Laptop Sempron za Turion 64 x2

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
adamistr0
Nováček
Nováček
Registrován: 25. zář 2016
Bydliště: Brno

Laptop Sempron za Turion 64 x2

Příspěvek od adamistr0 »

Zdravím, dostal jsem laptop ASUS F5M na díly. Po pár opravách jsem ho rozchodil (nový HDD, další 2GB RAM..) Teď jsem dostal místo původního Sempronu 3500+ Turion 64 x2 tl-68 a chci se zeptat, jestli bude kompatibilní? Laptop má přítelkyně na intru, tak jí ho nechci zbytečně brát a taky se bojím, aby se ještě něco nepokazilo. Patice je S1 g1, TDP 35w->38w by snad neměl být problém. Nemáte někdo zkušenosti s těmito starými CPU?

A ještě jeden problém se systémem.Původně jsem tam měl Xubuntu, který se vždy načetl a byl dobrý, ale přítelkyně potřebovala Windows. Nakonec jsem tam dal W7 jako nejmíň problémové (W10 se ani nenačetla instalace, u XP se nainstaluje, ale pořád hází chybu čtení disku..) ale občas se nenačtou. Po POSTu se zobrazí černá obrazovka s blikajícím podtržítkem "_" a musí se restartovat. Nevíte někdo čím to je?
i5 3750k @4.3GHz, Sapphire 280x, 3TB HDD
Dell E7440 (FHD IPS, 250GB SSD, i5 4310U)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Laptop Sempron za Turion 64 x2

Příspěvek od Zivan »

Socket je stejny, ale ten notebook se podle historie CZC prodaval jen s jednojadnrovym Sempronem nebo Turionem. Takze to asi budes muset vyzkouset. Ale jestli musi ven deska, tak samozrejme hrozi, ze se u takhle stareho notebooku prerusi nejaky spoj a uz nenajede.

Co SMART disku?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
adamistr0
Nováček
Nováček
Registrován: 25. zář 2016
Bydliště: Brno

Re: Laptop Sempron za Turion 64 x2

Příspěvek od adamistr0 »

Na CZC jsem se taky díval, takže to x2 asi znamená dvoujádro :-D . Ne desku jsem musel vytáhnout jenom kvůli CMOS baterce, jinak je všechno krásně přístupné.

SMART žádné chyby neukázal. Je to disk z aukra 1TB Hitachi, ale projížděl jsem ho na chyby a nic nenašel. Ještě jsem si říkal že by to mohlo být tím, že podporuje prý jenom 2GB RAM a já tam mám 2+1 GB, ale jak říkám na xubuntu normálně jel a s těmi 7 taky když naběhne
i5 3750k @4.3GHz, Sapphire 280x, 3TB HDD
Dell E7440 (FHD IPS, 250GB SSD, i5 4310U)
adamistr0
Nováček
Nováček
Registrován: 25. zář 2016
Bydliště: Brno

Re: Laptop Sempron za Turion 64 x2

Příspěvek od adamistr0 »

Tak jsem to zkusil a notebook s novým CPU krásně jede. Jenom při restartu nikdy nenaběhne. Musím ho vypnout a znova zapnout. Nesetkali jste se s tím nikdo?
i5 3750k @4.3GHz, Sapphire 280x, 3TB HDD
Dell E7440 (FHD IPS, 250GB SSD, i5 4310U)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Laptop Sempron za Turion 64 x2

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano setkal, v tvém případě se asi při náběhu zapíše ACPI informace kterou pak bios nepochytí při soft restartu. Řešení neni, bude to tim pro board evidentně neznámym CPU. Ala buď rád že to funguje a nech to bejt.
adamistr0
Nováček
Nováček
Registrován: 25. zář 2016
Bydliště: Brno

Re: Laptop Sempron za Turion 64 x2

Příspěvek od adamistr0 »

Dělalo to i se starým CPU který tam byl z výroby, ale jo, nějak víc bych se v tom stejně nerýpal. Jenom jsem chtěl vědět, jestli to není nějaká blbost, co by se lehce spravila.
i5 3750k @4.3GHz, Sapphire 280x, 3TB HDD
Dell E7440 (FHD IPS, 250GB SSD, i5 4310U)
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“