se bude ofukovat kaskáda, tak dej 1,4v a co dáš stable/uchladíš na tom, nemá cenu se hnát do extrémů protože FX pak strašně žerou, žerou stylem že spotřebujou více jak 6 jádrová I7 pro méně jak polovinu výkonu.
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od mouldy »

No i kdyby jsi se rozhodl u toho FX zůstat tak pryč s FX6350 a nechat 6300
Kvuli 4 stovkam delat takovy vojeb vopicarny?

POkud bys nevracel, tak k tomu kup minimalne SilentiumPC Fera 2, v lepsim pripade Grandis nebo Mugen 4.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No kdybych už sel do obchodu tak už proto to vrátit, můj plán s přechodem na 1150 by byl stejně nejvýhodnější, jak okamžitej přínos tak do budoucna.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od del42sa »

Co si o nem v obchode pomysli bych neresil. Je to jeho vec co si koupi ci za co to vymeni... faktem je ze by zbylo na chladic s mninmalnim doplatkem
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
oturbo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2010

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od oturbo »

kupoval jsem to po internetu, a nejbližší pobočka je ode mě 25 km, takže to budu zasílat poštou, takže dojmy z obchodu jsou vedlejší :D
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Taktování AMD FX-6350

Příspěvek od del42sa »

vyměnit za FX6300 + chladič. A budeš zhruba na tom -+ stejně finančně.

Pokud správně nastavíš hodnoty v biosu, jak jsme ti napsali, tak bys neměl mít problém s pořádným chladičem dostat se i na 4,5GHz :) viz. link od Onebita. Ten chladič co máš teď je fakt slabotka...

Jen to chce dobré větrání ve skříni aby se ti nepekla napájecí kaskáda. Možná by nebylo od věci na ni dát malý větráček. ( cena je nízká )

Zas tak těžké to není nastavit pát parametrů v biosu

Pak by to snad mělo chvíli vydržet, než si našetříš na novou sestavu. 8)
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“