Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od CageJ »

AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od racecar »

Nerobme z toho dramu. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od PKBO »

PaulCZE píše:Měl bych na tebe osobní prosbu, s komplexně užitečnou informační hodnotou. Vždy mě zajímalo, jak si vede MultiGPU největších jednočipů ve 4k v nejnáročnějších hrách s nominálním nastavením. Pokud by jsi tedy mohl obětovat nějaký čas a měl jsi případně k dispozici i Crysis 3 a AC Unity/Syndicate, byl bych ti vděčný, pokud by jsi změřil framerate s maximálním nastavením detailů, tj., lidově řečeno, všechny serepetičky zapnout a nadoraz, včetně všech dostupných forem AA v maximálním módu.

Mimo jiné, jak je to se stabilitou těch 4.5GHz, je to rock stable či jen game & bench stable? Tak či onak, 4.5GHz s relativně rozumným napětím je na 6950X vysoký nadprůměr.

Tak tady na tvou objednávku, totální max.
https://www.youtube.com/watch?v=gCk9tML ... e=youtu.be

Lepší kvalita tam bude spíš až zítra, zatím lze přehrát jen v FHD.

Rozhodně je zde vidět mizerná optimalizace, ve 4K bych to nehrál s tímhle setupem...

Ještě jsem udělal ARMU, tam bohužel karty jedou na 50% takže se ve výsledku framerate neliší od jednoho Titána a rovněž jsem udělal video z BF4, tam to pak lítá ke 200, ovšem grafika je hnusná i s 200% scale resolution - kde už FPS padají na 40 :)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od Shaquille »

Dost se tady resi SLI a to jak je na *** a jak je jedna karta lepsi nez 2.
Zaznamenal jsi behem pouzivani nejake chyby, artefakty, nebo cokoli rusiveho pokud porovnas single a SLI.
Co mas za zobrazovadlo (ma gsync)?
Diky
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od PKBO »

Heleď určitě to funguje lépe než SLI starších generací, rovněž ber v podtaz, že to mám propojené nevhodným můstkem, takže si to umím představit jenom lepší.

Jedna karta bude vždy lepší než dvě, ale samozřejmě za předpokladu, že ta jedna karta má výkon, tady jsme se přesvědčili, že k uspokojivé pařbě mnohdy nestačí pod 4K ani dvě...

Chyba ale nutně evidentně není na straně karet, nýbrž vývojářů a jejich optimalizaci, protože takový BF1 nebo Battlefront nebo ARMA vypadají úžasně, kdežto třeba poslední testovaný unity je prostě k zblití a beztak to tam nejede dobře :)

Jinak problémy:
Někdy delší loading her a 3d benchmarků
Při změně rozlišení se mě kolikrát zobrazí jen třetina obrazu a musím jít do resetu hry, ale to dost možná dělá prostě problémové nastavení DSR, jelikož nativní 4K nemám.

G sync nemám, mám QNIX 2710, vesměs ale musím říct, že jsem nenarazil nikde na rušivej tearing, krom toho unity..
PaulCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. bře 2012
Bydliště: Olomouc

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od PaulCZE »

Díky mnohokrát, přesně tohle jsem potřeboval vidět. Video výborné, chystám se na další. Trochu mě překvapil potící se procesor, i přes tu pastu bych u vodníka čekal přeci jen o něco nižší teploty :-D
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od PKBO »

Jeden hodinovej gameplay z Battlefield 1 SP ve 4K
https://www.youtube.com/watch?v=UHSKEyX7SZ0

Už tedy jen s jednou kartou... :(
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od Leon_ »

čo si smutný, ti nestačí 90 fps v 4K ? :D
.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od PKBO »

Tak občas to dropuje k 60 no :lol: co teprve ty předchozí hry, kde byli pády na 30..
Ještě že nemám 4K zobrazovadlo, to bych byl vyloženě znechucenej :lol:
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od Leon_ »

Budeš dávať titana na vodu? (asi hej predpokladám :D),... že aké na tom dá OC titan s tym novym nvidia boostom
.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od racecar »

Preco na OSD nemas fan rpm? :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Dream RIG - 2x Titan X Pascal + 6950X v testech

Příspěvek od PKBO »

Hele, upřímně asi nebudu... Ono voda vůbec vyššímu OC nepomáhá, pomáhá držet boost to jo, ale takt nahoru nepůjde..

Takhle jedu v 90% času na 2000 Mhz, s vodou bych mohl na 2100 aby do toho nezasahoval power limit no..

A upřímně, těch 100 Mhz mě za investici 5000 prostě nestojí hehe :D

Taky nevím jak dlouho ho budu mít, 1080Ti klepe na dveře a taky jí budu chtít testnout no..

Tzn jediným důvodem pro vodu by byl hluk, ale ten stejně neřešim, protože na paření čas stejně moc nemám no a na benchmarky už jsem zvyklej na mnohem obludnější zvukové elementy, to beztak vytáčím všechno na maximum v bedně, tam už se ten titán ztratí...
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“