Enermax Platimax D.F. 500W

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
janzes
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2016

Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od janzes »

Zdravím Vás,

chci zde popsat své zklamaní nebo zatím nepochopený problém.

Chtěl jsem mít v PC velice účinný a tichý zdroj. Volba padla na Enermax Platimax D.F. 500W. Teprve od nového roku bude k dispozici v CZC nebo Alze. Jedná se o letošní novinku od Enermaxu.

Účinnost: 80 PLUS Platinum
Zdroj za cenu 3400 Kč.
Prostě to nejlepší, co firma nabízí


A výsledek? Zklamaní.

Se svým starým zdrojem Seasonc ECO-430 (bronzová účinnost) mám spotřebu sestavy na ploše 77W. S Platinovým ENERMAXEM je odběr 95W!

Tomu prostě nerozumím. Nejdená se o zdoj, který má 850W nebo 1000W ,kdy je jeho účinnost v jiné škále odběru. Proto jsem vybral "jen" 500W zdroj, protože počítač nejčastěji používám na práci, ale je zapnutý 10-12h každý den. Ano zdroj je velmi tichý, ale nejpříjde mi účinný.

Napsal jsem na podporu Enermaxu. Jak budu vědět něco nového, budu Vás informovat.

Máte někdo podpobou zkušenost? Nevíte kde je zakopaný pes?
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od Blue Storm »

Bohužel Enermax jde pěkně doháje... kde jsou ty jejich vlastní staré dobré platformy... jejich návrhy byly kdysi jakousi "modlou" mezi zdroji, špičkové zdroje se srovnávaly s Enermaxem,... a dnes používají levnou čínskou výrobu, kvalita šla o míle dolů, prostě se z nich stal další předražený přeznačovatel čínských zdrojů. Asi jediný, co zůstal u jejich vlastních návrhů, je Digifanless, ale ten je taky cenově úplně jinde.

Upřímně, být tebou, tak ten zdroj vrátím, pokud máš ještě možnost a vezmu Corsair RM550x. Není to Platinum, ale těch pár wattů stejně nepoznáš. Případně třeba Be Quiet Dark Power Pro 11.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od racecar »

Alebo Evga P2 650w.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od Blue Storm »

Pokud by ten vyšší výkon nevadil, tak také jedna z možností
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od Behemot »

To je hned zase kupka hnoje. Pokud vím, tak todle vychází právě z původního Platimaxu, tak jako Digifanless, akorát to vyrábí CWT. Naprostou většinu zdrojů Corsair taky vyrábí CWT a nikde žádnej vřískot nevidím.

Čím si to vůbec měřil? Jestli je to nějakej srandametr, tak to moc vypovídající asi nebude, že? A seš si naprosto jistej, že na pozadí nežere procesor nějakej antivir nebo jiná aktualizace? Víc vypovídající možná bude 100% zátěž…
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od -Vladimir- »

1) no dalo by se říct že všechny a nevřískáme až na série RMx/i, HX, HXi, AX a AXi protože mají 0 crap součástek...

2) vzpomínám si jak jistý člověk iniciálami JB zpochybňoval se svým sranda měřáčkem měření na klešťáku + osciloskopu, to už je teda pěknej extrémismus...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Enermax Platimax D.F. 500W

Příspěvek od Behemot »

No, hlavně tu jde o slušnej wattmetr - měří se příkon zdroje v nízké zátěži, takže střídavina na vstupu. UTE1010A už dle všeho je schopen docela realisticky změřit kdeco, včetně šílenejch věcí bez PFC. Takový ty zásuvkový krabičky dost dobře nemusí.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“