Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
dEstr0y3r
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. srp 2006
Bydliště: Hodonín

Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od dEstr0y3r »

Zdravím,
mám "vyklikané" obě tlačítka myši. Obě tlačítka fungují, ale není pod nimi už prakticky žádný odpor, pravé vydává už jen slabý zvuk při kliknutí. Nejspíše došlo k mechanickému poškození micro switche.
Nechce se mi kvůli tomu kupovat celou novou myš za 2tácy, dá se tento micro switch někde koupit? Nebo teoreticky mohl bych koupit někde z bazoše jinou myš Razer a použít micro switche z ní? Mají různé myši Razer různé micro switche, či jsou navzájem kompatibilní?

Předem díky
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od python.p »

Rozeber a podívej se co tam je za spínače, ty stejné pak kup. Otázka pár korun a pár minut, pokud umíš s mikropájkou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od Hexik21 »

Ahoj!
Jak píše @pythonp, rozeber myš a podívej se na mikro spínač. Pak si objednej novej. Dělal jsem to před půlrokem a operace to byla na 10 minut. Spínač seženeš na Aukru. V DeathRadderu byl spínač Omron D2FC-F-7N(10M) když to dáš do aukra vyskočí ti jeden inzerát s cenou cca 25 kč.
dEstr0y3r
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. srp 2006
Bydliště: Hodonín

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od dEstr0y3r »

Hexik21 píše:Ahoj!
Jak píše @pythonp, rozeber myš a podívej se na mikro spínač. Pak si objednej novej. Dělal jsem to před půlrokem a operace to byla na 10 minut. Spínač seženeš na Aukru. V DeathRadderu byl spínač Omron D2FC-F-7N(10M) když to dáš do aukra vyskočí ti jeden inzerát s cenou cca 25 kč.
Díky. Myslel jsem si, že Razer použivá tenhle typ switche, nevíš, jestli dávají D2FC-F-7N i do ostatních modelů? Psal jsem na razer support, ženská ani nevěděla, co to je micro switch a o značce Omron asi také nikdy v životě neslyšela.

Mám kamaráda, co to opraví, ale teď to rozebírat nemůžu, páč je to má jediná myš momentálně a sám si nevymněním ani žárovku.
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od Hexik21 »

Osobně bych řekl, že mikrospínač bude stejný, však myš otoč na zádá sundej teflonový plotýnky po kterejch myš jezdí odšroubuj 3 šroubky a podívej se. Nic na tom není stačí ti malej křížovej šroubovák a nebo pokud se ti nechce kup na aukru ty spínače a modli se ;)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od python.p »

Kup myš v kauflandu za kilo, s tou zvládneš fungovat aspoň po dobu než ti to kamarád opraví :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od LoCo99 »

s rozebíráním myši bacha, je třeba používat správný nástroje a sílu jen na správnejch místech, neni nic lepšího než si poškrábat myš nebo v ní něco plastovýho zlomit/posunout senzor. Spousta myší je "nerozebíratelnejch"

pokud najdeš návod jak jí rozebrat a nebudeš to dělat kovovejma nůžkama tak by to mělo bejt ok ale :)
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od davkol »

Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Razer Taipan - vymena ulomeneho micro switche

Příspěvek od Behemot »

Vypadá to, že v tom jsou běžné Omrony D2FC-F-7N, maximálně (10M). Jestli jsi to ještě nekoupil, jsme výhradní dovozce, aktuálně jsou skladem (10M)(OF) a (20M), plus D2LS-21, v dohledné době budou další.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“