ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Akbuk
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2017

ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Akbuk »

Zdravím. Mám poměrně nadupané PC koncipované jako videostřižnu (viz konfigurace níže).
K mému nemilému překvapení mi při přehrávání videa ve FHD rozlišení a vyšším dochází k trhání v obraze a někdy i k úplnému zastavení videa a to ve všech přehrávačích od integrovaných ve WIN až po KMPlayer a pod. Na druhém PC, které jsem používal doposud, které je 6 let staré a o poznání méně výkonné, videa hrají bezchybně.
Veškeré ovladače k desce, grafice, NVme drivery atd mám aktuální, ovladače ke grafice jsem zkoušel i starší.
Počítač používám jen k práci, hry na něm žádné nehraji. Domnívám se, že to bude problém nějakého nastavení, nedostatek výkonu to být nemůže. Nebo že by vadná grafická karta (ASUS GTX 1070 8G Turbo)? Co myslíte?

Přikládám i odkaz na videosoubor, kde je problém vidět (7 a 24 sekunda).
https://youtu.be/hsUO5_NEfME

Pokud máte nějakou radu, tak budu vděčný.
Děkuji, Honza.
Naposledy upravil(a) Akbuk dne stř 7. čer 2017, 11:19, celkem upraveno 2 x.
Deska - ASRock Z270 Taichi, Procesor - Intel Core i7-7700K, RAM Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400, Grafika - ASUS GTX 1070 8GB Turbo, Zdroj - Zalman ZM850 EBT, Systémový disk - Samsung M.2 SSD 960 EVO 250GB, 2x M.2 disky Samsung 960 PRO 500GB na video, dvě klasické plotny WD v RAID0 (2TB) a jeden SATA SSD disk Kingston HyperX Savage 480GB na data a zálohy, vše pod Win 10 PRO 64 zabalené v kejsu Nanoxia Deep Silence 3)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od spajdr »

Prubni
http://www.resplendence.com/latencymon

A podivej se, ktery driver ma nejvetsi execution time.
Akbuk
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2017

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Akbuk »

Přidal jsem i odkaz na video, kde je problém viditelný (7 a 24 sekunda). Pokud jde o radu od spajdra, tak z toho nejsem moc moudrý :-(.

https://youtu.be/hsUO5_NEfME
Deska - ASRock Z270 Taichi, Procesor - Intel Core i7-7700K, RAM Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400, Grafika - ASUS GTX 1070 8GB Turbo, Zdroj - Zalman ZM850 EBT, Systémový disk - Samsung M.2 SSD 960 EVO 250GB, 2x M.2 disky Samsung 960 PRO 500GB na video, dvě klasické plotny WD v RAID0 (2TB) a jeden SATA SSD disk Kingston HyperX Savage 480GB na data a zálohy, vše pod Win 10 PRO 64 zabalené v kejsu Nanoxia Deep Silence 3)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od spajdr »

Pust latencymon, potom pust to video. Pri tom trhnuti obrazu, se podivej do latencymon, jake jsou hodnoty
Highest reported ISR/DPC routine execution time, jestli graf nelita do cervenych cisel, pokud ano, podivej se do zavorky, jaky proces/ovladac to dela.
Akbuk
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2017

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Akbuk »

OK, zkusím to. Mezitím jsem ale zjistil zajímavou věc. Trhání obrazu se koná jen při přehrávání z klasických ploten WD, které mám propojené v Raidu 0 (2x 1TB, Sata 3-6GBs). Pokud videa přehrávám z SSD disků (jedno jestli M.2 nebo SATA), tak jedou plynule. Vypadá to tedy na nějaký problém, který souvisí z rychlostí čtení z HDD, ale dle testů (AS SSD, CrystalDisk) jsou rychlosti v pořádku, respektive dosahují cca dvojnásobné rychlosti než na starém PC, kde jsou taky klasické plotny (Sata 2-3GBs) a videa hrají plynule.
Mám zkusit třeba formát těchto dvou disku, defrakt nebo znovu vytvořit RAID přes BIOS?
Deska - ASRock Z270 Taichi, Procesor - Intel Core i7-7700K, RAM Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400, Grafika - ASUS GTX 1070 8GB Turbo, Zdroj - Zalman ZM850 EBT, Systémový disk - Samsung M.2 SSD 960 EVO 250GB, 2x M.2 disky Samsung 960 PRO 500GB na video, dvě klasické plotny WD v RAID0 (2TB) a jeden SATA SSD disk Kingston HyperX Savage 480GB na data a zálohy, vše pod Win 10 PRO 64 zabalené v kejsu Nanoxia Deep Silence 3)
Akbuk
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2017

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Akbuk »

spajdr píše:Pust latencymon, potom pust to video. Pri tom trhnuti obrazu, se podivej do latencymon, jake jsou hodnoty
Highest reported ISR/DPC routine execution time, jestli graf nelita do cervenych cisel, pokud ano, podivej se do zavorky, jaky proces/ovladac to dela.
Tak ten prográmek žádnou chybu nedetekoval. Během přehrávání i v okamžiku zaseknutí videa byla stupnice zelená u všech ovladačů, dosáhla max do 1/4.
Deska - ASRock Z270 Taichi, Procesor - Intel Core i7-7700K, RAM Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400, Grafika - ASUS GTX 1070 8GB Turbo, Zdroj - Zalman ZM850 EBT, Systémový disk - Samsung M.2 SSD 960 EVO 250GB, 2x M.2 disky Samsung 960 PRO 500GB na video, dvě klasické plotny WD v RAID0 (2TB) a jeden SATA SSD disk Kingston HyperX Savage 480GB na data a zálohy, vše pod Win 10 PRO 64 zabalené v kejsu Nanoxia Deep Silence 3)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Hladis »

To vypada na nejaky bug, který nesouvisi s GPU. Vyzkousej ještě aktualizovat ovladac IRST a muze byt, ze ta deska zrovna dobře nepracuje s RAID. Aktualizovat BIOS, pripadne si s tim RAID pohrat.
Obrázek
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od shipo »

Raid 0 není bug, jeho vlastností je poruchovost
Akbuk
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2017

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Akbuk »

Tak vyřešeno. Zrušil jsem RAID, znovu ho vytvořil, přeinstaloval IRST a už je to OK. Problém byl v tom RAIDU, který jsem vytvořil už na starém PC a automaticky se zachoval i v nové konfiguraci, tak že jsem ho nevytvářel. Bylo potřeba s novým železem ho znovu konfigurovat.
Díky za pomoc, Honza.
Deska - ASRock Z270 Taichi, Procesor - Intel Core i7-7700K, RAM Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400, Grafika - ASUS GTX 1070 8GB Turbo, Zdroj - Zalman ZM850 EBT, Systémový disk - Samsung M.2 SSD 960 EVO 250GB, 2x M.2 disky Samsung 960 PRO 500GB na video, dvě klasické plotny WD v RAID0 (2TB) a jeden SATA SSD disk Kingston HyperX Savage 480GB na data a zálohy, vše pod Win 10 PRO 64 zabalené v kejsu Nanoxia Deep Silence 3)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od killerek »

shipo: To je teda blabol.

Akbuk:Neni dobre prenaset RAID z jednoho radice na druhy, aspon mas pouceni do budoucna.
Akbuk
Nováček
Nováček
Registrován: 06. čer 2017

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od Akbuk »

Jo, jo...chybami se člověk učí.
Jinak jak píše shipo, že raid 0 je poruchový, tak je to kravina. Jedu na něm 6 let se stejnýma diskama co tu řeším a nikdy žádný problém a jedu na ně i nadále .-). Je tam riziko při poruše jednoho disku, že přijdeš o data ne celým poli, ale vyšší poruchovost rozhodně ne. Za to rychlost je u ploten dvojnásobná.
Deska - ASRock Z270 Taichi, Procesor - Intel Core i7-7700K, RAM Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 2400, Grafika - ASUS GTX 1070 8GB Turbo, Zdroj - Zalman ZM850 EBT, Systémový disk - Samsung M.2 SSD 960 EVO 250GB, 2x M.2 disky Samsung 960 PRO 500GB na video, dvě klasické plotny WD v RAID0 (2TB) a jeden SATA SSD disk Kingston HyperX Savage 480GB na data a zálohy, vše pod Win 10 PRO 64 zabalené v kejsu Nanoxia Deep Silence 3)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ASUS GTX 1070 8GB Turbo - trhání videa

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ale jen při sekvenčních operacích. Seek je pořád stejnej takže reálná ry\chlost načítání programů se skoro nezlepší. Zlepší se jen sekvenční operace, typu kopírování velkého množství souvislých dat.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“