Grafické artefakty při bootování.

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od Danny202 »

Ahoj, už dvakrát se mi stalo, že při bootování PC do systému se objevily na chvíli na obrazovce jakési grafické artefakty. PC zřejmě normálně nabootovalo, ale grafická karta po chvíli přestala dodávat signál do monitoru. Pomohl pouze tvrdý restart a poté už PC funguje opět normálně, každopádně začínám mít obavy o grafickou kartu i když je to dost podivné (studený spoj?). Neví někdo, kde by mohl být problém? Klidně projedu nějaké benchmarkty atd... jinak PC v popisku, ovladače grafické karty jsou nejnovější.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od shorty25 »

Gpu ko, reflow nebo reball
Vždy prodávám i jinde.
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od Danny202 »

shorty25 píše:Gpu ko, reflow nebo reball
Rozumím jen tomu Gpu ko, každopádně ode dne kdy se objevil tento problém se to stalo asi 2x možná 3x. Kdyby byla karta KO, asi by to dělalo pokaždé co zapnu PC, ale už je to cca týden a kde nic tu nic.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud to neni studeňák a bude se to dělat při startu (a následný restart už bude post ok bez artefaktů), tak to taky můžou bejt studenný starty, ala odcházející kondenzátory nebo VRM. Než půjde do popelnice tak bych zkusil vyměnit kondíky.
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od Danny202 »

DOC_ZENITH píše:Pokud to neni studeňák a bude se to dělat při startu (a následný restart už bude post ok bez artefaktů), tak to taky můžou bejt studenný starty, ala odcházející kondenzátory nebo VRM. Než půjde do popelnice tak bych zkusil vyměnit kondíky.
Ani nevím co to způsobuje, ale pokud GK, tak tu mám ještě víc jak rok v záruce. Na nějaké pečení a rozebírání a pájení a bůh ví co nemám ani pomyšlení. Já jsem rád že jsem rád, když si v pořádku vyměním grafickou kartu a PC a já to přežijeme ve zdraví :D.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od spajdr »

Par dni to sleduj, ted bude venku tepleji, takze graficka karta dostane jeste vice pohulit. Pokud odchazi, tak letni teploty ji dorazi a hura pak na reklamaci. Pokud jsi sadista, tak muzes pustit par hodin furmark, jestli to karta ustoji.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ona si to vythrotlí skrze power limit, dneska už Furmark nic neznamená, leda u karet s posunutym/odstraněnym limitem.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od spajdr »

To je fakt, ale stejne me zajima, jak mu to dopadne, protoze urcite karta dostane vice pohulit, nez s jakoukoliv hrou :-D
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od shorty25 »

Pokud je v zaruce tak reklamace, nevim co tu resite. :)
Vždy prodávám i jinde.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od racecar »

Reklamacia je fajn. Posle kartu, o mesiac mu pride, ze sa zavada neprejavila a bude pokracovat v tomto topicu.

Ja by som jej este skusil nalozit. Folding, FurMark a pod. :wink:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od Danny202 »

Co tam mám nastavit např. ve FurMarku aby to mělo nějaký efekt. FurMark jsem zkoušel nastavit na Full HD +4x MSAA zapnul GPU stress test, po 20 minutách se nic nedělo, teplota se zastavila na 67°C. Já jen abych něco nedělal špatně a zbytečně mi něco neběželo několik hodin jen tak.

Jo reklamace je fajn a co jim tam mám jako říct? A být pak měsíc bez karty a výsledek žádný.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Grafické artefakty při bootování.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já tohlento řešim takticky, poškoďim bios. Flashnu tam buďto upravenej coruptní a nebo v půlce flashe vypnu elektriku, prostě karta je pak KO, a v nejhrošim se to dá fixnout reflashem, neni to nevratnej problém. Člověk se tim aspoň pojistí že se závada projeví. Dodavatelé takové věci o nás z časovejch důvodů většinou řeší výměnou a karta jde na opravu jinam a ty dostáváš jinej kus. Původní karta se pak po fixu vrací do oběhu.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“