GTX 760 - Artefakty při hraní

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

Zdravím, normálně grafická karta běží bez problému až do té doby dokud nezapnu nějakou hru (Jakoukoliv) např. overwatch:

- Hra se zapne, jakmile se objeví menu okamžitě začne blbnout grafika (v menu se objevují postavy, prostě tam stojí) začne to problikávat, jedna postava dokonce neměla ani vlasy, po asi 5 vteřin možná i méně PC zamrzne. Vždy jsem musel restartovat PC natvrdo a jednou nepomohl ani restart musel jsem vypnout zdroj a zase zapnout. Takhle je to u každé hry.

Mám pocit že je to asi grafikou, zrovna jedu na staré GT 220 a vše bez problému. Ale říkám si jestli by to nemohlo být třeba i zdrojem? že by nedokázal už napájet GTX 760? bohužel nemám jak vyzkoušet GK v jiném PC a ani zdroj. Zkoušel jsem memtest jelo to bez problému asi hodinu takže RAM to nebude. Grafika je Netaktovaná.

Zkusil jsem:
- Podtaktovat v msi afterburner = nepomohlo.
- Odinstalovat stávající ovladače (Měl jsem nejnovější), nainstalovat starší = nepomohlo
- Znovu ale ještě starší, znovu ale ještě starší = nepomohlo

Netuším co dál, napadlo mě strčit grafiku do trouby na těch 200°C po 10 min. Četl jsem o tom někde že to pomáhá, no ale vůbec se mi do toho nechce.

Teploty jsem měřil skoro pořád (MSI Afterburner) při zátěži 80°C max. takže bych řek že se nepřehřála. Ani nevím, nechápu co tak z ničeho nic začalo blbnout. Hodně jsem byl teď v práci neměl čas na hry jen jsem si dal tak max nějakej film, pak jednou přijdu domů zapnu overwatch a začalo to. PC mi slouží už 3 roky, možná přes.Byl bych rád za každou radu prosím. Díky.



Sestava:
GPU: GTX 760 2GB GDDR5 WindForce X3
CPU: Intel Xeon E3-1231v3
RAM: Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600
MB: MSI H87-G43
OS: Windows 7 64 bit
Zdroj: OCZ ZS Series 650W
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle je normální, grafika umřela, budeš potřebovat novou, problém jinde moc nehledej. Na 90% typická smrt na studennej spoj.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od Hladis »

Ani bych to nepek, akorat si zasvinis troubu sajrajtem. Vyhodit a kopit novou GK.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

Tak to je hodně smutná zpráva, no děkuju za tak rychlou odezvu. Takže dead, budu muset koupit novou. Tak bych se zrovna rád zeptal nemusím se bát že bych koupil novou a pokazila se ? že bych měl něco špatného v PC. Nejspíš asi ne když stará GT 220 jede v pohodě už asi měsíc ale raději se zeptám.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od Hladis »

Pokazit se muze vsechno, i uplne nova vec, ale nemelo by to byt tak, ze ti neco v PC oddela novou grafarnu. To co se ti stalo je bohuzel po nejake dobe 3+ let bezna smrt grafarny a neni k tomu potreba zadny vnejsi vliv. Klidne kup novou. PS: Ten zdroj je dost kvalitni kus a nemel by cokoliv odpalit.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

Díky moc :) oběma. Můžeme asi uzavřít.
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

Třeba pro ty co by rádi taky zkusili. Hodil jsem do trouby GPU! v sobotu 2.9.2017. Na 180°C po 6 minutách jsem vyndal ven. A hádejte co ? ona zase funguje :D Tak uvidíme jak dlouho pojede ale zatím vše okey. Až zase nepojede tak sem dopíšu datum.

Postupoval jsem tak že jsem vyndal chladič, zakryl alobalem kondíky, 4 kuličky z alobalu jsem poskládal na plech a položil na ně grafiku aby se nedotýkala plechu. 180°C/6 minut. Hotovo.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od Hladis »

Pruser je, ze to slusne zamori troubu toxickym sajrajtem (pokud to strkáš do trouby, v ktery normalne pecete) a to reseni je jen docasny. Stejne se poohlidni po novy karte.
Obrázek
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

Jo počítám s tím že za chvilku zase odejde. Už mám okoukanou GPU, GTX 1080. Ale pokud už tento rok bude Volta dostupná tak bych rád už novou generaci. A v pohodě, známý kupoval novou troubu a starou hodlal vyhodit tak jsem využil 8-) Raději jsem neriskoval jak jste psal.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od racecar »

Volta nema byt tento rok. Q1 2018, ak sa ti chce cakat...
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

No tak potom to nevím, čekat tak dlouho se starou grafikou asi ne (leda že by vydržela moje grafika z trouby). Ale možná, taky ty ceny by mohli jít dolů ale brzo to asi nebude. Jako taky budu muset pošetřit, no možná bych to akorát vyšlo :-D . Teď kolik by tak stáli při vydání asi bych šel do XX80, nemají být ještě levnější? počítal bych 16-20K
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od CageJ »

ja by som to zapiekol, stoji to za skusku
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od killerek »

Dolarr jde sice dolu vuci korune, ale zalezi na pokracovani mining manie. Navic vyrobci pametovych cipu preklopili vyrobni linky z GDDR na DDR4, tak jdou graficke pameti cenove nahoru a tezko rict jak dlouho to zmenena vyroba bude trvat.
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

CageJ: Zapekl, jak jsem psal výše ;)
Killerek: Chápu, zrovna ve špatnou dobu se tohle muselo stát. Grafika co stála pomalu 14K je ted za 18K. Z ničeho nic co se mi umře grafika, jdou ceny nahoru :| . Ale mám takový dojem že u některých karet jdou už ceny pomalinku dolů. Tak uvidíme. Když tak koupím nějakého toho pascala.
sorontur21
Nováček
Nováček
Registrován: 02. srp 2017

Re: GTX 760 - Artefakty při hraní

Příspěvek od sorontur21 »

2.9.2017 - 18.10.2017

Vydrželo to překvapivě dlouho. Sice se přehřívala mnohém víc než normálně a tak celkově nejela dobře ale hrát se dalo pro jistotu jsem hrál všechny hry na low. Škoda. Teď už je totálně dead.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“