GTX 1080 Ti ASUS ROG-POSEIDON-zkušenosti a custom BIOS

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
jardakill
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2008
Bydliště: Ostrava

GTX 1080 Ti ASUS ROG-POSEIDON-zkušenosti a custom BIOS

Příspěvek od jardakill »

Pořídil jsem si ASUS GeForce GTX 1080 Ti ROG-POSEIDON, protože jsem vodnikář. Nemáte někdo osobní zkušenost s nahráním custom BIOSU, který vyeliminuje ten nešťastný power limit. Nerad bych kartu umrtvil. Obr v recenzi píše, že je to v podstatě ASUS Strix s vodním blokem, ale co ta karta bude dělat s custom BIOSEM pro Strix, to nevím. Děkuji předem za rady.
Jinak kdyby někdo Poseidona váhal koupit, tak za mně doporučuji. Při hraní drží takt po přetaktování v rozmezí 2020 - 2050MHz dle typu hry, teploty do 56C. Dají se k vodě zapnout na dochlazování ventilátory. Na 30-40 procent nastavení rychlosti jsou neslyšitelné a ještě srazí teplotu o2-3 stupně. Karta je opravdu těžká a velká, zabere 2,5 slotu, takže bacha na další karty v sousedních slotech. Žádné pískání cívek se nekoná.
MB-ASUS Maximus Extreme Z790. CPU-i9 14900k. Paměti DDR5-Skill 2x24GB 8000.GK-ASUS Strix RTX 4090. Zdroj- Corsair HX 1200i. ZK-CSB ZXR.Disky- Samsung SSD M.2 980PRO 1GB, Kingston SSD M.2 FURY Renegate 2GB.Chassis-Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B , rychlá voda na všem. Monitor Asus 4K PG42UQ.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX 1080 Ti ASUS ROG-POSEIDON-zkušenosti a custom BIOS

Příspěvek od PKBO »

Ahoj, neslibuj si od toho nějaký lepší výsledek, ono samotné odemčení powerlimitu stejně nepomáhá, musel by jsi udělat hard mode, ten se dělá i na T-X a dělá se to s tekutým kovem, protože ten má akorát ideální odpor, samotný propájení nefunguje, takže se s tím musí trochu více laborovat..

Každopádně to nemá smysl, aby jsi se dostal na vyšší stabilní takt než těch 2050 tak by jsi musel dostat teplotu jádra pod 40 stupnů, což je unreal i v zimě natož teď.. ;) užívej si kartu tak jak je, 2050 je OK, 2150 je super, ale poznáš ten rozdíl 2,5 FPS na 50 ? Já teda ne.. :wink:
jardakill
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2008
Bydliště: Ostrava

Re: GTX 1080 Ti ASUS ROG-POSEIDON-zkušenosti a custom BIOS

Příspěvek od jardakill »

Díky, taky to tak vidím.
MB-ASUS Maximus Extreme Z790. CPU-i9 14900k. Paměti DDR5-Skill 2x24GB 8000.GK-ASUS Strix RTX 4090. Zdroj- Corsair HX 1200i. ZK-CSB ZXR.Disky- Samsung SSD M.2 980PRO 1GB, Kingston SSD M.2 FURY Renegate 2GB.Chassis-Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B , rychlá voda na všem. Monitor Asus 4K PG42UQ.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“