Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Ahoj chtěl bych vás poprosti o radu. Snažil jsem se dohledat japonskou firmu WiNDy vyrábějící kdysi počítačové skříně a zdroje. Zajímalo by mě jestli dnes existuje něco jako externí PSU windy varius ex350r tady je fotka jejich bedny s tímto zdrojem.
http://ascii24.ascii.jp/2002/11/12/imag ... 702110.jpg
Vím že se dělají 200W picoPSU, nebo 250W HDPLEX, ale mě by spíš vyhovovalo to řešení od WINDy snažil jsem se hledat různě na google "external pc PSU", ale našel jsem pak už jenom xg magnum 600, ale ten už taky není to pravé ořechové.
Chtěl bych něco jako je "cihla" u AMD project quantum (Jedna cihle někde na zemi). Velikostně něco jako sfx nebo sfx-l zdroj s jedním kabelem do pc kde by pak byl na vnitřní straně jen panel na klasické konektory, jako u modulárního zdroje.
Napadla mě varianta že by se dal použít modulární zdroj. Rozebrat ho a použít tu desku s konektory. Tu dát do vnitřku PC a k ní pak jen přivést kabelem jednotlivé větve (3.3V, 5V, 12V, -12V) a znovu napájet, ale pokud vás napadá a nebo víte o jiném řešení, tak budu rád za každou informaci a radu.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Jmenuje se to picoPSU a strká se do toho 12V zdroj :roll:
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Ano vím že se dělají 200W picoPSU, 250W HDPLEX, nebo třeba ještě X3-ATX-300 a X7-ATX-500. Psal jsem to i v prvním příspěvku, ale mě by spíš vyhovovalo to řešení od WINDy.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Výkonový značení toho picoPSU je v podstatě vedlejší. Jestli to dá řekněme 10 A na +3,3 a +5 V, tak to je akorát, těch 12 V to stejně napřímo propouští ze zdroje, takže limit výkonu je dán tím zdrojem, impedancí cest na tom pico adaptéru a množstvím konektorů. Pokud bude teda ten pico trochu větší aby se tam dal napájet třeba nějakej PCIe navíc a eventuelně drátem zesílit cestu, tak je buřt, jestli má papírově 100 nebo 200 W.
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Ano vím že picoPSU je jen DC-DC měnič a že je k němu potřeba AC-DC měnič, takže "ano je buřt, jestli má papírově 100 nebo 200 W". Prostě těm černým krámům před picoPSU nevěřím a to kvůli :
1.MTBF (střední doba mezi poruchami) černé zalisované krabice = pandořina skříňka na počkání
2.nesplňují ATX12V to by mě asi až tak netankovalo
3.celková účinnost nic moc
Takže děkuji, ale mě by přesto spíš vyhovovalo to řešení od WINDy. Tak proč něco dělat polovičatě a ještě si tím topit v počítači.
Ano vím že by se dalo použít HDPLEX ATX Modular Bridge Input Board,ale WINDy vyžaduje méně kabelů. Nehledě na to že HDPLEX ATX Modular Bridge Input Board se moc jako pod stolové řešení nehodí.
http://www.hd-plex.com/images/product/A ... icture.jpg
Protože NFC S4 Mini, DAN Cases A4, NCASE | M1, Compact Splash a jiné Mini-ITX si o něco jako je PSU od WINDy přímo říkají.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) exit47 dne stř 13. črc 2016, 22:03, celkem upraveno 2 x.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Podle obrázků je to starej šrot s mizernou účinnosti, kterej je dobrej tak k hovnu, a ne, nic takovýho se už nedělá, protože to všichni řešej přes pico měnič. I kdyby jo, bude to drahý jako prase.

MTBF fakt nikdo neřeší, řiď se podle záruky. Průmyslový 12V zdroje mají běžně tři roky, celková účinnost je u výkonnějších modelů kolem 85-90 %. Ale jestli se chceš drbat nohou za uchem, tak be my guest. Zatím si ani neřekl co tím chceš krmit, tak to je pak těžký. Některý desky mají přímo vstup na 19V zdroj, tam není ani co řešit.
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Ano "starej šrot s mizernou účinnosti" (cca 13let) co by jste taky chtěl na tu dobu. Vždyť jsem psal, že už se to nevyrábí. Psal jsem taky že by se to docela dobře hodilo pro NFC S4 Mini, DAN Cases A4, NCASE | M1, Compact Splash a jiné Mini-ITX. Jinak nevidím důvod proč by to mělo být drahé jako prase. Normální modulární SFX zdroj s externím panelem. Něco jako HDPLEX ATX Modular Bridge Input Board jen na vstupu by byl jen jeden vícežilový kabel. Jinak cena toho externího zdroje od WINDy podle historie aukcí co jsem dohledal byla cca 700Kč, takže nový mohl stát něco okolo tisícovky.
No ale abych ti odpověděl na tvoji otázku "co tím chci krmit", tak půjde ve zkratce o Mini-ITX sestavu v case z 3D tiskárny (proto se chci zbavit PSU) na práci v SolidWorks CAD/CAM/Simulation (max 100 dílů na sestavu), většinu času běžící virtual pc a k tomu hraní her v 1440p. Konkrétní specifikaci všech dílů ještě nevím. Něco asi na X99, 1x NWMe ssd + 1xHDD na aktuálně rozdělané věci. Zbytek je na serveru. GPU zatím netuším. Chlazení bude řešeno vodou pasivně. Nohy pracovního stolu budou řešeny jako výměníky tepla. Rozpočet cca 100k. Ne nechci HP/Dell workstation.
Naposledy upravil(a) exit47 dne stř 13. črc 2016, 23:10, celkem upraveno 1 x.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Můžeš pořídit rovnou case stůl od Lian-Li a neřešit jak narvat velikej výkon do malé krabičky. Místa v tom je spousta a jelikož to je stůl, tak se na tom dá normálně dělat.

Jinak je prostě zhovadilý řešení vybírat co nejmenší skříňku a pak strkat vokolo toho nějaký další krabice. Najdi si case kam se vejde SFX zdroj, tam už je výběr solidní, poslední modely 600 W v SFX nebo 700 W v SFX-L a chystají se ještě výkonnější.
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

1. Stůl od Lian-Li se mi nelíbí. Mám rozplánovou transparentní case tištěnou 3D tiskárnou.
2. Ano vím o Silverstone SX700-LPT
3. Okolo by nic nebylo. PSU by bylo pod stolem. Čerpadlo v jedné z noh stolu. Jinak Xbox, Wii a spousta jiných mají PSU řešeno externě, takže na tom nic divného nevidím.

Prostě chci sestavu case, stůl a celou místnost, která se bude líbit mě a to že to nepůjde snadno mi nevadí.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Tak si nech vyrobit celou case na SFX zdroj, to je nejrozumnější řešení. Ta spousta jinejch taky má kabel dost dlouhej, ale díky rozumnýmu (jednomu) napětí jeden tenkej, nevím co si jako představuješ, ale vykuchat modulární konektory ze zdroje a pak tahat dva metry nějaký tlustý klubo drátů, no, skvělý…
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

1. Nikde jsem nepsal, že to chci tahat 2m daleko.
2. Podle fotek kabel od zdroje WINDy není tlustší víc jak 2x napájecí kabel k pc, tak nechápu to vaše "klubo" drátů, takže řešitelné to je.
Každopádně děkuji, že se mnou máte prozatím trpělivost, ale očividně se bráníte nestandardním řešením.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Však to taky dávalo jen 350 W, a to ještě bůhví jak. Tipuju to na nějaké custom vícevrstvé koaxiály, tam se dá srazit hmota, izolace, to ovšem běžně není k sehnání.

Jak řikám, nejlíp vlastní skříň a SFX zdroj, nebo dostatečně slušnej 12V zdroj (výběr se najít dá) a na to dát měnič.
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Custom vícevrstvé koaxiály mi moc neříká, ale zhruba si to asi dovedu představit. Jen potřebuji objasnit ještě jednu věc. Jak to tedy je. Prvotně jsem si řekl jo tohle je přece jednoduché. Jednotlivé větve (3.3V, 5V, 12V, -12V) jen povedu jedním vícežílovým kabelem ze zdroje do pc, kde by byla deska s konektory a zde by se opět jednotlivé větve dělili podle specifik daných konektorů. Protože když se kouknu do zdroje, tak k samotné desce s konektory nevede až tak moc drátů.

PS.: Prozatím to tedy vypadá asi na nějaký SFX zdroj, protože k variantě 12V zdroj + měnič mám pořád odpor.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Na -12 V stačí drátek asi jak žíla v UTP kabelu, na +3,3/+5 V řekněme realisticky 10 A, takže tak dva 18AWG na každou větev a k tomu samozřejmě země nazpátek. Nicméně na +12 V bude v závislosti na procesoru a grafice výkon kotel, takže když se to potáhne v 18AWG, tak to rozhodně nebude pár vodičů. Řešením by byl právě nějakej solidní koaxiál jako se používají u těch výkonnějších 12V zdrojů třídy II.
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Je jasné že této problematice až tak moc nerozumím, ale zajímalo by mě proč se tedy nepoužívá plný vodič místo slaněného vodiče při takovém zatížení jako je třeba na té +12V větvi. Stejným průřezem může drátem (plný v.) procházet větší proud než lankem (slaněný v.) bych řekl, protože byť při stejném průměru, tak plocha v řezu bude větší u plného vodiče než u toho stáčeného s mnoha drátků, jen je s plným drátem horší manipulace, nebo je i jiný důvod. Jinak koaxiální kabel je z důvodu stínění, nebo proč.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Protože drát je tvrdej a zlomí se, tak se dává jen na pevné rozvody, na pohyblivé přívody vždycyk šňůry.

Koaxiál má lepší využití prostoru, protože se to vše vrství na povrch válce. Navíc v podstatě bývá ten oplet vždycky jako zem, tudíž to má lepší odolnost proti zachytávání rušení z okolí. U samostatných vodičů smotaných do svazku vznikají hluchá nevyužitá místa zaplněná jen vzduchem.
exit47
Nováček
Nováček
Registrován: 10. črc 2016

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od exit47 »

Děkuji mnohokrát za všechny informace. Ještě jeden dotaz závěrem, když bych potřeboval pro ten SFX modulární zdroj krátké kabely na určitou délku. Je u nás nějaká firma, které je schopna je udělat na míru, protože předělávat ručně 24pin mi moc jako dobrý nápad nepřipadá.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje dnes něco jako externí PSU windy varius ex350r

Příspěvek od Behemot »

Netušim, ale dají se koupit nějaký univerzální modulární kabely. Byť tam bych spíš počítal, že to bude delší :D

Měl bych snad v dohledné době dostat SFX vzorky, pak se můžeme domluvit že bych se toho rovnou zbavil za nějakou cenu…
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“