Přerušované vrčení grafické karty

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Přerušované vrčení grafické karty

Příspěvek od VVS »

Zdravím, zhruba před půl rokem jste mi tady na fóru pomohli sestavit tohle pc https://www.czc.cz/5n7d21b09aj0pablgsis7k12oa/seznam a funguje pořád parádně, ale asi před týdnem mi začal občas vrčet větrák na grafické kartě. Jde o to, že se ve vzorci, který se mi nepodařilo odhalit, zastavuje, nebo zpomaluje a potom když se z těch pomalejších otáček, nebo z klidu rozběhne tak zavrčí. Ten zvuk trvá jen vteřinu nikdy nevrčí kontinuálně nějakou dobu, ale opakuje se třeba i 5x za půl minuty. Větrák se zastavuje/zpomaluje v zátěži i v klidu, zdá se mi to dost náhodné, někdy je to 5x za minutu někdy 1x za hodinu.
Grafická karta je ještě v záruce, ale netroufnu si pc rozebrat, a tak to pro mě znamená odnést celé pc na reklamaci, čemuž bych se rád vyhnul. Nešlo by to vyřešit nějak jinak, třeba nějakým softwarem na ovládání otáček? Nebo byste doporučili pc reklamovat?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Přerušované vrčení grafické karty

Příspěvek od Hladis »

Ja ted nevim jak CZC pristupuje k reklamacim, když na karte vrci vetrak, ale nemusíš snad odnyst cely PC, ale jen tu kartu a zatím fungovat na integrovane grafarne v CPU.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Přerušované vrčení grafické karty

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne PC, jen grafiku. Pokud to ale dělá jen na některých otáčkách tak si můžeš ještě zkusit přes MSI afterburner nastavit ručně otáčky ventilátoru a obejít ty místo kde to dělá, či reklamovat případně později až to začne dělat trvale.

Btw poklud to máš nový, tak u CZC je normal že ti vyměněj fast. Tzn objednej si tu samou grafiku na pobočku kam půjdeš, a až se ti naskladní, tak tam zanes tu starou a mněli by ti jí obratem vyměnit za ten novej kus z tvé objednávky.
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Přerušované vrčení grafické karty

Příspěvek od VVS »

Jde o to, že pc nerozumím, největší zásah co jsem kdy provedl, bylo odšroubování bočnice, abych se podíval na ten vrčící větrák. Netroufnu si z toho tu kartu vytáhnout a už vůbec netuším, jak zařídit, aby to běželo na grafice v cpu.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Přerušované vrčení grafické karty

Příspěvek od Hladis »

Tak montaz graficky karty není zadna veda. Vypnes PC, vypnes privod elektriky na zdroji, vytahnes DVI kabel z grafarny, otevres bocnici, odsroubujes grafarnu, na slotu mas takovou packu kterou grafarnu uvolnis ze slotu a opatrne ji vyndáš. Kabel DVI das do vystupu na desce a ona se uz ta Intel grafarna po zapnuti PC inicializuje. Ovladace si natahne Win sam, nebo muzes nainstalovat z webu. Po reklamaci to zopaknes, jen cast ukonu v opacnym gardu. Pokud si nevěříš, tak najdi nejakyho kamaráda, co vi jak na to.
Obrázek
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Přerušované vrčení grafické karty

Příspěvek od VVS »

Díky za rady, zkusím ji vytáhnout a využít tu možnost rychlé výměny u czc.cz.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“