nVidia Fast Sync

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od HEAD »

Karta by mela davat kolem 100fps v tom problem neni.Hraju bez OC a vytizeni karty je jen 50-70%.Fast sync tam proste nefunguje protoze se to drzi na 60fps.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

I to je možný, že to tam nefunguje. Já AC v testovací metodice nemám, takže jsem to nezkoušel. Předpokládám, že tam máš ovladače 368.81.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od vecino »

Tak třeba u Far Cry 4 mi to s Fast Sync připadá horší než s VSync se kterým mi vše připadá plynulejší.

Zkoušel jsem pak starší titul Ryse: Son of Rome a ten s Fast Sync zase běhá parádně při cca 120 FPS.

Takže jak se píše každá hra to má jinak a je potřeba to vyzkoušet co je pro danou hru vhodnější volbou.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Zofrenko »

jo to iste pri gta 5 , zase pri ark je lepši fast sync.. verim tomu ,že dalšimi ovladačmi vyladia aj tie hry ktore teraz nešlapu uplne plynulo..
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

Nová měření Fast Sync, tentokrát na Maxwellu a ovladači 372.54

Nvidia Fast Sync: podpora i na Maxwellu!
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od killerek »

Pekny test, jen tak dal.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Kama »

Jo tohle se povedlo, u her, kde fps neklesají pod frekvenci monitoru to používám a tearing je pryč.
Input lag neznatelnej a fps vysoký jak bez sync. :D
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

Tady je něco o monitorech a FastSync je tam vlastně vysvětleno také

Grafická pipeline IV: Monitor >>

Jinak, testoval jsem znova Fast Sync a pod DX12 nefunguje (372.70)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Krteq »

Díky

Jinak celý ten cyklus "Grafická pipeline" by měla být v sekci GK uveden/označen jako povinná četba :)
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

Povinná četba? To si nemyslím, ale díky :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od zigo »

webwalker píše:
Jinak, testoval jsem znova Fast Sync a pod DX12 nefunguje (372.70)

A pod DX11 taky žádná sláva. Sice funguje, tak že zabrání tearingu, ale za to je tam stuttering nebo input lag nebo co to je... prostě ta hra se zapnutým Fast Sync drhne (GTAV). V-sync adaptive funguje bezvadně.
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od danco »

Treba to skombinovat z FPS limiterom napr. v nv inspektore.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od petsild »

Snažím se rozchodit Fast/Adaptive na GTX970 která má oficiální podporu. Při aktivaci mám strašný micro stuttering ve všech hrách a tím pádem je funkce nepoužitelná při jakémkoliv nastavení Nvidia panelu.
Trochu zlepšení je místo 60 snímků lock na 120, ale stejně to zadrhává a přitom to má fungovat pro 60Hz monitory.
Jediné co opravdu funguje plynule bez micro stutteringu je klasický vsync.
Prošel jsem toho na webu spousty a ten problém se vyskytuje i na generaci 10xx.
Máte někdo šikovný nápad, aby to neblblo děkuji hoj. Pet
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

Přetestoval jsem GTA V ve FastSync a je to všechno OK. V každém případě FPS limiter + FastSync nepoužívat, to se pere!
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od vecino »

Já používám kombinaci FastSync + FPS limiter na hodnotě 150 a nepozoruji nic špatnýho. Ten limit mám kvůli tomu když se třeba spouští hra a jsou tam ty loga, tak aby GK zbytečně nepískala na 400+ FPS.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

Tak vysoko by to vadit nemuselo, ale asi lepší by to bylo dát na 200 FPS. Takový DOOM nebo SW Battlefront mají limit ve hře také až 200 FPS.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od danco »

webwalker píše: V každém případě FPS limiter + FastSync nepoužívat, to se pere!
Nechápem v čom by mal byť problém ak narážaš na cpu limit a máš stutter.Mne to fungovalo bez problémov, stačí to obmedzit na FPS, kde ti to nespôsobuje stuttering.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od petsild »

Je několik způsobů jak omezit snímky ve hrách:

1. FPS limiter
2. Afterburner/EVGA Precision
3. Nvidia inspector
4. Přímo ve hře pokud to umožní

Vybrat jednu nejlepší metodu s kterou máte nejlepší výsledky a proč právě tu... děkuji hoj. Pet
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

@danco: U Fast Sync platí, že čím vyšší fps tím lépe, takže proč si ho omezovat limiterem? To, že se dostaneš do limitu CPU ještě neznamená, že dostaneš stutter, jdou ti dolů fps. Nejvyšší stuttering jsem v GTA V dostal při Fast Sync a zapnutém limitu na 60 fps.

@petsild: imho je to jedno, princip je stejný. Nejlepší je, když si můžeš limiterem nastavit pouze konkrétní hru (abys to nemusel pořád přenastavovat).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od petsild »

Ještě jsem to nevzdal a dál experimentil s fsync. Dočetl... že N.inspektoru je nová volba frame rate limiter v2, která je na lock snímkování efektivnější.
A pak to přišlo :) provedl jsem souhru nastavení, která funguje zatím nejlépe ze všech naprosto plynule a bez jediného zaškubnutí na frekvenci 60Hz. Abych se zbavil tearingu ve všech hrách jsem musel vypnout Fulscreen mode.

Obrázek

Obrázek

Testováno na posledním ovladači 373.06 s grafickou kartou GTX 970.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“