Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
JISI
Nováček
Nováček
Registrován: 12. čer 2016

Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od JISI »

Ahoj,
po letech provozu PC jsem se pustil do taktování svého Phenomu II X4 955 BE (C2). Procesor se mi povedlo dostat stabilně na 3,7 Ghz + 2,2 Ghz NB, nicméně napětí jsem musel zvýšit až na 1,5 V. Problém je, že při tomto napětí okamžitě letí teplota v zátěži přes 70 st.

1) Budu již pro toto napětí potřebovat vodní chladič nebo mi bude stačit kvalitní vducháč? (a případně nějaký tip?)

2) Myslíte, že bych z procesoru dostal ještě větší frekvenci při zvednutí napětí nad 1,5V nebo to bude s mojí revizí C2 už strop? Mohu to zkusit se stock chladičem na velmi krátkou dobu bez poškození?

Jen podotýkám, že jsem amatér a nemám rozhled ohledně taktování, chladičů....

Díky za Vaše rady :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

1. Nedávěj napětí co neuchladíš vzduchem.

2. C2 je staré jádro a OC nemá hvězdné, těch 3,7Ghz bejvalo strop, bejt tebou klidně dam o 100-200Mhz méně kdyby to znamenalo méně extrémní voltáž.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od Dithius »

na nějaké lepší OC bych vzal minimalně:

https://www.czc.cz/scythe-scnj-4000-nin ... 48/produkt

a nebo něco silnějšího.... problem je vedle vysokého napětí (klidně i 1,55V) že musíš chladit přimým ofukem i kaskadu a ta musi byt silnější. Upřimně nevím jestli se ti to vyplatí tohle CPU provozovat takto i obyč i3 Skylake bude výkonem někde úplně jinde než ten Phenom, byť ma lepší IPC než Vishera...
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
JISI
Nováček
Nováček
Registrován: 12. čer 2016

Re: Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od JISI »

Díky za reakce. Napájecí kaskáda mě nenapadla a do toho se pouštět nebudu, stejně z toho už žádnej hvězdnej výkon v dnešní době nedostanu.

Nakonec jsem na 3,6 Ghz, NB 2,2 Ghz a napětí 1,3875 - nechám to tak.

Tenhle chladič by to mohl zvládnout ne?

https://www.alza.cz/arctic-freezer-7-re ... 46.htm?o=8
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od Dithius »

ten chladič mi přijde jako ořezavatko... ano mohl by zvladnout tvoje nastzavení ale 3,6 GHz při tom napětí není uplně marne. Mužeš jit výš ale s lepší mchladičem.

problem je že nevíš kdy se napětí začne "lámat" (viz tvých 1,5V) a je zapotřebí třeba k 4 GHz i 1,55V.... osobně bych opravdu spíš skusil i3 + b150 + DDR4ky. ale zaleži na tvých narocích. Škoda že ten Phenom není v revizi C3. C2 totiž moc dobře taktovat nešla. jedine co mužu napsat je že je to třeba otestovat. A co máš za desku tu tady nevidím, protože jestli to je nějaká křehotinka tak bys mohl byt rád za 3,6 GHz
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

3,6 Ghz, NB 2,2 Ghz a napětí 1,3875 už vypadá dobře, nech to tak. Je to prostě C2 tam žádné 4Ghz nebudou. Žádnej drahej chladič taky nekupuj, do tohodle veterána už nic neinvestuj.
JISI
Nováček
Nováček
Registrován: 12. čer 2016

Re: Phenom II X4 955 BE C2 - taktování + jaký chladič?

Příspěvek od JISI »

Diky vsem, necham tohle nastaveni a nebudu to dal trapit,stejne ten narust vykonu je v podstate neznatelny.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“