GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od 0martas0 »

Wtf? Co to proboha píšeš?
Za 1, řekni mi kde najdu 4gb AMD s výkonem 1060 3gb za 5k?
Za 2, kartu neplánuju mít několik let, spíš možná rok, nehraju neustále, já si chci zahrát ,, z toho plyne následující, měl jsem 1050Ti, sice je super, že mam textury na ultra, ale ta karta je slabá a má na hovno FPS = líp si člověk zahraje s texturama na min na 1060 než na 1050Ti na ultra.
Za 3, těch her kde to v 1080p reálně vadí spočítáš na prstech jedné ruky, možná když se budeš snažit tak na dvou.
Tady asi fakt nemá smysl nic psát, člověk přijde s rozpočtem 5k na kartu a vy mu jste schopni řict, 1060 3Gb je špatná, kup si o litr levnějši 1050Ti s polovičnim vykonem a nebo dej o polovinu vic peněz za 6Gb 1060.
Hrajete tady někdo vubec hry? Nebo sednete k pc, pul hodiny se kochate tim jak mate vše na ultra a pak si honite nad benchmarkem?

A ten tvuj odkaz, jako rly? Chceš se vubec bavit o tom jakej smysl tam má srovnani 3gb vs 6gb když to je buď 15 nebo 20 FPS? Ty na těch 20 hraješ?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Raikkonen:
Ještě bych doplnil, ze konzole dostanou další pamet navic, tedy nároky na pamet se u her pravdepodobne zase zvednou. Pruser to je i u her, který nastavuji kvalitu textur automaticky a pak u nizkyho poctu VRAM dochazi k nekonzistenci kvality textur.

0martas0:
Raikkonen tu jen hodil obecny konstatovani, tak nevim proc to hned beres osobne. Kup si co chces, to je tvoje věc a tvoje prachy.
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Srandista »

Raikkonen píše:...takže poměr cena/výkon při normálních cenách je OK...
Lenze tu je ten zasadny problem. Veskery tvoj text operuje s tym, ze pokial su ceny normalne, tak nema zmysel 3GB verziu brat. Lenze ceny normalne nie su, a rozdel v cene 2 tisice (alias 1/3 (!) ceny 3GB verzie) na tomto trhu je pre zakaznikov hladajucih mid-range kartu za rozumne peniaze dost krvavy na to, aby jednoducho 6GB verziu zavrhli. A ja sa im cudovat naozaj nemozem.

Naozaj by bolo u niektorych na mieste sa vcitit do koze zakaznikov, ktory chcu kupit kartu povedzme do 5000 Kc. Vzhladom na stav trhu su ochotni natiahnut budget na 6000 Kc, a vy im poviete, ze tu 1060 3GB urcite nekupuj, je to shit, kup 1060 6GB za 8 tisic? Alebo kup 1050 Ti, lebo ma viac VRAM. Lenze kazdy kto sa pozrie na testy GPU, zistit, ze 1050 Ti je oproti 1060 3GB beznadejne pomalsia o x desiatok percent. Sorry jako, ale ja bych na tuto radu tiez nedal.

Ako ja mozem byt vysmiaty, kedze som kupoval kartu rok dozadu za smiesnu cenu. Ale na terajsom trhu bych si tiez rval vlasy, a vlastne nevedel co kupit za prachy, ktore som do toho ochotny dat.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od 0martas0 »

Nepopiram ze 3Gb nejsou problem, ale rict ze je to karta vhodna tak na CS nebo Dotu mi prijde jako velka hovadina.

A jak pise srandista, ja do karty vic davat nechtel a mel jsem možnost bud 4Gb 1050ti za cca 4 tisice nebo o litr draz nekde i 2x tak vykonnou 1060 3gb.
Myslim, ze to je situace kde ani argument 3gb a par her neobstoji.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od werygood »

Myslím, že té 3GB verzi dojde v budoucnu rychle dech. Sám jsem ji koupil před 3/4 rokem a dnes už bych to neudělal.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

0martas0:
No vidíš, ze to jde napsat normalne, nikdo ti za to hlavu netrha, ze sis koupil 3GB kartu. To je tva věc a tvoje duvody. Kazdopadne obecny doporuceni je spis vzit kartu s vice pameti, zvlaste pokud na tom někdo chce hrat často AAA hry a nemá to jen jako prestup.
Obrázek
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Raikkonen »

0martas0:
1. psal jsem o pokřivených cenách díky miningu, s tím nic nenaděláme, prostě vhodná doba ke koupi byla tak před půl rokem, teď na poměr cena/výkon vychází dobře snad jen 1050Ti, možná 1060 3GB a 1080Ti. Ale 3GB je prostě už málo.
2. to jsem také psal, že kdo mění jednu kartu za druhou, tak se o tom ještě možná dá uvažovat. Ale na delší dobu rozhodně ne a už současné hry budou problém.
3. test kolik hry reálně spotřebují paměti se objevil na pctuningu už před 2 lety (odkaz dole), je tam sice Radeon 290 4GB v rozlišení 1440p, ale u 1080p to nebude o tolik rozdílné (např. se dá dohledat Unity z Performance Guide na GeForce.com, kde 1080p vs 1440p dělá max 15%) a GeForce 1060 3GB není o moc výkonnější jak Radeon 290. Cituji z testu: "Limitu 4 GB jsme dosáhli (na GeForce i Radeonu) u her Assassins Creed Unity, Dragon Age Inquisition, Dying Light, Far Cry 4, Shadow Of Mordor, Watch Dogs a hodně se blíží také Ryse Son Of Rome." To bylo v létě 2015 a mezitím zase pár náročných her vyšlo (a na podzim zase vyjde)

Na ten test computerbase jsi se špatně díval, to nebyly průběhy fps, ale doba vykreslování snímků v milisekundách - tedy čím více nahoru, tím déle vykreslení trvá a jsou menší fps. A ty špičky nahoru jsou pak propady na minimální fps (tedy ty záškuby a zamrznutí hry). Schválně si všimni, že jsou u těch verzí karet s nižší pamětí, zatímco u 6GB a 8GB verzí je hra vždy plynulá. Průměrné fps jsou pak hratelné - u RX 470 4GB je průměrné fps u Deux EX 40,5fps, obdobně jsou hratelné i ty další testované).

Právěže textury moc na výkon nemají vliv, takže když máš dost videopaměti, tak dáš automaticky nejvyšší. Nejvíce se dá ušetřit výkonu na různých efektech a antialiasingu a přitom to není tak do očí bijící, jako když musíš dát textury na minimum. Ono to už bylo i v minulosti, že lidi houfně nakupovali karty s malou pamětí, např. 8800GTS s 320MB, a potom i když čip ještě stále výkon měl (což dokazovala verze s větší 640MB pamětí), tak nedostatek paměti byl pro ty karty konečná. GeForce 1060 3GB bude pravděpodobně mít stejný osud.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... ch?start=5

edit:
Srandista - No teď těžko něco radit ke koupi, když ceny jsou vyšroubované a Volta je za dveřmi (možná na jaře 2018). Kdybych měl poradit kamarádovi, tak mu řeknu, ať radši počká a zbytečně nevyhazuje peníze (stejně jako se nevyplácí kupovat highend mobil před začátkem prodeje jeho nástupce za stejnou cenu), že by si akorát pak rval vlasy.

Jinak je to pomalu prašť jako uhoď, 1050Ti dřív dojede na nedostatek výkonu, takže se budou snižovat detaily a efekty na minimum, 1060 3GB zase dojede na paměť, takže textury na min, snižovaní AA, takže žádná hitparáda ani u jednoho. Já nevim, ta 1060 3GB mi sice taky připadá mírně lepší, ale zase vyšší cena + menší paměť se mi nezdá, asi bych nekoupil ani jedno (protože bych toho pak dlouho litoval v obou případech).
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Srandista »

Raikkonen: nehnevaj sa na mna, ale pokial Volta naozaj pride na jar, tak to znamena, ze je vzdialena pol roka, a to za dverami rozhodnie nie je. Urcite nie pre niekoho, komu napr umrela kart a potrebuje dnes kupit novu... Takemu poradit cakat je ako stratenemu na pusti nedat flasku vody s tvrdenim, ze za chvilu pojde urcite okolo este niekto iny...

Btw, s tym cakanim je to zas ta ista ohrana pesnicka. Cakame na lepsie ceny RAM od zaciatku roku. Cakame na lepsie ceny grafik od jari. Cakame na Gogota...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Osobně si myslím, že na pořízení GTX 1060 se 3 GB VRAM není nic špatného, ovšem jen za předpokladu, že člověk je srozuměn s tím, do čeho jde, jak se s tím případně v náročných hrách vypořádat a jaké jsou vyhlídky do budoucnosti. Je to pořád lepší volba než GTX 1050 Ti se 4 GB VRAM.

@Raikkonen: Ta Zlobrova recenze je stará a spadá do doby, kdy si lidé ještě mysleli, že to, co ukazuje využití VRAM (třeba v AB), to je potřeba pro samotný rendering. Dnes už víme, že to tak není a navíc tu máme Win10 s WDDM 2.X
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Meridius »

Chlapi, řešíte tady jednu kartu, která je cenou zajímavá....všechno ostatní je blíž 6k a tam už imho není o čem.

Mimochodem, mám možnost koupit za 6,7k novou ale bohužel jen referenční verzi 6GB 1060tky. Dle mého minimálně do vánoc ty ceny lepší nebudou, spíš naopak. Víc se mi za grafiku prostě dát nechce, i tak je to nad tím, co jsem vzhledem k frekvenci hraní ochoten dát. I tak bude potřeba upgrade CPU.

Jak jsou na tom ty referenční chladiče? Bohužel useři buď píšou, že je chladič překvapil, že je tichý nebo, že je hlučný. Tož si vyber.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
MartinCZ80
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2011
Bydliště: Praha/Mladá Boleslav

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od MartinCZ80 »

Za mne u žádné grafiky už nikdy referenční chladič.
Sám mám v pc ještě GTX 960 2Gb strix což už není nic moc ale v hrách s tim nemám problém.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od AllowedCry »

1060 má v pohodě e referenční chladič. To není AMD :-D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Referencni kartu prodávala jen nV a to je toto http://cdn.wccftech.com/wp-content/uplo ... 06-400.jpg Tahle reference se normalne neprodávala.
Obrázek
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Meridius »

Měla by to být tato http://www.softech.cz/nezarazeno/zotac/1071824 blower chladič a od zotacu. Není to tedy asi úplně referenční, takže omluva za dezinformaci. Pouze tedy koncept výfuku ven.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Jája »

Ten ventilátor na tom stojí za prd. Vydává takový rachtavý zvuk jak to dělaly starý Atiny. Je to trochu slyšet i bez zátěže. Já bych tuhle kartu za tichou rozhodně nepovažoval, ale každej bere jako ticho něco jiného.
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Meridius »

Stejně jsem ji nevzal. Vezmu tu 3GB itx z mironetu, na to překlenutí téhle krize to bude stačit více než bohatě.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Meridius »

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... review_6_1 Poměrně nový test 6GB vs 3GB.....na první pohled tam rozdílu není, ale pochopitelně budou hry, kde si very high textury nenastavíte....

Každopádně, pořád mi přijde 1060 3gb lepší volba, než 1050 ti.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od mlrs »

no ceny i dostupnost jsou kazdym dnem lepsi a lepsi, co se divam v obchodech :)
spis jsem zvedavy, jestli casem nezacnou brzdit 4GB karty typu 570/580 - uvidíme, řekl slepy a slapl do ... :-D
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od 0martas0 »

mrls: Kde jsou ceny lepši a lepši? Ja vidim už měsic pořad ty stejny ceny a nic dolu nejde...

Meridius: pff, nedávno si mi psal toto :D "Problém těch 3GB karet je fakt, že kolikrát 4GB Ti může podávat lepší výkon. Protože jí ještě nedojde VRAM."

A po zkušenostech s oběma kartama, jak 1060 3Gb tak 1050Ti můžu říct, že je asi tak 1000x lepší volba 1060 3Gb ( pokud seženete za rozumnej peníz do 5,5tis ). I když někde uberete textury, tak máte pořád 2x tolik FPS co s 1050Ti.
Je sice super, že si na ní dáte Ultra textury, ale s 25-30 FPS se hraje dost na hovno pak.
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: GeForce GTX 1060 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Meridius »

No, já si za tím pořád stojím, jsou situace a možná bych dodal, že i nastavení, kde bude 1050 ti hratelná, 1060 3gb buď vůbec nepojede nebo bude nehratelná kvůli stutteru. Obecně je ale 1060 3gb na hrubo mnohem lepší volba, pokud těch her, kde ty texury nebudeš muset snižovat, nebude příliš.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“