Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
MS61
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2016

Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od MS61 »

Oživuju novou sestavu pro střih zvuku. "Tiche" PC 2016:
- Skylake i7-6700, Asus Z170, 4x8 GB DDR4, onboard grafika (zatím), více disků (M2 NVME, Samsung 850 EVO + 2 HD), 3 optické mechaniky, 1 x PATA, externí firewire rozhraní RME Fireface 400 (napájené z PC).
- ze staré sestavy full tower Silverstone Temjin (tj. zdroj nahoře a NESMÍ být pasivní), 3 x pomaloběžná Noctua (2 x 12 cm + 1 x 8 cm)

Dotazy:
1) Ze staré sestavy zůstal také Seasonic S12II-430 (2006/12). Velmi tichý, teploty ve skříni o. k. Podivné problémy se stabilitou (může být i deskou Asus P5W-DH) - po nehezkém třesku v síti (přepěťovka nepokryje všechno). Jaké jsou šance na rozumné dožití S12-ky? Nebo rovnou do záložní mašiny s menším zatížením? Pokud tento starší Seasonic padne, kolik toho obvykle veme sebou? :-)
2) Do konce roku chci stejně nový zdroj. Popsaná sestava + nová grafika (spíš něco pasivního, herní výkon nepodstatný, spíš stabilita + 4k video) + profi PCIe zvukova. Do budoucnosti: snad Thunderbolt.
Požadavky: tichý a rozumně nabíhající ventilátor (pasivní zdroj ne), minimálně 500 W, záruka 5+ let.
Zvažuju: Corsair RMx550 x RMx650 x RMx650i
("i" verze má údajně o něco lepší ventilátor a možnost plného řízení otáček, watáž ale začíná na 650 - na druhou stranu je skladem, "X" teprve nabíhá do obchodů).
Další varianty: EVGA Supernova 650/750 G2 (rozhoduje hlavně zvukový charakter, provedení očekávám obdobné) - dobrá cena i dostupnost, plná záruka není od prodejce
Seasonic Snow Silent 750 W - zbytečně drahý (Platinum!), dostupnost nejasná
Doporučení jsou vítána!

Díky

Michal

EDIT: oprava - namísto 2x16 má být 4x8 GB DDR4. Njn. Do budoucna půjdu na plných 64 GB.
Naposledy upravil(a) MS61 dne čtv 3. bře 2016, 19:29, celkem upraveno 1 x.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od Shaquille »

over i kompatibilitu zvukovky se Skylakem
https://www.gearslutz.com/board/music-c ... ssues.html

Ta PATA v popisu znamena co?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MS61
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2016

Re: Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od MS61 »

Diky!
Gearslutz znám, jeden z nejlepších inf. zdrojů. Ješě nejsou špatné diskuse na Sound on Sound + diskusní skupiny výrobců. Některé. (RME, Steinberg, Magix/Samplitude atp.).
--------------
Fireface 400:
Ověřeno v praxi, bez problému (s no name pciex frw kartou). Bohužel není můj. Míň problémů než s onboard Realtekem. Desktop build (na stole na krabici). :-)

Cílový stav (předběžné rozhodnutí): RME HDSP Aio PCIe. Mám možnost krátkodobé zápůjčky, ale nečekám žádný problém.
--------------
PATA = Paralell ATA. Předchůdce SATy. V dnešní době pouze jako rozšiřující karta. Naštěstí existuje v PCIex. Důvod: pracuju s archivními médii (ZIP, staré pre-SATA disky) a občas využívám staré optické mechaniky Plextor (diagnostika, ověřování chybovosti). Převodníkům PATA-USB moc nevěřím.

BTW: USB disketová mechanika na Skylake funguje, dokonce je možno bootovat do DOSu. :-) Ale nechová se to úplně korektně...

Michal
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od Behemot »

RMx550 x RMx650 x RMx650i
Toto nějak nechápu. Buď je RM550x, RM650x, nebo RM650i.

Ventilátor u i verzí má jiný ložisko a větší průtok vzduchu, na víc informací zatím čekám.
MS61
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2016

Re: Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od MS61 »

Jasně, nevymáčkl jsem se jednoznačně. Vybíral jsem mezi RMx550 (možná x650) nebo RMi650 (u "i" nejmenší verze).

Koupil jsem RM-650i. Zatím zapojená na stole, do case půjde o víkendu. Corsair link funguje o. k. Ventilátor do ca 800 ot. téměř neslyšitelný, nad 1000 už mírně ruší. Pískání žádné (uvidím po zapojení všech periferií).

Výkonostně by stačila i menší watáž, ale tato řada nedává na výběr. Ve finále jsem ještě zvažoval další variantu: EVGA Supernova 550 G2. 550 a 650 byly do řady přidány později. Podle recenze Techpowerup (a také podle vzhledu) spíš připomínají řadu P. Jiné ovládání ventilátoru, snad i jiný vent. - tišší. Vypadá to, že by se mohlo také jednat a nadějné kousky. A také 550 W - to je pro většinu z nás dost a dost. Nechcete se na ně podívat?

Díky za tipy v recenzích i jinde ve fóru.

M.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od Behemot »

EVGA nemá vzorky k dispozici, SF to nestíhá vyrábět, takže nemají ani důvod něco někam posílat, když jich nemají ani dost na prodej.
MS61
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2016

Re: Novy zdroj - Audio PC - Skylake

Příspěvek od MS61 »

Dodatek - zpětné ohlédnutí

Jenom pro pořádek dávám na vědomí, že jsem v březnu pořídil Corsair RMi650 a jsem naprosto spokojený. Ještě se mi nepodařilo roztočit ventilátor. Malé příkony, ale tichý case s umístěním PSU nahoře. Pro případné problémy horkého léta vyzkoušen software (iLink). Zapínání ventilátoru a případná lehká regulace fungují a můžu celkem v klidu očekávát letošní tropy (budou-li jaké).

Provedení zdroje i kabelů, jejich počet a délky adekvátní. I tu floppy bych rozjel - kdybych ji neměl přes USB. :-) Kvituju možnost použít kromě iLinku naprosto standardní miniUSB kabel (nejenom ten dodávaný miniUSB->header - USB2 header potřebuju jinde).

Mimchodem zvuky, pazvuky a pískání veškeré žádné. Hlučnost ventilátoru při nízkých otáčkách zanedbatelná, při vyšších už citelná. Případné mezní situace pokryje regulace softem.

Michal
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“