Fractal Define Nano S

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Toho jsem si nevšiml, no nic, tak budu mít do zásoby.. těch 108,- to už se nezblázním.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Pokud chceš ticho, tak fakt ten gaming X je akceptovatelný. Při 20% se točí na nějakých pár otáček a s dobrým airflow v podobě plně obsazených pozic je to v klidu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Už se nemůžu dočkat až to vyzkouším. Dnes dorazí balíčky z ts bohemia a z czc, takže noctua + další 140 na nasávání + gaming rx480 od msi 4G(bez x). Zdroj zatím nechám tak jak je, nasávání ze spod. Když by byl nějaký zásadní problém s teplotami a nebo hlukem, zkusím zdroj otočit, případně dát ještě jeden ventilátor nějak pod grafiku vedle zdroje.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Otočením zdroje nic nezískáš, pokud je to sestava v podpisu, tak zdroj pojede skoro furt pasivně, snad krom nějakých špiček.

Pod grafiku dej do té spodní pozice pod GK.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

nějak takhle si to představuji, akorát já tam budu mít méně místa, kvůli zdroji.
https://cdn.pcpartpicker.com/static/for ... b.1600.jpg
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Díky tomu PSU tam máš dost místa -> neměl bych strach už vůbec :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Dorazila noctua, dovolil jsem si založit sólo téma zde:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 9#p9229099

budu doplňovat fotky. Nejvíce se budu věnovat vláknu tady v sekci počítačové skříně.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Nějaké aktuální fotky. Zatím jsem s chlazením maximálně spokojený. O bedně nevím. Teď hodím nějaké testy 3D Marky, atd, abych otestoval hlučnost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Udělal jsem prvních pár testů. Ccca 1 metr od sestavy je hlučnost sestavy do 20db (měřeno telefonem) prakticky to neslyším, jen když je nějaká hodně náročná scéna, tak slyším trochu větráky, ale žádný nežádoucí zvuk. Zkusím si ještě pohrát v nastavením BIOSu, případně někde na internetu vykoumat nějaké fungující křivky, aby sestava byla ještě tišší. Při testech 3D Mark Time Spy, Heaven Benchmark, Heavensward bylo CPU (G4560) do 52°a grafika tuším do 72°což vzhledem ke stísněnému prostoru beru jako dobré výsledky. Zkusím ještě časem vyladit křivky nastavení otáček, možná dosáhnu lepších výsledků. Ve 2D o sestavě nevím vůbec. Ventilátory GPU se netočí, takže paráda.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Taky bych chtěl neslyšet TwinFrozr IV v zátěži :)

To že se ten ventilátor netočí není zas taková paráda, on se řídí podle teploty jádra - na něj je nasazen chladič -> teplo je odváděno. Ale zbytek komponent se peče. Zkus si nastavit tak 20% otáček, kde se ventilátor už točí, ale hlukem v běžné sestavě neprudí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Budu si s tím muset pohrát, tak aby to v defaultu jelo na 20% a pak aby to stoupalo dle teploty. To samé s křivkou ventilátorů v BIOSu. Mám před sebou dost práce a pilování. V diskuzi jsem četl, že je nějakej spešl wattman, kterej měří teplotu i VRM, tak zkusím zapátrat, stáhnout a i podle toho nastavit ty otáčky v závislosti na teplotě / hlučnosti ve 2D/3D.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Srandista »

MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
kAdEtT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od kAdEtT »

No budu to mít dost podobný,jen teda chladič CPU Fera 3, budu dávat aji jeden ventilátor na nasávaní na spodek skříně. Nad Noctua NH-L12 jsem taky přemýšlel. Pokud bude Fera hlučná, tak půjde pryč a investuju do Noctua.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

To kup rovnou Noctua a ušetříš :) A nebo pak vyměň ten ventilátor za AC F12 Silent ... Ale to už pak rovnou můžeš vzít nějakou věž od AC třeba i11 nebo Freezer 13.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Feru jsem právě nechtěl, nemám chlazenou VRM část základní desky a bál jsem se hlučnosti. Proto jsem chtěl nějaký ventilátor co bude ofukovat i desku. Jakou máš v plánu koupit základní desku?
kAdEtT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od kAdEtT »

Sestavu budu mít tuto https://www.czc.cz/ft3icunv1ai1l82kopab5chfa4/seznam plus Arctic Silent ventilatory 2xF14 a uvidim o ta fera jakej bude dělat bordel. Píšou teda všude max 15dBA co by měl byt i hluk těch Silent ventilátorů,tak nechápu prč by měla být hlučná oproti té Noctui, která má 22,4dBA. Pokud budou i ty Fractaly hlučný,tak půjdou i ty pryč za ty Silent.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Nebylo by lepší připlatit za Z desku (už to není takový rozdíl) a k tomu vzít rychle paměti? Ten Skylake s tím krásně pracuje. Jinak ta 1060 od msi je pěkně napalena
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Jedná věc je co se píše a druhak kdo nechá ventilátory běžet na max?!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Blue Storm »

kAdEtT píše:Sestavu budu mít tuto https://www.czc.cz/ft3icunv1ai1l82kopab5chfa4/seznam plus Arctic Silent ventilatory 2xF14 a uvidim o ta fera jakej bude dělat bordel. Píšou teda všude max 15dBA co by měl byt i hluk těch Silent ventilátorů,tak nechápu prč by měla být hlučná oproti té Noctui, která má 22,4dBA. Pokud budou i ty Fractaly hlučný,tak půjdou i ty pryč za ty Silent.
Měnit ty originální Fractal větráky za ty Arcticy, tak hodně štěstí... bys vyhazoval kvalitnější za méně kvalitnější. Krom toho, proč mluvíš jen o hlučnosti na maximální otáčky? Je snad bude regulovat, ne?
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

AC F12 se mi z desítek, možná už i stovek kusů, zatím žádný nevrátil. Zatím co když jsem nechal Fractaly tak nejpozději do půl roku odešlo ložisko a začali lehce hučet. A AC F12 silent, je za svou cenu podle mého luxusní ventilátor.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“