B350 tomahawk problem s Ryzen7

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Dobry den, rad by som sa opytal ci mi mozte pomoct s velmi zaujimavym problemom.

Zostava: Cpu - ryzen7
VGA- Rx480
ram- gskill 2400
MB- b350 tomahawk
PSU- 650w aerocool 80gold+

Ked som poskladal PC tak mi na EZ debug led blikala cervena led CPU, niekolko krat som PC rozobral az jeden krat sa mi podarilo dostat do biosu a potom aj nainstalovat W10. Potom som ale PC musel rozobrat a dat do case, nerozoberal som chladic s cpu, ramky ostaly ako pred tym ked som sa s PC dostal az do w10.Ked uz bolo vsetko v case tak MB zase nechce detekovat CPU takze mam ciernu obrazovku ale ked pozeram na EZ debug tak mi blika dioda na VGA a CPU pricom mi na monitore obcas vyskoci obrazok kde sa ma to pyta na stlacenie del alebo f11 ale hned sa to restartuje a zas len cierna screen.
Niako si neviem rady ako je mozne ze raz sa dostanem do biosu a nainstalujem w10. Ale hned jak rozlozim PC a zlozim dokopi tak CPU nechce detekovat a som spat na bode 0.

Budem velmi vdacny za akukolvek pomoc.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od CageJ »

mrtva doska na 99%
este mozes skusit ine DIMM sloty pre RAM ci skusit po jeden RAMke.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Jak zistim ci je MB mrtva ? Momentalne som skusim vsetky ram slot s 1ram a ziaden uspech. Svieti mi dioda na CPU, tak neviem ci CPU nebude vadne.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od AllowedCry »

Ze je deska v haji poznas tak, ze nefunguje. Cpu je ok.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Dioda na CPU mi blika. Ostatne diodi su vypnute. Ak prehodim ram do prveho slotu tak mi svieti cervena na cpu a ram ale tentokrat uz neblika ale trvalo svieti. Ak to spravne chapem tak MOBO je mrtve lebo CPU dioda nema blikat na cerveno ale ma trvalo svietit ? Som myslel ze Mobo funguje pohode kedze mi presne vie ukazak pomocou diod co je zle.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od AllowedCry »

Vytáhni manuál od desky a přečti si, co to blikání znamená, už si to moh dávno mít :roll:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

jo to som urobil hned. Ted som skusil vyndat CPU a pozeram ze dioda ostane zapnuta a neblika.
Ked osadim CPU tak zacne blikat co by sa asi dalo prelozit ako Detekuje/nedetekuje kazdych 5sekund priprizne to su intervali v ktorych dioda zacne blikat.
V manualy pisu it STAYS LIT TILL PROBLEM IS SOLVED (ostane svietit kym problem nieje vyrieseny).

Takze ak CPU nieje vadne tak len MOBO ma niaky problem s detekovanim CPUcka ? Ale jak to ze 2 krat sa mi podarilo dostat do biosu ?
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od spajdr »

Mirne prohnuti zakladni desky muze zpusobit studenak a tak obcas se to rozjede, ale vetsinou spis ne. Proste desku reklamuj.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od AllowedCry »

Nevím jak to je u starých desek, co jsou už jeté, ale nová deska i kdyby si s ní mával na všechny strany, tak se žádný spoj nepřeruší, je to dost houževnaté.

Spíše než to byla deska vadná už od koupi.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Vyskusam reklamovat dosku, uvidim ci mi poslu novu alebo vratia peniaze.
Ak mi dalsia doska bude robit to iste, myslite ze CPU bude navine alebo budem mat len take suoer stastie ? :D
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Tak napisal som do shopu kde som kupoval motherboard. overclockers,co.uk odpisali ze to mozem vratit a oni to otestuju na ten problem co som im napisal Fault description: Faulty [No Post],
Vraj ak mobo bude u nich fungovat tak mi ju vratia. Tak som dost zvedavy na vysledok a snad to bude mobo, nechcem sa hnevat s dead cpu... Citim sa jak beta tester ked kupujem nove veci od AMD xD
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Tak som sa este hral s doskou a zistil som ze z niakeho dovodu prestavaju fungovat PCIE sloty na MB.
Ked vlozim MB do skrine a vse zapojim tak mi PCIE 3.0 nefunguje ziadny video output ale fungovalo to ked som skladal PC na krabici - uz nefunguje ani na krabici. Tak som skusil PCIE 2.0 na krabici a system nabootoval uplne pohode. Skusil som dat System do skrinky a zase ziadny video output. Vybral som system von na krabicu a uz PCIE 2.0 nedava signal. Ledka na Ez debug blika len na CPU. Kedy vyberem grafiku uplne tak mi pravdepodobne system nabehne lebo pocujem jak sa HDD toci aj CPU chladic je teplejsi.
Ramky som otestoval a vypada to ze posledny slot je funkcny ale prvy mi svieti vzdy na cerveno.

CPU+ram+HDD = ziadne cervene ledky a hdd je pocut.
CPU+RAm+HDD+VGA oba pcie sloty = Ledka blika na CPU a hdd je ticho.

Pravdepodobne som niako odrovnal pcie linky na mb.
luke777
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od luke777 »

Moment to jak poskladas pc mimo komp a pustis dotoho proud?Na nejake krabici mas desku v tom zastrkane komponenty a zapnes to?Bych to v te reklamaci pomlcel.Odpalit takhle desku sem snad jeste nevidel :nervous:
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od PET5 »

Pokud vše funguje mimo skříň, tak by příčinou problému mohl být zkrat desky, nebo nějaké karty s konstrukcí skříně. Prohlédl bych všechna místa, kde se deska dotýká skříně, grafiky, apod. Uvolnit šrouby a posunout desku co nejdále od zadní stěny skříně. Kdysi jsem s tím měl problém, že ten kovový bracket grafické karty byl moc natěsno u hrany základní desky a způsoboval zkrat.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od havli »

luke777 píše:Moment to jak poskladas pc mimo komp a pustis dotoho proud?Na nejake krabici mas desku v tom zastrkane komponenty a zapnes to?Bych to v te reklamaci pomlcel.Odpalit takhle desku sem snad jeste nevidel :nervous:
Co je na tom zvlastniho? Uplne bezna praxe... a rozhodne to neni o nic min bezpecne nez mit desku a vsechno prisroubovane v case.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od nou »

No neviem ja som tak odpalil zachytavaciu kartu ked som ju mal len tak zastrcenu.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak jsi něco podělal typu vybil do ní statickou elektřinu, nebo to byla náhoda. Odpálit se takhle fakt nic nedá a pro testování nikdo do case komponenty nestrká.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Hladis »

luke777 píše:Moment to jak poskladas pc mimo komp a pustis dotoho proud?Na nejake krabici mas desku v tom zastrkane komponenty a zapnes to?
U me bezny postup kdyz si hraju s ruznymi soucastkami :mrgreen: Proste vytahnu nejaky zdroj, desku, komponenty, slozim na stole a jedeme. To je uplne normalni, ale samozrejme clovek musi vedet co dela, nejakymu BFU bych to samozrejme nedoporucil.
Obrázek
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Walker1134 »

Hladis píše:
luke777 píše:Moment to jak poskladas pc mimo komp a pustis dotoho proud?Na nejake krabici mas desku v tom zastrkane komponenty a zapnes to?
U me bezny postup kdyz si hraju s ruznymi soucastkami :mrgreen: Proste vytahnu nejaky zdroj, desku, komponenty, slozim na stole a jedeme. To je uplne normalni, ale samozrejme clovek musi vedet co dela, nejakymu BFU bych to samozrejme nedoporucil.
Tak základ je nemět na sobě přitom pletený svetr a semišové rukavice.... :mrgreen:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Blackshare
Nováček
Nováček
Registrován: 18. bře 2017

Re: B350 tomahawk problem s Ryzen7

Příspěvek od Blackshare »

Myslim ze PET5 ma pravdu a jak napisal tak grafika sa pravdepodobne dotykala dosky metalovol castol co sa ma priskrutkovat. Skusal som neskoro vecer okolo polnoci hodit do skrine len CPU + RAM a cpu heatsinks boly teple a VRMs na motherboarde boli teple ked som to zas vypol. Potom som pridal grafiku a krasne som dostal skrat - PC zabliklo a potom na 2 minut neslo zapnut ked som stlacil power button.
Dosku som neskrutkoval lebo som myslel ze to mozno robia skrutky z niakeho dovodu, ale ked som vyberal VGA a snazil som sa horizontalne tak som pocitil jak sa zadna cas otrela o dosku... To by aj vysvetlovalo preco sa odpalili len PCIE sloty a nic ine.

Takze dnes som MB poslal spat a poziadal o replacement. Myslite ze by sa dalo niako izolovat metalovu cast grafiky ? Neviem ci carbonovy papier tam hodit a ujistit sa ze sa nic nedokyka motherboardky. Co by ste odporucili?
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“