GTX 750 vysoké otáčky větráku

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Malis
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2009

GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od Malis »

Zdravím, jelikož mě odešla grafika (GTX 560), nainstaloval jsem si z jiného PC 750ku. Už při instalování ovladačů mě instalace nechtěla doběhnout do konce, což sem posléze vyřešil kompletním vymazáním ovladačů přes CCleaner a i souborů v AppData (klasicky to nešlo). Nejdříve se PC jevilo v pořádku ale po restartování PC se po pár vteřinách rozjel větrák grafické karty, což sem samozřejmě poznal nárůstem hlučnosti.
Zkoušel sem resetovat bios - nepomohlo a přeinstalování ovladačů, což pomohlo vrátit hlučnost na klasické hodnoty ale po restartovaní PC se problém opakuje.

Program GPU-Z ukazuje při tichém chodu Fan Speed -30%, GPU Temperature 24-25°C
a při hlučném chodu Fan Speed -60%, GPU Temperature 23-24°C

V počítači, ze kterého je grafika vypůjčena, nebyl žádný problém a hodnoty sem neměřil.
Ještě před instalací GTX750 jsem ještě zkoušel GTX280, se kterou nebyl žádný problém.

Prosím o radu jak snížit otáčky toho větráku na standardní hodnoty, jelikož ta hlučnost je neúnosná a také se bojím aby se s grafikou něco nestalo.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od normy101 »

Přes co máš připojené chlazení? Normálně přes osmi pin?
Malis
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2009

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od Malis »

Teď opravdu nevím jestli je tam 3 - 5 nebo 6 pin, jelikož konektor je to pod chladičem ale 8 pin to určitě není.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od normy101 »

Mohu poprosit výrobce grafiky?
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od normy101 »

Je tam 6 pin no, zkoušel jsi vyměnit a mrknout se do BIOSU? A dívat se na kolik se točí
Malis
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2009

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od Malis »

Jedná se o ASUS 1G
Bohužel měření otáček ventilátoru grafiky jsem v biosu nenašel ale nechal jsem to chvíli běžet (více než 10 min) a větrák se choval standardně, poté až naběhne Win 10 se zrychlí.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od normy101 »

Zkus nahodit SpeedFan a zjistit to
Malis
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2009

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od Malis »

Myslíš ve windowsech? Ten mi detekuje jen dva větráky Fan1 a Fan2 ale to jsou procesor nebo case, protože hodnoty nereagují na změnu rychlosti.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od AllowedCry »

GPU-Z - čtecí program na grafiku, uvidíš tam vše. msi afterburner - aplikace, ve které si lze udělat vlastní křivku chlazení, normy101 ti radil totální nesmysly.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od spajdr »

Zkus odinstalovat ovladace pres DDU
http://www.wagnardsoft.com/forums/viewt ... ?f=5&t=760
Po instalaci ti to doporuci odinstalovat ovladace v nouzovem rezimu, vyber tuto volbu.
Po restartu z nouzoveho rezimu zkus znova nainstalovat ovladace, jestli to uz nepobezi jak ma.
Malis
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2009

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od Malis »

Po odinstalování ovladačů v nouzovým režimu a znovu nainstalování se mi objevila hláška "instalace selhala" a až po druhém provedení procesu se ovladače nainstalovaly do konce. Jenže po restartování PC se problém opakuje:( Celý proces jsem udělal ještě jednou a se stejným výsledkem.
Mimochodem v nouzovém režimu a stavu bez ovladačů se větrák chová normálně.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od AllowedCry »

Karta je vadná.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Malis
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2009

Re: GTX 750 vysoké otáčky větráku

Příspěvek od Malis »

Ale no tak, v jiném PC mě šla v pohodě. Spíš bych to tipoval na špatné ovladače či kompatibilita?
Ještě vlastně můžu jednoduše nahodit Win XP disk a zkusit to tam...
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“