Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od junglist »

S vibracemi disku urcite problem nemam. Nemas to zkrz ty gumovy podlozky moc utazeny? Utahni to jen tak jemne.. S dvirkama je to jak pises, krouceni skrine bez bocnic jsem si nevsim..
T101
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2013

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od T101 »

robuTEKK píše:S vibracemi disku urcite problem nemam. Nemas to zkrz ty gumovy podlozky moc utazeny? Utahni to jen tak jemne.. S dvirkama je to jak pises, krouceni skrine bez bocnic jsem si nevsim..
Šroubky jsem povolil tak aby disky v koši "plavaly" a ticho po pěšině :-)
Díky!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od zombux »

tak tak, chce to dotáhnout až na doraz a pak o půl až jednu otáčku povolit, a je klid :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
An7yk
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. říj 2007
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od An7yk »

Zdá se mi to, nebo tahle bedna má celkem ošklivě řešený vrch? Nesouměrně provedená perforace, větráky mimo osu skříně ( chápu, za deskou je hodně prostoru takže to opticky je už dost vidět a taky prostor pro uchycení radiátoru ) ... Ale když tam prdnu 14cku tak pořád několik cm vedle po jedné straně budou díry pro prach a hluk :? :| to se mi zdá nic moc u bedny za 3200,-
Hraju všude všchno se všema za všech okolnosti :)
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od Blue Storm »

Nope, když tam prdneš dvanáctku, tak tam bude mezera, ale když tam prdneš čtrnáctku, tak by ta mezera měla být naprosto minimální. Ty otvory nejsou uprostřed proto, když tam narveš radiátor s větrákama, tak aby to nekolidovalo s deskou.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od Thellwin »

Tak dneska mi tahle bedýnka i s dalšíma komponentama přišla. Zpracování a tak ok, proti teď už bývalému Chieftecu je to o X levelů vejš ... ale že by ta montáž do té bedny byla až tak úžasně pohodová bych neřekl. Možná už jsem vyšel ze cviku, některé kroky, jako protahování kabelů nebo zapojování konektorů mě celkem potrápily. A taky jsem si všiml, že se mi netočí přední větrák, i když je zapojený.
Goldnoob team proud member!
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od CageJ »

fany musis zapojit do 12V, to mas? (na molex)

Inac mne dosli R3 120/140mm a nepridu mi nijako zle.. ale prietok je slabsi..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Fractal Design Define R5 - testy, rady, skusenosti

Příspěvek od Thellwin »

Jo měl jsi pravdu, když jsem to stavěl, tak jsem asi 10 vteřin při vyvazování kabelů vzadu přemýšlel, k čemu ten konektor je :)
Goldnoob team proud member!
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“