Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Alfajk »

ten program je intuitivni, ovladani je v pohode, nejhorsi na tom je, ze musis zaplatit, abys odemkl vsechny funkce mysi (jiz zmineny core 2/3/4 funkce)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Pepa1 píše:nějaký návrh pro myš s claw držením?
Podmínky: tzn. délka cca do 10 cm (menší), jsem zvyklý hrát na 3000 dpi, dvě boční tlačítka, lidová cena

Vyzkoušel jsem docela dost myšek:
CM Xornet - super, ale je na mně 2000dpi málo.
CM Spawn - ta by vyhovovala nejvíc ale už se v ČR bohužel neprodává :x
Mad Catz R.A.T. 3 - dobrá, ale nefungoval dobře soft. myši (po startu pc si nepamatoval poslední nastaveni dpi) a umístění bočních tlačítek mi nevyhovuje
Sharkoon Shark Zone M20 - splňovala by vše, ale stisk kolečka je "bláto"
Genius Maurus "black": tu mám nyní, je to druhá verze maurusu s matným pogumovaným povrchem, vše splňuje, je super, až na boční tlačítka, které udělali jen jedno na každý straně, takže to na pravé straně je nepoužitelné a plete se akorát prstu. Proč proboha neudělali dvě boční tlačítka to nepochopim :x :x
A4Tech Bloody Gaming TL7 Terminator - dobrá, ale veliká a těžká na claw držení
Microsoft Sidewinder - snad moje nejlepší myš MS už přestal herní myši vyrábět :(

edit// takže zatím zůstávám na geniusce, 3500dpi/1000hz malá, přesná a šikovná a na pravé boční tlačítko jsem si zvykl :=))
// menší aktualizace:

Tak po roce laborování s A4tech :
A4tech BLOODY V7M slušná, budget, sensor na 3200dpi není až tak přesný
A4tech BLOODY ZL5 - klouže v ruce, nevyhovující boční tlačítka, bolí ruce
A4Tech Bloody Gaming TL9 - moc velká, bolí ruka, debilně udělaný boční tlačítka

jsem se opět vrátil zpět na Genius Maurus "black" která je prostě svými rozměry a tvarem naprosto ideální, ale už se nevyrábí... a bylo umění ji sehnat. Stále mi jako pravákovi trochu chybí jedno boční tlačítko a kolečko není úplně to pravé ořechové, ale je to v současnosti zatím to nej v kategorii malých myší pro claw (od 100 do 110 mm) a ceně okolo 500.-Kč. Bohužel uvedl bych zde i Xornet II, ale ten se nepovedl.... mně osobně odešlo klikání kolečkem po měsíci a co jsem četl na na zahraničních fórech tak nejsem jedniný...tvar ideální, ale nevydrží....

Novinky:
Jako velmi zajímavé se mi zdá Crono CM648 ale zatím nikde není skladem. Už trochu dražší záležitost je Ravcore Blizzard (na czcji maj , ale taky ne skladem, navíc za litr to je už na hraně..).

Pokud na nějakou myšku splňující výše uvedené narazíte, budu rád za tip.... Velkých myší (120 - 130 mm) je dost, ale je umění najít menší myšku....
Pinďoureček
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. říj 2004
Bydliště: HK

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pinďoureček »

Co takhle Mionix Castor?
7800X3D CO-30/PBO2 | Noctua NH-D15 ChBl | ASUS ROG B650E-F 1807 | 64GB Kingston Beast 6000 @CL30 | 2TB Samsung 990 Pro | MSI Suprim RTX 4080 0.925/2670 | Seasonic Vertex 850 | Fractal Torrent white | Legion 5 Pro i5-12500H, 16GB, RTX 3060 0.825/1800 | Logitech MX Keys | Logitech G305 | Synology DS220+ 2x4TB Evo 870 | PS5 Digital | LG OLED65C9 | OLED48CX
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Pinďoureček píše:Co takhle Mionix Castor?
určitě kvalitní myška, ale nesplňuje výše uvedené (má 122 mm) a stojí cca 1500.-Kč.....
Fx323i
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2016
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Fx323i »

Ahoj lidi, jsem tu staronový (naposledy jsem zde byl asi před deseti lety, kdy PCT ještě nebyl pod Týdnem) a protože po dlouhé době potřebuju něco kapku nestandardního, rád bych si nechal poradit.

Sháním podložku pod klávesnici a myš. Ideál je rozměr hloubky do 35 cm, šířka může být až 1,2 metru (užší nevadí, pokud dovolí dobrý pohyb klávesnice a myši). Upřednostňuju vyšší tloušťku, momentálně mám HyperX FURY Pro - velikost XL. U té mi nevyhovuje kratší rozměr (hloubka), která cca o 3 cm převyšuje možnosti stolu, a barva. Potřebuji, aby byla pokud možno bílá, max. nějaký lehký modrý vzor. Bohužel jediné, co jsem objevil a vyhovovalo by mým potřebám, je Glorious Extended white gaming pad, jenže tu nikdo do ČR nedováží a individuálně se mi takovou prkotinu ze zámoří řešit nechce. Nemá někdo tip na něco, co jsem třeba neobjevil? Aktuálně mám u PC černou podložku, kde mi nevyhovuje barva (vše kolem je bílé). Hry prakticky nehraju, jde mi především o pohodlí a zároveň tu barvu a rozměr.
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od mstK »

Moc toho na vyber neni. Vim, ze driv delal nejake Razer, tak budto zkusit sehnat nejakou bazarovou, nebo jsem nasel posledni kus http://www.progamingshop.sk/razer-megasoma-p-39216.html
Pripadne si nekde nechat udelat custom podlozku s libovolnym vzorem.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Fx323i
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2016
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Fx323i »

Tahle je bohužel zas moc úzká - nevyhovuje požadavku, aby byla jak na klávesnici, tak i myš. Když jsem hledal (možná nedostatečně), na možnost výroby podložky s potiskem dle volby samozřejmě existuje, ale neobjevil jsem nic v požadovaném širším rozměru (pro klávesnici i myš). Podložku pro obě vstupní zařízení zároveň mám jako podmínku, protože píšu poměrně rychle a byť mám klávesnici tichou, při položení přímo na stůl může sem tam klapnout celé tělo klávesnice o stůl, což je rušivé.

Každopádně děkuju za radu. Možná zkusím prozatím aspoň oříznout tu podložku od HyperX, aby mi vlezla na stůl bez přesahu (vadí jí napevno prošroubovaný výškově nastavitelný držák monitoru) a budu hledat dál. Kdyby ale někdo měl tip, budu za něj vděčný.
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od mstK »

Aj tak to jsem prehlidl, ze chces zaroven i na klavesnici. V tom pripade se obavam, ze v Cechach je to temer bez sance :/
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Velkých podložek moc není:

Podložka pod myš Connect IT, Biohazard, velká
http://www.lan-shop.cz/connect-it-ci-236-170924

E-Blue Mazer Marface, XL
https://www.czc.cz/e-blue-mazer-marface ... 60/produkt

ZALMAN ZM-GP1 Gaming
https://www.czc.cz/zalman-zm-gp1-gaming/193554/produkt

Trust GXT 209 XXXL Gaming Mouse Pad
https://www.czc.cz/trust-gxt-209-xxxl-g ... 92/produkt

Connect IT BATTLE, velká
https://www.czc.cz/connect-it-battle-ve ... 67/produkt

Herní podložka C-Tech ANTHEA XL, 900x270x4mm, obšité okraje
http://www.lan-shop.cz/c-tech-gmp-01xl-anthea-xl-208825

ale ten bílý Glorious nikde není.
Možná by se šlo domluvit v nějaký reklamní agentuře co dělají podložky s potiskem na přání, že chceš čistě bílou s atypickým rozměrem ......
Fx323i
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2016
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Fx323i »

Ahoj, díky za rozbor situace.

- ani jedna z podložek nesplňuje barvu
- Connect it je dost strakatá, na znak Biohazard nebo herní potisky jsem asi trochu starý :-) a tloušťka 2 mm by mi taky asi příliš nevyhovovala. Rozměry plochy by mi ale vyhovovaly velmi.
- E-blue vypadá docela rozumně - potisk není moc rušivý, rozměry dobré. Ale neuvádějí tloušťku a designově bych si proti prakticky čisté černé HyperX, kterou mám teď, asi nepomohl.
- Zalman má na mě dost výrazný potisk
- O Trustu platí prakticky totéž co o E-blue
- Druhý Connect-it viz první
- Anthea by aspoň podle rozměrů vyhovovala nejvíc. Nemám zkušenost s látkovými "koberci" jako podložkami, trochu mám obavu, aby se nekrčila.

V zásadě - kdyby kterákoliv z uvedených s tloušťkou nad 2 mm byla v bílé nebo modré, bez divokého potisku, tak bych asi neměl o čem uvažovat. Výroba podložky na míru mě taky už napadla, jenže ty firmy vyrábějí jen a pouze klasické podložky a na jakoukoliv jinou by museli vyrobit raznici a já bych ji musel zaplatit. A to se mi vůbec nechce, leda snad, kdybych takové podložky chtěl nabízet třeba s vlastním potiskem. A to tedy moc nechci :lol:
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Fx323i píše: - Anthea by aspoň podle rozměrů vyhovovala nejvíc. Nemám zkušenost s látkovými "koberci" jako podložkami, trochu mám obavu, aby se nekrčila.
na to mám velmi dobrou zkušenost s oboustranou lepenkou na koberce.... :)
Fx323i
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2016
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Fx323i »

To by mě žena asi umučila a zakopala :-D

Na stůl nechci nic lepit, i když by to praktické řešení bylo a taky mě napadlo. Tenká podložka s pevnou vrchní vrstvou mi ze zkušenosti nevyhovuje, protože v létě je místo, kde podložka je, osvětlené denním světlem. Když jsou parna, podložka se pak zkroutí - bez podlepení se stává nepoužitelnou.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od davkol »

Mám ten C-Tech ANTHEA XL a jsem překvapivě spokojený. Akorát to červené logo je dost hnusné (nicméně já ho obvykle mám něčím překryté, takže mě až zas tak netrápí.) Nevím ale, co myslíš „krčením“. Jestli něco jako s tenkým prostěradlem/ubrusem, tak to nehrozí – ta gumová základna je dostatečně těžká.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Vyzkoušena Crono CM648 - pěkný tvar, dobře se drží, boční tlačítka jsou však hůře nahmatatelná, sensor na 4000dpi znatelně uskakuje, je nepřesný... :sad:

Patriot Viper V560 více zde: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=111&t=189880
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od joXerus »

Pokukuju po nové myši. Mám už asi 8 let (nebo kdy se to tu hromadně prodávalo) MS sidewinder a je to vynikající myška, jen mi už semtam nezabírá levé tlačítko. Když se tak dívám co se nabízí, chce se mi brečet a nejraděj bych tam jen vyměnil mikrospínač :oops: Je tu někdo kdo ji měl, byl s ní spokojen a našel slušnou náhradu? :roll:
Pár lidí tu doporučovalo A4tech BLOODY V7 - asi se tam vyplatí přihodit stovku za ty kovové skates (a core3, což mi nic neříká), ne?
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Alfajk »

za ty core funkce pak stejne jeste musis zaplatit v driverech, nebo si je "obstarat jinak"
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od racecar »

Aky mas rozpocet? Za 900Kc mas CM Alcor.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od joXerus »

takže za příplatek dostanu SW core3, který mi jen nabídne koupi dalších funkcí? cool :-D
no rozpočet jsem zatím neřešil, ale dalšího razera si asi kupovat nebudu :oops:
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od tnema »

mx518 pomalu odchází, pokukuje po něčem podobném,
co třeba tohle, maj to ted v akci
https://www.czc.cz/asus-rog-sica/175139a/produkt
518 mi seděla krásně v ruce, čili hledám tvarově něco podbného,
koupil jsem tudle obyč myš
https://www.czc.cz/c-tech-akantha-modre ... 70/produkt
ale je na mě moc široká, po pár hodkách mě bolí ruka
ntb lenovo i5/1660Ti
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Michal86 »

tnema - a co G502? Také jsem měl MX500 umřela, MX510 - umřelo pravé tlačítko a následně jsem měl nějakou Gigabyte m6900 (tu mám teď v práci) a doma právě tu G502. Nemůžu si na ni stěžovat. https://www.czc.cz/logitech-g502-proteu ... 42/produkt
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“