Minirecenze ASUS Cerberus gaming keyboard

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
winycz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. lis 2012

Minirecenze ASUS Cerberus gaming keyboard

Příspěvek od winycz »

Dnes jsem si pro vás připravil menší recenzi na klávesnici ASUS Cerberus.

Obrázek

POPIS:
ASUS Cerberus je klasická gumová membránová klávesnice s podsvícením, které je tvořeno buď červenou nebo modrou barvou a je zde možnost 4 úrovní podsvícení s režimem dýchání klávesnice.

Rozložení kláves je klasické písmena, šipky a číslice avšak dále na klávesnici nalezneme 6 multimediálních kláves pro přehravač: zastavení, pozastavení/přehrání, předchozí a následující skladba, ztiššit a zesílit. Místo pravých dvou kláves start a menu však nalezneme klávesu FN a klávesu pro ovládání podsvícení.

Další pro někoho velmi užitečnou vlastností je 12 makrokláves (F1 – F12) do kterých si můžeme nahrát co chceme, aby se stalo po jejich stisknutí, nevýhodou však je, že po odpojení klávesnice z počítače, klávesnice tyto makra zapomene, dále pak klávesnice má 19 anti-ghost kláves, což jsou vybrané klávesy podle nejčastějšího využití hráčů, tyto klávesy pak můžeme zmáčknout všechny zaráz a klávesnice dokáže zaznamenat stisknutí jednotlivých kláves, ač je jich stisknuto v jeden moment hned několik. Speciální funkcí je pak i win key lock, která pomocí jednoduché klávesové zkratky zablokuje systémové klávesy (start), aby se nestávalo, že při překlepu omylem vyskočíte ze hry.

Klávesy jsou vyrobeny z materiálu ABS a mají mít výdrž až 8 milionů úhozů. Spodek klávesnice je tvořen kovovou deskou SECC zakrytou plastem, pro vyšší pevnost klávesnice, váha klávesnice je pak vyšší a to 1100g, celá tato váha pak leží na gumových nožičkách, které zabraňují nechtěnému pohybu klávesnice po stole a při silnějších pohybech.

Ve spod klávesnice jsou kanálky pro odvod tekutin v případě polití klávesnice.

Připojení klávesnice je tvořeno jedním USB konektorem, který je na konci 2 metry dlouhého opleteného kabelu, USB konektor je však obyčejný nepozlacený.

Obrázek
Obrázek

BALENÍ:
Součástí balení je klávesnice, příručky a manuály v několika jazycích a VIP member knížečka.

POSTŘEHY A POZNATKY:
Jak jsem již výše zmínil, že klávesnice má 19 Antighost kláves, tak jsou to následující:

Obrázek

Osobně by mi tam chyběla možná v některých případech klávesa „R“, zejména pro hráče her DOTA2 či League of Legends.

Klávesové zkratky FN + F1-12 mají předem definované funkce pro vyvolání přehravače a jeho ovládání, vyvolání emailu, Internetového prohližeče, kalkulačky, či FN + F11 pro zablokování klávesnice, která je pak neaktivní do opětovného stisknutí této klávesové zkratky.
Klávesovou zkratkou FN + Q aktivujete tzv. Rapid fire mód, pokud stisknete klávesu, stisknese jakoby hned třikrát po sobě s minimální prodlevou. Tedy při stisknutí klávesy „W“ se napíše „www“, tento mód lze aktivovat pouze v červeném režimu klávesnice.
Klávesová zkratka FN + Tab, slouží pro přehození šipek na klávesy „WASD“, pouze v červeném režimu klávesnice.

Klávesovou zkratkou FN + Win (start) pak zablokujeme systémové klávesy.
Makroklávesy lze deklarovat pouze v jednom režimu klávesnice a to v červeném (červené podsvícení). Deklarace kláves je poměrně jednoduchá a je doprovázena červenou diodou „Win Lock“, která je na pozici místo „Scroll Lock“ diody. Po opuštění makro modu klávesnice bliká krásnou fialovou barvou, což je i škoda, že žádný z režimů podsvícení neumožňuje kombinaci červeného a modrého podsvícení pro dosažení této barvy. Takovou nevýhodou této klávesnice je, že při odpojení či vypnutí počítače uložené makroklávesy zapomene.
Režimů podsvícení je tedy více, můžete si nastavit jas podsvícení, režim dýchání a nebo podsvícení úplně vypnout.

Hned první věc co by jste při pořízení této klávesnice měli udělat je upgradovat její firmware ze stránek ASUS, vyvarujete se pak některým problémům s klávesnicí a co možná časem bude možnost fialového podsvícení klávesnice.
V poslední řadě bych chtěl říct něco málo o profilu kláves, který je poměrně velký, zdvih je tedy vysoký a připomíná mi mechanickou klávesnici ASUS Strix Tactic Pro.
Pro některé budě těžší zvyknout si na US rozložení klávesnice, tedy zde nejsou vidět popisky kláves s diakritikou např.:“ěščřžýáíé“ a další znaky.

HODNOCENÍ A ZÁVĚR:

Zkušenosti s klávesnicí mám velmi pozitivní, klávesnice se mi líbí jak provedením, tak i jejími funkcemi, klávesy nejsou z jen tak obyčejného plastu a prsty na nich krásně sedí a neklouží. Takovou menší nevýhodou této klávesnice je, že je přizpůsobena pouze US rozložení, tedy není vhodná pro nováčky, kteří pak budou muset lovit, kde najdou písmenka s diakritikou a některé další znaky. Do záporů uvedu chybějící anti-ghost klávesu „R“, avšak je to spíše taková drobnost, sám jsem na problém v praxi nenarazil.

Klávesnici naleznete v obchodech za cenu kolem 1300Kč. Dle mého názoru je to slušná klávesnice, která za ty peníze rozhodně stojí, ať už konstrukcí, designem, tak hlavně jejími vlastnostmi.

Obrázek

Odkaz na video podsvícení klávesnice

Na závěr bych chtěl poděkovat českému zastoupení ASUS za poskytnutí této klávesnice na recenzi!
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Minirecenze ASUS Cerberus gaming keyboard

Příspěvek od flanker »

Už je i česká verze :D (srry, už je to reakce po pár měsících)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
winycz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. lis 2012

Re: Minirecenze ASUS Cerberus gaming keyboard

Příspěvek od winycz »

A já si na tu klávesnici po pár měsících zvykl a zamiloval si ji :D
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“