3Dlabs Wildcat Realizm 800

Grafické karty s libovolným GPU ostatních firem (např. Xabre, Kyro, Parhelia).

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od smoula »

Při mém potloukání po internetové síti jsem objevil toto.
Můj dotaz zní co tépe uvnitř,nevypadá to jako čip od Ati nebo Nvidie,že by nějaká neznámá firma?Jinak dle obrazků to PCB je totálně obsypaný všimněte si toho.
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od Salamander »

Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od smoula »

Všimněte si ale toho nejpodstatnějšího,nikdo se tý kartě nepodíval pod chladič,což mě do značné míry irituje.
Ale je zajímavý že na to jak je dlouhá potřebuje jenom jeden přídavný kabel pro napájení.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od Krteq »

Spotřeba karty není závislá na délce karty, ale na použitých čipech. Tehdejší VPU (GPU) a VSU takovou spotřebu neměli.

Tady máš fotku bez plastového krytu chladiče:
Obrázek
Koncept je podobný jako u dnešních Radeonů X2, jen nebyl použit PCI-Express můstek ale VSU jednotka. Princip její funkce je pospán v tom článku na AnandTechu
AnandTech píše:So, the VSU splits the frame first, then processes the graphics and sends fragment data on to the GPUs over two 64-bit parallel interfaces. It's unclear whether this is a physically different interface from the AGP interfaces already on the GPUs. If 3Dlabs reused the interface, it's definitely running faster than normal delivering 4.2GB/s from the VSU to each GPU.
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od smoula »

To je sice hezký že jsou fotky bez hlavniho chladiče ale stále jsem neviděl tu kartu bez těch pasivů,přemýšlím nad koupí.Myslíte si že její nákup a následný prodej by měl u nás na Střední Moravě význam,zdá se mi to tu jako v Údolí dutých hlav.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od Krteq »

  1. Tohle je jediná fotka co jsem po 10 minutách hledání na Googlu našel, pokud ti to nestačí můžeš to zkusit sám.
  2. Ta karta je určena pro profi segment a je 4 roky stará, v dnešní době uifikované architektury postrádá smysl.
  3. Nechápu důvod pro koupi v dnešní době, nikdo by to stejně nekoupil.
  4. Tu poznámku o dutých hlavách bych si být tebou rozmyslel, sám by ses měl zamyslet nad svými "příspěvky" :angry2:
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od smoula »

Nechtěl jsem se tím nikoho urazit,ale jen poznamenat že obchody v místě mého bydliště zásobuji kvalitním zbožím a jim se to bohužel nedaří prodat.
Jestli jsem se tím někoho dotknul tak se mu omlouvám.
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od Mrtvola »

Koukal jsem že je momentálně na aukru. Taky jsem přemýšlel co je to, ale došlo mě, že je to určitě profi karta, taky vzhledem k ceně stará a využívajíc neznalosti většiny aukristů i vkusně předražená. A 8000,- za něco do vitrýny...to musí být ještě starší než 4roky.
i5 3570K, Asus P8Z77 M-Pro, Kingston HyperX XMP 1600Mhz 8GB, GB HD7870, Crucial M4 128GB, Cosmos S (díky Pejsku :-) ), Seasonic X560W
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Re: 3Dlabs Wildcat Realizm 800

Příspěvek od socket »

firma 3DLabs uz zanikla, toto je jedina karta do PCIe ktoru tato firma vydala.
ja by som za nu dal maximalne 50 eur :P
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
Odpovědět

Zpět na „Ostatní grafické karty“