GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Mr.DAT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr.DAT »

Jak je to u 1060 s podporou více monitorů něco jako eyefinity? Simulace rozlišení 5760x1080 ve hrách v aplikacích a pod.
Má někdo nějaké testy ohledně fps ve hrách na různé nastavení detailů?

Samozřejmě testů je určitě mnoho zajímala by mě nějaká osobní zkušenost.
Né že bych testům nevěřil, ale hráč který má jednu kartu x let ji určitě vyzkouší více jak rychlý test na webu.

Díky
PC I: AMD FX-8370 - OC 4.6GHz, SAPPHIRE NITRO+ RX580 8Gb , 32GB KIT DDR3 1866MHz, ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 - AMD, Myš Mionix Naos 7000, Monitor 3x Dell U2412M PC II: - AMD Phenom II X6 1090T Six-Core (125W), 3.6GHz, Grafická karta Gigabyte R9 380 4Gb, Operační paměť KINGSTON 16GB KIT DDR3 1600MHz, CL9, GIGABYTE 880GA-UD3H- AMD 880G/ SB850, Myš GIGABYTE GM-M6980 Černá

STEAM: http://steamcommunity.com/id/MrDAT
ORIGIN:http://battlelog.battlefield.com/bf4/cs/user/Perosek/
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od shipo »

U nVidie se ta technologie jmenuje Surround. V ovladačích se vyberou stejné monitory + šířka rámečku, pak se vygenerují nová rozlišení velkého Surround monitoru, které lze pak vybrat v nastavení her.
Pod 6GB GTX1060 používám ale dva nespojené FullHD monitory(pod Surround monitorem bouhužel nejde jednotlivě otáčet druhým pomocným displayem, který mám normálně na pevném držáku otočenej vzhuru nohama -> pro místo na stole). Ve hrách pak nemá cenu používat to větší Surround rozlišení s redukcí rámečku(vzniká za ním slepej úhel, kde může být cokoliv).
Obrázek
GTX1060 nemá výkon na rozlišení 5760x1080 u novějších her. Karta zvládá 60fps FullHD na maximální detail, pod surroundem mi to spadne na 30-40fps, a s těmi třemi FullHD by to bylo na filmových 20-25fps. Na kvalitních 5760x1080 by byla ideální GTX1080Ti.
Myslím že nemá cenu snižovat detaily nebo používat rozmazaná rozlišení. Starší hry zase nemusí podporovat až taková rozlišení, některé mají nepoužitelná uživatelská rozhraní nebo černé rámečky po stranách(Life Is Strange + videa).

Surround mi funguje u her - sestupně dle náročnosti:
Mass Effect Andromeda; The Witcher 3; Rise of the Tomb Raider; Batman Arkham Knight; Need for Speed; Euro Truck Simulator 2(už by šel s 5760x1080); Bully Scholarship Edition;
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
MSI GTX 1060 3GT OC: GéTéčko se 3 GB VRAM >>

msi-gtx-1060-3gt-oc-perfamrks.jpg
[/url]
Celkem pohodová karta, tedy až na ty 3 GB VRAM a chybějící funkci Zero Frozr :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od werygood »

Ta Zero Frozr fce je od MSI? Moje 3GB 1060 od Asusu taky vypíná větráky v idle (a naopak 1060 6GB od MSI ne). A s těma 3GB je to tak, skoro všechny novější hry, co jsem zatím hrál sežraly maximum vram, je to prostě málo a v budoucnu to bude ještě horší.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

za mne
3GB Vram... vsechny hry v testu jsou hratelne stejne na 3/6GB karte. Pro FHD hrani s high detaily je karta uplne v pohode.
Zero Frozr nesouhlasim, tehle karte nechybi. Mel jsem 5+ kusu prave tehle, karta je neslysna. Navic v hure vetrane skrini (karta cili na low cost uzivatele) je to spise vyhoda.

Proc musi byt kazda karta hodnocena jako by patrila do high end sestavy... Inspiroval bych se u Behemota a jeho hodnoceni zdroju.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

werygood píše:Ta Zero Frozr fce je od MSI? Moje 3GB 1060 od Asusu taky vypíná větráky v idle (a naopak 1060 6GB od MSI ne). A s těma 3GB je to tak, skoro všechny novější hry, co jsem zatím hrál sežraly maximum vram, je to prostě málo a v budoucnu to bude ještě horší.
jop, MSI s tym prislo snad prve, musel to byt bug..

GTX 1060 Armor a vypina..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od AllowedCry »

U té GT verze by se to stejně nevlezlo do 50st bez ventilátorů a taky nemůže mít za ty prachy všechno :-D

E// Když jsem kupoval svou kartu, tak 6GB GT verze, stála pod 7tis.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od -Vladimir- »

Si pamatuju, jak jsem prosazoval slevu přes kód MARTY na TSB... u GTX 1060 6GT předevšim...

A aj ten cashback...

Škoda že to už je jen historie...

Konec OT.
ignorelist: Stratos (již trvale)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od werygood »

Mně to příjemně překvapilo, větráky vyplé, karta studená :) je fakt že v ilde běží na nižších taktech než Geforce 4 :D Dá se toto chování i nějak ovládat/vynutit? Docela rád bych umlčel i tu 6GB verzi.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

kladivo ?:D
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od werygood »

No jasně, nebo tam můžu vrazit tři sirky a bude klid :D Fakt to nijak nejde?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Shaquille píše:za mne
3GB Vram... vsechny hry v testu jsou hratelne stejne na 3/6GB karte. Pro FHD hrani s high detaily je karta uplne v pohode.
Zero Frozr nesouhlasim, tehle karte nechybi. Mel jsem 5+ kusu prave tehle, karta je neslysna. Navic v hure vetrane skrini (karta cili na low cost uzivatele) je to spise vyhoda.

Proc musi byt kazda karta hodnocena jako by patrila do high end sestavy... Inspiroval bych se u Behemota a jeho hodnoceni zdroju.
Jsou hratelné proto, protože jsou pro testy speciálně vybrané. Některé další testy jsem musel díky kartám s VRAM pod 4 GB úplně vyhodit. Například Hitman, toho ani nenastavíš na testovací nastavení. Prey jsem musel vyhodit také, protože textury byly tak "vyprané", že se na to skoro nedalo dívat (doskakovaly příliš pozdě)....
Nevadí mi, když nějaká menší jednovětráková karta nepodporuje Zero Frozr (0 dB atd.), protože na to má většinou příliš malý pasiv. Ale u velké karty se dvěma prakticky 90 mm ventilátory je absence této funkce vlastně jen potrestání zákazníka, protože to náklady na výrobu prakticky nezvedne. Navíc tohle není žádná funkce, která by byla výsadou highendu, ale dnes naprosto běžnou funkcí grafických karet.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

webwalker píše:
Shaquille píše:za mne
3GB Vram... vsechny hry v testu jsou hratelne stejne na 3/6GB karte. Pro FHD hrani s high detaily je karta uplne v pohode.
Zero Frozr nesouhlasim, tehle karte nechybi. Mel jsem 5+ kusu prave tehle, karta je neslysna. Navic v hure vetrane skrini (karta cili na low cost uzivatele) je to spise vyhoda.

Proc musi byt kazda karta hodnocena jako by patrila do high end sestavy... Inspiroval bych se u Behemota a jeho hodnoceni zdroju.
Jsou hratelné proto, protože jsou pro testy speciálně vybrané. Některé další testy jsem musel díky kartám s VRAM pod 4 GB úplně vyhodit. Například Hitman, toho ani nenastavíš na testovací nastavení. Prey jsem musel vyhodit také, protože textury byly tak "vyprané", že se na to skoro nedalo dívat (doskakovaly příliš pozdě)....
Nevadí mi, když nějaká menší jednovětráková karta nepodporuje Zero Frozr (0 dB atd.), protože na to má většinou příliš malý pasiv. Ale u velké karty se dvěma prakticky 90 mm ventilátory je absence této funkce vlastně jen potrestání zákazníka, protože to náklady na výrobu prakticky nezvedne. Navíc tohle není žádná funkce, která by byla výsadou highendu, ale dnes naprosto běžnou funkcí grafických karet.
@werygood: Bohužel ne :sad:
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mlrs »

Hele asi to lehce nechapu :-D
Proc je teda ten test jen na hrach, kde jsou 3GB VRAM v pohode a proc se tam nedaly hry, kde jsou 3GB VRAM problém?
Pak tady po forech chodi tlupa lidi a tvrdi ostatnim, ze 3GB jsou na všechno dostacujici bla bla a ze videli X testu a ze nikde to problém nebyl.
No a on to proste problém je (samozrejme jen nekde zatím).
Ja taky uvazoval o 3GB, ale pak jsem si řekl, ze by mi to mohlo vydrzet dyl a ze se nechcu srat s nastavovanim her (abych nenarazil na limit 3GB) a vzal jsem 6GB.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ArgCZ »

má testovací metodiku na mainstream a na hi-end, tohle používá více magazínů a mě to smysl dává, mainstream obsahuje jiná nastavení detailů, více se to blíží běžnému použití testovaných karet
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

mlrs:
Uz se to v tomhle tématu resilo několikrát a porad chodi lidi, ze vlastne tech 3GB staci, protože nikdo tohle nebyl schopen poradne otestovat :evil: Hlavne nechapu umyslny snizovani detailu aby to v testu stacilo. Ne, 3GB nebrat. Jen pokud někdo nehraje jen Gwent, Paradox strategie, MOBA hry, atd.... tedy hraje hodne nenarocny hry a vi, ze mu to stacit bude i v budoucnu, tak ok. Jinak ruce od 3GB verze pryc. Nebrat, nedoporučovat.
Obrázek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

Nedoporucovat lidem co hodne hraji... Mam hromadu pratel, kteri hraji obcasne a 1060 3GB je pro ne dobrou volbou. Nastaveni grafiky ve hre v zivote nevideli. Hraji par hodin mesicne. Snizeni detailu neznamena, ze hru nenainstaluje/nezahraje. Je pro ne naprosto zbytecne hrat v ultra detailech, jenze to ty nikdy nepochopis, ty mas jen ultra a 60FPS+ jinak nehrajes.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

1060 3GB nemůže byt dobrou volbou, když konkurencni produkt nabízí vic. Tohle je "PCT" forum a tady snad nebude nikdo strizliv doporučovat nekomu 3GB grafarnu s tim, ze je to vlaste super a zneužívat toho, ze někdo PC tolik nerozumi a pak bude dotycny cumet na doskakujici vyblity textury, ikdyž nemusi. To ještě staci vytahnout otrepany "20fps je plynulých a staci". Tady snad nikdo nebude resit lidi, kteří ani neumi nastavit hru, jako referencni vzorek a doporucovat jim shit, protože to nepoznají.
Obrázek
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mlrs »

Ja nemam vůbec problém s tim, ze si tu 3GB někdo koupi a ze je pro nej fajn.
Jen teda nevim, jestli zrovna lidi, co tomu nerozumi, dokazi snížit ty spravne detaily, aby byly 3GB v cajku.
Ja samotny toho nejvic nahral na pentiu 120mhz v 800*600 :lol:
Takze mi prijde hezky skoro všechno a rozhodne neonanuju nad nejakyma tahlama s nastavenim grafiky :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od werygood »

Hele, já si 3GB kartu koupil, tak vím o čem mluvím. Kvůli 3GB VRAM musíš často snižovat detaily, ale ta karta by jinak v pohodě zvládla větší zátěž. Proto taky do nového PC už šla 6GB verze.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“