Jaký zdroj pro PC

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Mr Lucas »

:thumbsup: v Tvém PC by měl jet po celou dobu pasivně :)
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Cimmi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2005

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Cimmi »

Jen, abych to uzavřel, vyhrál Corsair RM650x, už je namontovaný. Tak snad bude dobře sloužit :-)
Ještě jednou děkuji všem za rady :-)
MB: ASUS P8P67 B3, CPU: Intel 2500K 3,3GHz, MEM: 2x4GB GEIL 1600MHz 1,5V, GK: AMD MSI R9 280x,HDD: WD Caviar Blue 3.5" 1000GB + SSD Samsung EVO 250GB, DVD-RW: LITE-ON iHAS 124B, LCD: Benq BL 2410, PS: Corsair RM650X, Genius 2.1 SW-HF2.1 1250, Rate: A4tech X7, Key: Logitech Wave Corded, Wheel: Logitec MOMO.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Behemot »

Blue Storm píše:G2 pro EVGA dělá Super Flower. Od Seasonicu mají akorát ty nové GS, ale to je vše. Jinak je lepší vzít G2.

G2: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 6&reid=440
GS: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 6&reid=438

A Jonnyho hodnocení je pro mě v tomto případě směrodatné :)
Nové jsi asi myslel GQ, a ty dělá FSP (platforma HydroG), GS už je na trhu nějakej ten pátek.

Jinak no offense, jenom takový podivení…narveš x peněz do taktovacího procesoru, k tomu dáš podřadnej zdroj a po pěti letech si vzpomeneš, že by se teda jako mohlo použít to, k čemu ten procesor byl koupenej, ale nestačí na to zdroj, a bůhví, jak dlouho to po takové době provozu vydrží deska, když ji začneš najednou ždímat.

A eště se bičuješ křečovitým držením se distributora, kterej stejně nemá produkt, kterej bys chtěl. Proč? Z toho sem dávno vyrostl, nemáš, nasrat, jdu jinam. Navíc upřímně, většinou tihle distributoři dávaj tak tragický ceny, že i kdybys dostal nejlepší cenu v ČR, ušetříš kolik, pár stovek? oproti tomu koupit RM550x v nejlevnějším maloobchodě. Jestli vůbec. Schválně mi řekni za co ty EVGA máš, protože se vsadím, že to taková bomba vopravdu nebude. Jak se nakonec i ukázalo, když sis pořídil RMx, že…

Občas jdu za nějakým tímhletím rádoby dovozcem do ČR a ten mi suterénně nabízí velkoobchodní ceny vyšší, než mám v maloobchodě. To je jako WTF. Na nějaký obratový slevy a takový kraviny nejsem zvědavej, za jejich cenu by mi to NIKDO nekoupil, tak asi těžko udělám obrat.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Blue Storm »

Jo, mě zmátl tím GS, tak jsem si neuvědomil, že GS nejsou ty nové.

Každopádně to, co píšeš dole, tak takhle to u velkoobchodu chodí. Nekupuješ, máš horší ceny. Není na tom vůbec nic divného, funguje to tak všude. A pokud pracuje ve společnosti, která má u velkoobchodu slušné obraty, tak se ten nákup může vyplatit. Samozřejmě vždy záleží na konkrétní komponentě.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Behemot »

U komponent těžko. I ty úplně nejvíc mega na tom maj mezi 30 Kč a pár stovkama. Takže i kdyby dostal za nákupku, tak to jsou u jedné komponenty drobný.

Nicméně asi je na těch megadistributorech něco špatně, když bočním kanálem z Polska nebo Německa to koupím levněj než někdo, kdo toho bere kontejnery. Ale to se dostáváme k tomu, proč je minimálně mnou sledovaná skupina HW (zdroje) v DE celkově v průměru o 10 % levnější, že…
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Blue Storm »

Behemot píše:U komponent těžko. I ty úplně nejvíc mega na tom maj mezi 30 Kč a pár stovkama. Takže i kdyby dostal za nákupku, tak to jsou u jedné komponenty drobný.
No, vzhledem k tomu, že v distribuci nepracuješ, tak ani nevíš, jak to funguje...
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Behemot »

Samozřejmě. Sice nakupuju od rozmezí výhradní dovozce do střední Evropy až po malej krámek na rohu a vidím jejich ceny, spočítat si marži každýho jednoho umím, ale tak určitě :roll: No, nakonec to asi taková darda nebyla, když si koupil asi v sámošce RMx, protože kdyby měl ten G2 levnější o litra, tam už není co řešit. Nejspíš to nebylo ani pětikilo…

Neřikám, že u sraček typu jabko nejsou marže ukrutný (ačkoli pro koncovej krám to taky bomba nebude), ale konkrétně u energií (akumulátory, baterie, zdroje-ATX) to ku*va vidím…a co je občas u výrobců (za všechny jmenujme APC, kterýžto umí prodat čínskej hajzl za cenu převyšující to nejlepší na trhu), to je úplně jiná…
Cimmi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2005

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Cimmi »

Behemot píše:
Blue Storm píše:G2 pro EVGA dělá Super Flower. Od Seasonicu mají akorát ty nové GS, ale to je vše. Jinak je lepší vzít G2.

G2: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 6&reid=440
GS: http://www.jonnyguru.com/modules.php?na ... 6&reid=438

A Jonnyho hodnocení je pro mě v tomto případě směrodatné :)
Nové jsi asi myslel GQ, a ty dělá FSP (platforma HydroG), GS už je na trhu nějakej ten pátek.

Jinak no offense, jenom takový podivení…narveš x peněz do taktovacího procesoru, k tomu dáš podřadnej zdroj a po pěti letech si vzpomeneš, že by se teda jako mohlo použít to, k čemu ten procesor byl koupenej, ale nestačí na to zdroj, a bůhví, jak dlouho to po takové době provozu vydrží deska, když ji začneš najednou ždímat.

A eště se bičuješ křečovitým držením se distributora, kterej stejně nemá produkt, kterej bys chtěl. Proč? Z toho sem dávno vyrostl, nemáš, nasrat, jdu jinam. Navíc upřímně, většinou tihle distributoři dávaj tak tragický ceny, že i kdybys dostal nejlepší cenu v ČR, ušetříš kolik, pár stovek? oproti tomu koupit RM550x v nejlevnějším maloobchodě. Jestli vůbec. Schválně mi řekni za co ty EVGA máš, protože se vsadím, že to taková bomba vopravdu nebude. Jak se nakonec i ukázalo, když sis pořídil RMx, že…

Občas jdu za nějakým tímhletím rádoby dovozcem do ČR a ten mi suterénně nabízí velkoobchodní ceny vyšší, než mám v maloobchodě. To je jako WTF. Na nějaký obratový slevy a takový kraviny nejsem zvědavej, za jejich cenu by mi to NIKDO nekoupil, tak asi těžko udělám obrat.
V klidu, v době kdy jsem procesor kupoval tak stál cca 4,5K, a šel jsem do toho s výhledem, že ho nataktuji až bude třeba. Upřímně, do teď jsem tuto potřebu nepociťoval a ani teď ji zrovna nepociťuji, ale říkal jsem si, že se mi ty BFka můžou načíst o 5s rychleji. Holt vývoj se od Sranda Bridge trošku zpomalil :-). Dále, když tento typ procesorů vyšel, tak stál zmíněné 4,5K, oproti tomu obyčejná i3 startovala na 3K, a i5 bez "K" byla za 4K, tak proč 500,- nepřiplatit? Ve většině případů je beztak limitující GK. A tím že jsem ho hned od začátku neždímal se určitě nic nepokazilo, jako ve stylu degradace jádra apod.
Co se týká desky, tak zde budu doufat, že vydrží, s provozní teplotou na chipu 30stC a s pevnýma kondíkama, proč ne? Když ne, tak vemu z bazaru za 1000,- jinou.
Ohledně distributora, tak k tomu jsem měl zprva své důvody a ty zde nemusím vysvětlovat.
No a co se týká velkých distributorů vs krámek za rohem, zkoušel jsi někdy reklamovat vadou sérii 10 základních desek? Věř tomu, je v tom rozdíl :-).
MB: ASUS P8P67 B3, CPU: Intel 2500K 3,3GHz, MEM: 2x4GB GEIL 1600MHz 1,5V, GK: AMD MSI R9 280x,HDD: WD Caviar Blue 3.5" 1000GB + SSD Samsung EVO 250GB, DVD-RW: LITE-ON iHAS 124B, LCD: Benq BL 2410, PS: Corsair RM650X, Genius 2.1 SW-HF2.1 1250, Rate: A4tech X7, Key: Logitech Wave Corded, Wheel: Logitec MOMO.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Behemot »

No, rozdíl je tam hlavně v tom, že zatímco můj běžnej prodejce dává zpravidla plnou záruku, tak spousta VO to na člověka pořád zkouší se zárukou rok a takový podobný srandy… :|

Jinak je fakt, že dneska stojí taktovatelnej procesor pěknej ranec, asi proto pořád frčí všechny ty FX-6300. Proto se až divím, že AMD po těch letech zase nebylo s to přijít s FX-6350E se stejným taktem ale příkonem 95 W, proces už odladěnej být musí aby to aspoň třeba 10 % těch procesorů zvládala. To by hned ubylo toho vřískotu jak to strašně topí :D A co teprv FX-9590, to to nejde po těch letech snížit na 180 W? :D Tuhle sestavu ten zdroj nejspíš nakrmí většinu času pasivně…tak pak dej info, dost to záleží na okolní teplotě, pokud si nasává vzduch z venku, je to mnohem lepší…
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od kesi »

Můžu jen rychlý dotaz?
Pokud jsem to dobře pochopil, tak zdroj s vyšší účinností (Gold, Platinum...) méně hřeje a tudíž je tišší, popř dokáží uchladit odběr sestavy i pasivně? Nebo to má oproti mojemu Seasonicu SS-620GM2 Evo 620W i další výhody?
http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2 ... -roundup/9
O Seasonicu v zátěži prakticky nevím a pro mou sestavu, řekl bych zcela dostatečný zdroj. Jestli mám po OC max odběr lehce přes 450W... tak nějak by to mohlo být v nejhorším možném případě. Ale to bych spíše čekal u nenažrané Gigabyte GTX980ti, ta moje bude níž, kolem 400W pro odběr celé sestavy i po OC.

Dnes se hodně doporučují Corsair zdroje, proto se takhle hloupě ptám. ;-) A navíc, vím o elektrice jen tolik, že bych neměl strkat nůž do zásuvky. :D
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zdroj pro PC

Příspěvek od Mr Lucas »

Ano, tyto zdroje díky vyšší účinnosti méně hřejí, takže pokud je dobře zvládnutá regulace ventilátoru, tak jsou i tišší. Mají většinou i kvalitnější součástky, je tedy možnost u nich při malém nebo středním zatížení jet zcela pasivně, aniž by se zdroj přehříval. Díky vyšší účinnosti má pak i sestava nižší odběr, výhodou je často i delší záruka...
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“