Fractal Define Nano S

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Ahoj,

jelikož jsem tady na fóru nikde nenašel povídání o téhle celkem povedené skříni, rozhodl jsem se založit téma vlastní.

Budu sem průběžně dávat informace. Zatím přikládám pár fotek jak to vypadá ve vnitř a co bylo v balení za šroubky.

Na začátek musím upozornit, že ve skříni jsou sice 2 ventilátory (120 + 140mm), nicméně oba dva jsou 3-pin. V balení je i rozdvojka, kdy oba dva ventilátory napojít na jeden konektor, který následně zapojíte do desky. Jak to bude ve finále fungovat zatím netuším. Na desce je 4-pin konektor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od anarkii »

Michal86 píše:Jinak co se desky týče, mohli to inženýři z Gigabyte vymyslet lépe, tahám skoro přes celou desku x konektorů (například HD audio + USB 3 front panel) bude to tip top u grafické karty. Musím to pořádně promyslet kudy a jak to provedu. Pak vše samozřejmě nafotím a zdokumentuji
Když výmýšlím a skládám nějakou ITX sestavu, tak se většinou chodím inspirovat sem :-) https://pcpartpicker.com/builds/by_part/VH2rxr
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

To že tam je 4pin ještě nic neznamená, může přece fungovat DMI regulace která je díky linearitě lepší.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Jediná škoda té skříně je málo místa na GK :) Jinak se mi fakt taky líbí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Je to dost na těsno, co se kabeláže týče ,ale dá se to. Já mám ten zdroj otočený, aby případně bral teplý vzduch a foukal ho ven. Teď jsem tam zkoušel dát provizorně ATI HD 5770, ale půjde ven, je to hrozný ječák.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Když máš BOX, tak mi to přijde celkem jedno.

Jinak zdroj dej tak jak má být.
1. do ~ 50% se stejně netočí
2. bude se "tahat" o vzduch s GK
3. pokud na tom nechceš hrát, IGP stačí
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

BOX budu nahrazovat, ale ještě jsem nevybral vhodný chladič. Chci něco výkonného, co by časem stačilo i na 7700K (až mi zase jebne v kouli a budu ten procesor "nutně" potřebovat)
Zdroj tedy přehodím jakmile budu doma.
IGPU stačí / nestačí. Problém je v tom že nezobrazí 144hz a to CS:GO ani v 800x600 není úplně ono. Přijde mi to jako slide show, ikdyž ty fps jsou třeba 80+

Možná zkusím upravit tu HD 5770, sundám ten plast a podívám se, jestli by se nedal připevnit nějaký jiný a zároveň tišší ventilátor.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od PKBO »

Tady by se jednoznačně vyplatilo vzít GPU se 120 - 240 radiátorem..
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

To asi ano, ale dávat to na nějaké low gpu, to asi nemá smysl že? Napadlo mě sehnat něco jako rx470 s tím basic chladičem, když by šly nějak rozumně nastavit otáčky, horký vzduch by šel mimo skříň, snad i za rozumného hluku, budu asi pátrat na internetu. Viděl jsem nějaké gpu s pasivním řešením, ale mám obavu z kulminace horkého vzduchu v prostoru mezi psu a gpu. On asi i ten radiátor bude dělat bordel, hlavně jsem chtěl low cost pc a tady jsem jen za chlazení někde kolem bura, nebo se pletu?

Tady je ta rx470:
https://www.czc.cz/sapphire-radeon-rx-4 ... 60/produkt

Případně něco takového, ale u tohohle řešení bych raději 1050ti :
https://www.czc.cz/xfx-radeon-rx-460-co ... 80/produkt
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od python.p »

Ač vodu nemám rád, tady je to asi jedna z mála lepších řešení...

Teoreticky se tam vleze i 280 radiátor, nahoře jsou 2x 140mm pozice, ale mohlo by dojít ke kolizi s CPU chladičem.

Ale ten 240 se dá dat v pohodě dopředu a na jednu GK typu RX480 musí stačit bohatě, pokud to nebude nejlevnější klump.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Já bych to u cpu viděl na nějaký velký chladič s ventilátorem do cca 1500,- u té gpu je nějaké doporučení na nějaké vodní chlazení? Nejlépe nějaký komplet?
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od anarkii »

Na CPU bych dal Fera 3, pokud jde o GK, co vzít nějakou NVidii v edici Gaming X od MSI a pohrát si s nastavením ventilátorů ? V nízký zátěži o tom nebudeš vědět a když hraješ, tak audio ze hry to určitě nepřehluší.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Otázka je, jestli se mi tam ta fera vejde
Líbil se mi jeden kousek Noctua NH-C14s, ale to je dražší jak samotný cpu. Mám problém, že deska nemá chlazené vrm, takže nějaký velký ventilátor, který by foukal směrem na desku by asi nebyl na škodu.

Ty msi jsou ve výběru, chtěl bych asi gtx 1050ti. Nic vylonejsiho nemá pro mě aktuálně smysl. U 1050ti se mi líbí Asus, ta má i zadní backplate. To ale zase musím investovat 5000,- do GK. Teď je tam 5770 a ta by mi ve finále na to cs go asi stačila. Má akorát větší tdp jak 1050ti a chtělo by ji nejspíše osadit nějakým accelerem. To by mě vyšlo cca na litra, plus chladič cpu.

Dále nevím, jestli na čelo bedny ponechat 1x140 co tam je a nebo ještě přidat jeden kousek. Na to bych potřeboval další rozdvojku, abych to zapojil. Jakmile budu doma, změním prostor okolo cpu (moc ho není i vzhledem k umístění front USB 3.0). Následně zvolím nějaký cpu Cooper. Třeba ve finále bude stačit i ta fera. Jen se bojím toho, že mi ta G4560 dlouho nevydrží a budu chtít 7700k. Tady už bych tu noctuu uživil. Je to otázka do budoucna. Možná teď vezmu tu feru a accelero, nějaký 140 fan a budu tam do 2k a ušetřím :-D

Ještě mě napadlo sehnat GK z bazaru už D pasivem
https://pc.bazos.cz/inzerat/70347212/Prodam-Gtx-750.php

Edit: když už novou GK, tak jedině 1050ti kvůli tdp a odpadnimu teplu
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Zkoušel jsem bednu zavřít a spustit měření, naměřil jsem nějakých 30db, slyšet bedna je. Takže vezmu asi nakonec dle doporučení tu feru 3, ale co s tou GPU? :cry: Když objednam chladič, tak mě to s poštou vyjde na 900,- a platit pak za další poštu.. :nervous:

Co když vezmu tohle kombo, pomůžu si s hlučností?
https://www.czc.cz/176142,145394,187659,100485/kody
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Ssnake »

kup bazarovou gk s tichym chladicem (mam tu 7850 co na 25% slyset neni), jasne - 1050ti ma skoro porad pasivni rezim ale stoji 4-5x tolik
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Právě, nechce se mi za to dávat tolik peněz a proto mě napadlo to accelero.. to celkem finančně jde a tu grafiku mám doma
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od anarkii »

Problém bude v tom, že s Accellerem se ti tam ta karta nevejde, asi vždycky to je větší než původní chladič, proto jsem doporučoval Gaming X.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Mě to absolutně nedošlo, že to accelero vybočuje :o

Pak je ještě možnost nějaký bazar. Ale to je zase bez záruky. A ta gaming X 1050ti stojí jako ta Asus strix. Asi se zaměřím na testy tenhle dvou modelu. Doufám že vymyslím něco levnějšího..
Už jsem se asi rozhodl pro https://www.czc.cz/noctua-nh-l12/108035/produkt
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Michal86 »

Noctua NH-L12 + Fractal Design Dynamic GP-14, bílá + Noctua NA-SYC2 3-Pin Y-Cables = objednáno, v úterý to tady je. Jsem zvědav na rozdíl v hlučnosti oproti stávajícímu setupu. Co jsem se díval na obrázky, tak asi vyhodím disk ze současné pozice a dám ho ze zadu za procesor, trošku upravím ten cable management ze zadní strany.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Fractal Define Nano S

Příspěvek od Holda »

Ta NH-L12 má v balení krom dvou fanů i tu rozdvojku a dva lna adaptéry. Nedávno jsem ji tady testoval http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... ha?start=5
.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“