NVidia GF 1060+DP port = problém

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
DDR0
Nováček
Nováček
Registrován: 12. úno 2011

NVidia GF 1060+DP port = problém

Příspěvek od DDR0 »

Zdravim, pořídil jsem si nový LCD iiama X2888HS a k němu DP kabel pro připojení místo dodaného dvi kabelu. Jenže NV sw jaksi dp nevoní a stále házel přesvícený obraz, po nastavení v menu nv panelu "úpravy plochy" po dotyku na jezdce v nabídce digitální oživení (ale hodnotu jsem neměnil) se obraz stabilizoval na normální světlost. Dalo by se říci že problém se vyřešil, jenže po zapnutí hry se nastavení opět samovolně resetlo a výsledkem byl opět přesvícený obraz. Pomohlo až zapojení dodaného dvi kabelu. Takže z nadšení z nasazení nové technologie se stalo velké zklamání, nv ovladače s dp evidentně neumí řádně pracovat. Nepomohla ani přeinstalace a vyčištění zbytků po ovladačích. Má někdo podobný problém a zná řešení s DP nebo se budu muset smířit s tím že správně to funguje pouze na DVI??
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVidia GF 1060+DP port = problém

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jakej tam pouštíš signál? RGB nebo YBCR? RGB je full nebo limited, to vše musíš ověřit, výhoda DVI je že umí jen full RGB. DP umí více režimů a pokud defaultuje šatnej, obraz nebude sedět. U HDMI tento problém bejval ještě mnohem častější. V nejhoršim se přes CRU dá vynutit jiné EDID a jinej defaultní režim.
DDR0
Nováček
Nováček
Registrován: 12. úno 2011

Re: NVidia GF 1060+DP port = problém

Příspěvek od DDR0 »

Aha, dík za tip, a jak zjistím jaký typ signálu tam proudí? V NV panelu jsem nic takového nenašel. Je to mrzuté, běží mi to na W8.1 a tam už jsem předpokládal že takové dětské nemoci budou mít vychytané.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“