UPS zdroj pro PC + 3 monitory + nas + projektor

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
jiriczek234
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. dub 2012
Bydliště: Liberec

UPS zdroj pro PC + 3 monitory + nas + projektor

Příspěvek od jiriczek234 »

Ahoj,

nastala doba, kdy si říkám, že můj PC stůl a všechno kolem něj je za docela velké částky a že by bylo celkem fajn mít nějaký UPS zdroj... Jde mi hlavně o to, abych stihl v případě výpadku proudu vypnout projektor a počítač. Monitor Dell 29" se spotřebou kolem 30-35W, krajní Samsungy celkově kolem 10W, čili celkově zhruba 50W za monitory. Počítač (3570K a 660Ti) zhruba 70W, Synology NAS - 10W a projektor se spotřebou do 200W, celkově kolem 400W úplně max. Co se týče dalších zařízení, jako je zesilovač, tuner, ekvalizér, woofer atp mi stačí pouze přepěťová ochrana. Jaký UPS zdroj by jste doporučily? Díval jsem se po něčem podobném - https://www.czc.cz/apc-power-saving-bac ... 62/produkt

Ještě dotaz, co se týče té wattáže - se tam, když poslouchám hudbu nahlas se mi celková spotřeba vystoupá až někam k 700W, vadí to nějak? S tím, že zesilovač by byl zapojený pouze na ty ochranné zásuvky.

Děkuji za každou radu.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: UPS zdroj pro PC + 3 monitory + nas + projektor

Příspěvek od Behemot »

Co se týče aktuální řady RS, za mě nebrat, minimálně modely BR1500G se serou s vadou F02 a kromě rekalamce na to zatím není oprava.

Celkově nedoporučuju nic bez sinusovky, navíc spousta tady těch levnějších modelů byť sice přetížení detekují, tak v krajních podmínkách (často úmrtí akumulátorů) to odbouchne tranzistory. U těch lepších jako Smart-UPS jsem se s tím ještě nesetkal. A má to celkově trochu jinou úroveň elektroniky atd. Cenově zajímavě vypadaj Eaton 5SC (APC za to poslední dobou chce nesmyslnej ranec), ale až 750VA model má dva akumulátory, 5SC 500i jen jeden.

Nezálohované zásuvky jsou omezeny jen vstupním jističem, zpravidla 10 A a stejně je to mnohem pomalejší než jističe v rozvaděči, ještě jsem nezažil že by to vypadlo…vlastně jednou když na tom byly minery :D
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“