Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od NeoPlex »

Zdravim panove,

mam problem, zacal mi cvakat zdroj a zaboha to nemuzu pochopit. Mam Seasonic S12II-620 (80Plus bronze) stari 1 rok a 3/4. Dnes jsem zapnul PC a cvakani... frekvence se primo umerne zvysuje s vykonem napr. kdyz pustim hru. Jsem si stopro jist, ze to je ze zdroje a ted prijde ta zahada, kazdy si rekne joo to je vetracek, loziska na zdroji, ale zkusil jsem vetrak zastavit a cvakani neprestalo, ikdyz vetrak stal.... :cry:

Jednou to PC delalo po vyluxovani, ale bylo to jen chvili a pak to prestalo, je to cca 3 tydny zpet.

Mam docela strach mit zapnute PC, aby to nezkoncilo vyhorelym zdrojem.

Nema nekdo nejakou radu, zkusenost, cokoliv? :(

Dekuji....
Naposledy upravil(a) NeoPlex dne čtv 29. kvě 2014, 00:50, celkem upraveno 1 x.
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

Ahoj ja mam ten samy zdroj ale 520W a po cca 4 mesicich mam stejny problem jako ty.Každy tady radi jen seasonic ja měl fortrona 6 let ja nemusel jsem na něj šahnolut.Dřive ti ho každy doporučil a ted ti jej každy vyvrati.Možna to chce vzit gold verzi za 3000kč a možna to vydrži i 3 roky ne jenom 4 měsice. :-DJeště dodam než jsem koupil tento tak jsem koupil tu verzi jako ty 620W a hned na druhy den šel vratit nefungovala regulace na ventilator a jel pořad na plny kotel tak jsem nakonec vzal jen 520W a moc jsem si nepomohl.Ja jsem jej ten ventilator ještě nezkoušel zastavovat ale už jsem se taky dočetl že to prostě neni ventilatorem to cvakani asi nějaka civka nebo co.
Dělata tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=P2zraUPQq3o
Naposledy upravil(a) leonin dne stř 28. kvě 2014, 22:24, celkem upraveno 1 x.
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od NeoPlex »

a ty na tom zdroji normalne fungujes, je to risk nebo jsi ho menil?
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

přidal jsem video od nějakeho uživatele.Funguji na ten zdroj pořad a zatim to neřešim.Neděla to pořad ale jen občas.Tak nevim jestli by to vubec uznali odbornici a bylo by že zavada nebyla projevena. :-D
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

Měl jsi ten ventilator 100% zastaveny a cvakani pořad bylo jo?
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od NeoPlex »

jojo spejli jsem ho pridrzel driv nez jsem zapnul pc, ventilator stal... musel jsem mu pak pomoc roztocit se.
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

DAlši připad je to asi nemoc těchto zdroju
http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-52 ... 22/diskuse
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od NeoPlex »

To je fakt divný... Ze by to dělala ta stahovačky kabelů uvnitř zdroje?
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

to jsem si myslel ale pokud jsi měl ventilator zastaven tak nevidim duvod proč by to měla dělat ta stahovačka.
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od NeoPlex »

To je fakt... Navíc jsem ventilátor roztočil ve vypnutém stavu pomocí luxu a nic... Ty to máš úplně stejné?
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

ja jej nezkoušel zastavit mě to většinou začne dělat až po nějake době spuštěni pc i nez zatiženi pc.Za běhu zdroje se mě nechce zastavovat ventilator.Tobě to děla ted pravidelně po každen spuštěni?
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od NeoPlex »

Od doby kdy zmáčknu zapnutí pc až po vypnutí..
leonin
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. lis 2009
Bydliště: Brno

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od leonin »

je možne natočit video?nebo je to přesně jak jsem dal sem to video?
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje

Příspěvek od NeoPlex »

to video jsem prehlidl, ale muzu potvrdit, ze je to presne ono, uplne stejny
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od NeoPlex »

mno tak dnes rano ani cvak... a pritom vcera to bylo pernamentni i po xx zapnuti. Tak jako tak nedelam si iluze, ze by to bylo OK neco v tom zdroji proste narazove odchazi, akorat pro novy zdroj nemusim bezet dnes, ale nejaky ten tyden na to asi mam. Takze aspon vyberu nejakej znova kvalitni zdroj, co vydrzi dyl nez 1 a 3/4
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od NeoPlex »

vysledek = vymena, takze jak jsem jiz psal, zroj cvakal pernamentne a s vetsi zatezi se cvakani stupnovalo. Zdroj jsme dnes otevreli a zacalo zkoumani. Podotykam, ze jsme tento problem vsichni videli poprve. Ve zdroji neni zadna mechanicka soucastka krome vetracku, hledali jsme nejake relatko, ktere by pripadne mohlo cvakat, nic takoveho tam neni. Takze jsme zkouseli poslouchat soucastky postupne, jenze to bohuzel nebylo moc ucinne, jelikoz se cvakot nesl celym zdrojem. Na meraku bylo stale napeti, obcas jen zmena v ramci jedne desetinky, ale nutno dodat, ze digi multimetr nezmeri rychlejsi kolisani, na to je moc pomaly. Nej by byl osciloskop, ale ten jsme nemeli.

Pravdepodobne to delala nejaka civka, ale to je jen dohad. Bohuzel nebyli jsme schopny urcit, jak dlouho by zdroj s timhle fungoval, proto jsem nakonec radsi udelal vymenu za novy.
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Jds1cz »

Většinou cvakají tranzistory.I přesto že jsou to polovodičové součástky tak cvakají.Chladičem se to roznese na celou desku zdroje a pak to nejde dohledat.Pomůže většinou výměna ale,otázka je proč to cvaká jestli neodchází nějaké součástky okolo.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
Sajgon
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Sajgon »

Minulý týden jsem si pořídil Seasonic M12II-520 Evo (SS-520GM2 F3) Bronze (náhrada za 5+ let starý Seasonic S12II-430 430W). Po prvním zapnutí cvakání - musí to být ale mechanická záležitost a nejspíš to dělá větrák (naráží do upínací pásky nebo kabelu), protože když jsem ve skříni mírně pohnul se zdrojem (jeden roh zdroje) tak cvakání přestalo. Vydrželo to 4 dny a včera cvakání znova (ne tak hlasité jako po prvním zapnutí), takže zase jsem s ním pohnul a klid, chystám se ho vydělat ze skříně a prozkoumat aspoň přes mřížku prostor u chladiče, jinak bych reklamoval. PC je jinak stabilní jako se starým zdrojem.
HOME:
Fractal Design Core 1500 + Seasonic M12II-520 Evo, AsRock H61M/US33, Intel Core i3 3220, A-Data 8GB DDR3 1600, Sapphire Radeon HD 5670, A-Data Premier Pro SP900, 128GB SSD, 2x WD Green 2TB, Creative Sound Blaster Z, HP LE2202x
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od ondra91 »

Ty 520 SS jsou zralé do odpadků ... mě začal Seasonic M12II-520 cvakat po měsíci.
Sajgon
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani zdroje - Seasonic S12-II 620w

Příspěvek od Sajgon »

ondra91 píše:Ty 520 SS jsou zralé do odpadků ... mě začal Seasonic M12II-520 cvakat po měsíci.
Zatím jsem to neřešil, jak jsem psal pohnul jsem se zdrojem do pozice, kde přestal cvakat a od té doby klid. Jak koupím novou grafiku tak zdroj kuchnu ze kříně a zkusím se mrknout co tam "zavazelo nebo zavazí" :)
HOME:
Fractal Design Core 1500 + Seasonic M12II-520 Evo, AsRock H61M/US33, Intel Core i3 3220, A-Data 8GB DDR3 1600, Sapphire Radeon HD 5670, A-Data Premier Pro SP900, 128GB SSD, 2x WD Green 2TB, Creative Sound Blaster Z, HP LE2202x
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“