nVidia Fast Sync

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

No, takhle jsi z toho vlastně udělal normální DX triple buffering s VSync :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od petsild »

Buď jsem Génius :D nebo mám jen štěstí, ale funguje to hladce jak G-sync. Škoda že nezměřím input lag no.
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od vecino »

Zkouším podle tvého návodu a zatím jsem spokojen. Díky

PS: Tak nechceš se ty génie ucházet o místo u Nvidie? :-D
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
sierpe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od sierpe »

Pokud mám zaplej fast sync v ovladačích má vliv zapínání a vypínaní Vsync v nastavení hry?
CPU: Intel Core i7-9700K / NOCTUA NH-D15S + NF-S12A PWM, MOTHERBOARD: ASUS ROG Maximus XI Hero, GPU: ASUS ROG Strix GeForce RTX 3080 Ti O12G, RAM: Kingston HyperX Predator 16GB DDR4 3333MHz, SSD: M.2 Samsung 970 EVO PLUS 500gb, Samsung SSD 850 EVO 1TB, HDD: WD Black 1TB, 3x WD Blue 4TB, POWER: Corsair RM850x, CASE: FRACTAL DESIGN Define 7 - XL / 6x NOCTUA NF-A14 PWM upgrade, MOUSE: Logitech G700s, AUDIO: Logitech Z323 2.1, HEADSET: Logitech G633 Artemis Spectrum 7.1, KEYBOARD: Logitech G910 Orion Spectrum, GAMING: 2x Microsoft XBOX ONE Controller, IPS: ASUS ProArt PA329C / ASUS ROG Strix XG349C
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od petsild »

Určitě ve hře vypnout a nechat vše na OPN.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Michal86 »

Má smysl nastavovat Fast sync pro cs go na 144 Hz monitoru kde mám fps lock na 288 fps?
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Baneshee »

Pokud tam mas nekdy tearing tak jo, jinak ne
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Michal86 »

Jde to nějak změřit v domácím prostředí?
Uffendi
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2010

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Uffendi »

Ahoj,
snad to nebude úplně OT.
Asi budu ptát hloupě ale jak se říká, když se zeptám budu za hlupáka pár minut, když ne budu hlupák pořád.

Mám 60Hz monitor a ve hrách zapínám Vsync (nesnáším tearing). Dozvěděl jsem se, že je to nejhorší možný nastavení z hlediska input lagu. Ovšem nikdy jsem nepozoroval, že by se mi hrálo nějak špatně. Hraju sice více SP ale i MP dávám celkem často (FPS), a nějak nemám pocit, že by něco bylo špatně.
Když vypnu Vsync, necítím krom tearingu rozdíl.
Jsme jen slepej nebo input lag je preceňován?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od AllowedCry »

Např v CSgo si to můžeš otestovat, taky je nutné mít víc než 60fps, aby se ta rychlost výrazně projevila, jinak v single hrách většinou VS mám, v DOOM jsem ho ale nepoužíval, tam se to s ním hrálo špatně, tearing se docela dobře ztrácí v bloomu a čím víc FPS, tím je tearing míň viditelný.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To je spíš naopak, čím více FPS tím více tearingu, pokud je fps více jak 2x tolik než refresh monitoru může tam bejt i více jak 1 tear na frame. Čím více hz na monitoru tím menší tearing.

Ano čím více fps tím menší je velikost onoho tearu ale zase jich tam může bejt více.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od webwalker »

@DOC_ZENITH: Ne není to naopak. Čím vyšší snímková frekvence, tím je tearing méně zřetelnější. Více zlomů v obraze oko hůře vnímá a navíc rozdíly transformací (posunech) snímků jsou menší. Záleží ale také na pravidelnosti snímků, nejhorší situace nastává, pokud se ti jeden zlom objevuje na stejném místě obrazovky (stejné nebo podobné časy snímků).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od ifkopifko »

DOC to napísal úplne správne... ale zbytočne sa tu hádate, tá "zretelnosť" je individuálna/subjektívna záležitosť, nie sme všetci rovnako citlivý, a tiež to závisí od typu hry a celkového vizuálu.
Mne napríklad vadí, keď ten zlom (alebo tie zlomy) po obrazovke skáče a naopak je pre mňa oveľa prijateľnejšie, keď ostáva stále na jednom mieste. Keď zlom skáče, je to totiž taký microstuttering na častiach obrazovky.

Čo sa inputlagu týka, tak to závisí aj od samotnej hry a grafického ovládača, niekedy zapnutie VS pridá nehorázny lag (myš na gumičke), v iných to ani nie je cítiť. A ani v tomto nie sme všetci rovnako citlivý. Záverom by som dodal, že ak sa ti hrá dobre, nemáš čo riešiť... hry sú na to, aby sme sa zabavili... ;)
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Uffendi
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2010

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Uffendi »

1. Má každé IPS větší input lag než TN?
2. Čím větší FPS (vypnutý Vsync) tím menší input lag? Tedy pokud na IPS budu mít dostatečně FPS, nepocítím input lag?
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Pepa1 »

Už tady bylo dlouhou dobu mrtvo, tak přidám dotaz :) Doba pokročila ovladače se vylepšují a stále více slyším o FastSync, tak jsem se chtěl zeptat, jako dlouholetý uživatel s Vsync Adaptive + tripple buffering (monitor nastavený na 75Hz) na následující nastavení:

V nastavení kontrol panelu nastavení bude global vsync off a tripple buferring off. V nastavení dané hry poté zvolím vsync: fastSync a tripple buffering: off a pak jsem se zde dočetl, že je dobré nastavit v riva tuneru framerate limit na 200 aby nepískaly cívky. No a ve hře vsync vypnu nebo zapnu?

Je to takhle o.k. a poznám nějaký rozdíl oproti stávajícímu nastavení (vsync adaptive + triplebuffering)?

díky za info :)
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od petsild »

Ve hře vsync vypnout a hru provozovat v okně s rámečkem nebo bez.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Pepa1 »

v okně rozhodně hrát nikdy nebudu, nicméně fastsync vyzkouším a dám vědět...
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Srandista »

V okne bolo myslene asi ako borderless window, co je obdoba fullscreenu, pokial pri tom zvolis rozlisenie svojho monitoru.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od vecino »

@Pepa1: Nejlepší je když si sám přijdeš na to co je pro tebe nejlepší. Tz: Afterburner + RivaTuner a sledovat fps apod. + pocit jak to jede nejlépe a to pak používat.

Mě nejvíce vyhovuje globálně nastavit fast sync a ve hře vypnout v-sync. Zkus to a uvidíš.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: nVidia Fast Sync

Příspěvek od Pepa1 »

vecino píše:@Pepa1: Nejlepší je když si sám přijdeš na to co je pro tebe nejlepší. Tz: Afterburner + RivaTuner a sledovat fps apod. + pocit jak to jede nejlépe a to pak používat.

Mě nejvíce vyhovuje globálně nastavit fast sync a ve hře vypnout v-sync. Zkus to a uvidíš.
díky, takhle nějak si to ideálně představuji taky, vyzkouším.

edit// tak jsem zkusil a zůstanu u vsync adaptive s tripple bufer. on, vyhovuje mi to víc :)
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“