Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
gimaster2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od gimaster2 »

Zdravím , mám prosbu, jestli někdo vlastníte logitech gamepad rumblepad 2 . Chtěl bych se zeptat, zda nemáte nějaké šablony pro PC hry, nebo nějaký jednoduchý návod jak navolit jednotlivé hry. Přijde mi to v menu logitechu docela složité... předem děkuji za pomoc
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od ToxicTears »

Ahoj, mám Rumblepad 2 Cordless což je jenom bezdrátová verze. S jakoukoliv hrou jsem problémy neměl. Profily je zbytečný dělat, to je tak na 15 let staré hry. Dneska v té hře stačí nastavit gamepad, který ti ta hra najde a nebo přímo si znovu navolit tlačítka přímo ve hře. To je nejlepší způsob. Prostě přemapuj ovládání na gamepad a je to. Ta hra si to bude pamatovat.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od Thellwin »

Mám to stejně jako Al-Akbar, taky Cordless verzi a nikdy jsem si profily nedělal.
Goldnoob team proud member!
gimaster2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od gimaster2 »

Tak nevím, např ve hře přes steam Batman B.Gate, to nikde navolit nelze, a ovladač mi to neraguje.. Přitom, když si dám vlastnosti ovladače, tak vše funguje, tlačítka reagují. Nemám ten SW od Logitechu odinstalovat ?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od Shaquille »

zkus kouknout tady, je to sice jiny Batman, ale pokud pouziva stejny engine, melo by fungovat.
https://steamcommunity.com/discussions/ ... 277679477/

nestudoval jsem detajlne, ale jestli chapu spravne, tak pro hry se bude logi tvarit jako "xbox" controller.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od Raikkonen »

Taky jsem profily nedělal a nastavoval přímo ve hře (pokud to nebylo defaultně).

K té nefunkčnosti Rumblepadu 2 v těch hrách - jestli to není tím, že ty hry podporují jen XInput (Xbox gamepad) a už nikoliv DirectInput (starší gamepady)? Rumblepad 2 totiž je ještě DirectInput, novější Logitechy (např. F710) pak umí oboje (mají na spodní straně malý přepínač D/X, kde na D to jede DirectImput a hlásí se to systému jako Logitech a když se to přepne na X, tak to jede na XImput a hlásí se to jako Xbox Controller). Jestli ty hry jsou odfláklejší port z konzole, tak pak je dost možné, že právě ten DirectImput (a tedy starší gamepady) vůbec nepodporují. XImput přišlo s Xboxem360 v roce 2006, gamepady pak mají triggery místo spodních předních tlačítek (u Rumblepadu č. 7 a 8 ).

Jestli ti na stejném PC v některých hrách Rumblepad funguje a v jiných ne, tak to nejspíš bude už chtít nový gamepad. Kdyžtak si zkus půjčit od někoho známého xboxový gamepad s usb kabelem a uvidíš, že s ním ty hry na 99% pojedou. Jinak ten Rumblepad každopádně nevyhazovat, protože zase ty staré hry nemusejí s tím novým gamepadem fungovat...
gimaster2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od gimaster2 »

Jasně, to už jsem zjistil u spoustu her, že někde chodí a někde ne. Např u Mortal Kombatu, je to naprosto úžasný gamepad. Funguje bez jakéhokoliv nastavení. Dononce i Call of duty MF 4, ale když pustím novější nelze to navolit ani to nereaguje. Což je opravdu škoda. Ano viděl jsem novější kousek od Logitechu, tak podívám se na recenze. Ale pokud by existoval nějaký emulator nebo tak nějak usnadnilo by to finance kupovat ještě další...
zbeky
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2014
Bydliště: Vsetín

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od zbeky »

Zkus ještě emulátor "x360ce", sám mám rumblepad 2 a u pár her to problémy vyřešilo
gimaster2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od gimaster2 »

Např 3D střílečky?
zbeky
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2014
Bydliště: Vsetín

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od zbeky »

Spíš sportovní nebo auta. Akční hraju zásadně s myší :)
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od michal3d »

To podstatné tu už bolo povedané, ale pre prípad, že by niekto išiel kupovať nový gamepad, tak by som osobne neodporúčal brať tu zmieňovaný F710. Predtým som mal Cordless Rumblepad 2, ale z podobného dôvodu ako je tu uvedené, som si kúpil práve F710, aj keď som bol s tým Rumblepad 2 nadmieru spokojný, tak bol problém už s kompatabilitou a tiež som chcel tie analógové trigery. Ale tá F710 ma osobne hodne sklamala. Najzásadnejší problém je s prenosom, tam kde Rumblepad 2 mal absolútne rock stable spojenie a dosah pomaly skoro po celom byte (není treba, ale ukazuje to akú rezervu to malo), tak F710 má zásadné problémy. To že je dosah menší atď by nevadilo, ale je tam nejaký bug alebo čo, proste z času na čas na chvílku stratí spojenie, čo sa prejavuje tým, že buď nezaberie tlačítko, alebo keď zrovna používate analógovú páčku, tak vám to podrží posledný input, čo v Super Meat Boy napr. znamená, že možete začať od znova. A to som mal príjimač na stole, vzdialený možno tak pol metra od gamepadu. Tak som o tom niečo hladal aj na internete a evidentne nie som jediný, kto s tým ma tento problém, ale neviem či to už vyriešili alebo nie. Ja som to ani nereklamoval, lebo sú aj iné veci čo my tam nevyhovovali, a to predovšetkým chod analógových páčiek a trigerry, ktoré majú síce pekný chod, ale sú predsa len trošku zbytočne tuhé. Takže som nakoniec kúpil Xbox One ovladač s tým bezdrátovým príjimačom a nezaznamenal som žiaden problém, podobne ako pri Rumblepad 2, prenos je úplne bezproblémový bez najmenšieho zaváhania.
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od Raikkonen »

Ten emulátor xbox ovladače možná někde pomůže, ale stejně když hra využívá triggery - typicky závodní hry tam mají brzdu a plyn, tak to moc platné nebude.
Vystřídal jsem postupně na PC Rumblepad 2, Logitech F510 a Xbox One Gamepad. Ta F510 se už bohužel neprodává, jinak je to drátová verze 710 a kromě těch triggerů, popisu tlačítek a možnosti přepnutí DirectImput/XImput je stejná jak Rumblepad. Akorát mě na ní moc nevyhovují ty triggery, jsou celkem malé a tužší, tak po delší době mě z toho bolí prsty. Xbox One Gamepad ty triggery má větší a s menším odporem, byl to chvíli nezvyk ten prohozený levý analog a křížek, ale s odstupem musím uznat, že je to vážně lepší.
Takže pokud uvažuješ o novém gamepadu, tak ten Xbox One Gamepad rozhodně doporučuju. Ten model je úplně stejný ve všech variantách, jen se liší příslušenstvím. Novější verze Langley se liší snad jen integrovaným stereo 3,5 mm jackem pro headset. Ten gamepad je vlastně bezdrátový, jenže pro PC k tomu navíc potřebuješ Xbox One Wireless Adapter (lze koupit společně s gamepadem i samostatně, pro konzoli Xbox One ho není třeba, protože už je integrovaný v konzoli). Nebo když k němu připojíš MicroUSB kabel, tak můžeš vyndat baterii a máš corded verzi. Já jsem si právě vybral tu verzi s kabelem (tam není baterie součástí balení).
gimaster2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Re: Logitech gamepad rumblepad 2 - hry

Příspěvek od gimaster2 »

Co koupit dualshock 4 s USB adaptérem do PC, prý to má steam podporovat?
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“