Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč. OC

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od kotas »

Hezký, prošel jsem si vše, vesměs souhlasím a dobrý web :wink:
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od PKBO »

rozdíl non OC 5960x + Fury vs OC je drsný, 925W jsem teda nečekal :) tj o 100w více jak ocnutá 5820k + SLI 980Ti, zajímavý.. Zvlášť s tak malým taktem (4,3 Ghz)
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od X-COM »

PKBO píše:rozdíl non OC 5960x + Fury vs OC je drsný, 925W jsem teda nečekal :) tj o 100w více jak ocnutá 5820k + SLI 980Ti, zajímavý.. Zvlášť s tak malým taktem (4,3 Ghz)
To byl zrovna nějaký nevydařený kus procesoru. Nějaké jiné 5960X šly na 4,5GHz a s nižším napětím.
Měřím to v Prime95+Furmarku. V tom primu se různě mění zátěž, takže spotřeba může v pohodě kolísat o 150W u těchhle velkejch procesorů.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od PKBO »

Jo no, jsou to žrouti... Každopádně po přečtení tvých výsledků asi padá záměr na dnešní večer
= 3970x @ 4,9 Ghz + sli 980Ti @ 1500/8100, protože ten Sandy bude nejspíš žrát ještě o dost více...
(nechce se mě vytahovat 1KW Evgu z maing rigu a na testy mám jen 750W RMko..)
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od Behemot »

Seš furt na šestce? Neceš pučit UTE1010A když to nepoužívám? (Až konečně seženu překlad čínskýho manuálu aspoň do EN, odtamtud už to přeložím do češtiny, tak budou i v prodeji.) Přeci jen rozdíl tady oproti těm zásuvkovejm hračkám může být značnej.
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od X-COM »

Behemot píše:Seš furt na šestce? Neceš pučit UTE1010A když to nepoužívám? (Až konečně seženu překlad čínskýho manuálu aspoň do EN, odtamtud už to přeložím do češtiny, tak budou i v prodeji.) Přeci jen rozdíl tady oproti těm zásuvkovejm hračkám může být značnej.
Asi ani nechci. Když už to několik let měřím těmito jednoduchými měřáky, je aspoň zachovaná nějaká konzistence pro porovnání výsledků.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba stovek počítačů od roku 2006 do současnosti, vč

Příspěvek od Behemot »

Teoreticky vzato to může mít stále stejnou chybu, prakticky ne, protože to prostě neumí měřit odběry na vysokých frekvencích (nefunkční, vypnuté PFC) a pak to může lítat skrz celý spektrum. Nebudu tě lámat, ale zas po takové době bys to mohl povýšit na nějakou úroveň, a ne to pořád dělat +- autobus.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“