Jak v dnesni dobe na zalohovani?

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
rodier
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2003
Bydliště: Severni Cechy / Most
Kontaktovat uživatele:

Jak v dnesni dobe na zalohovani?

Příspěvek od rodier »

Ahoj,
chci se zeptat zda tu nekdo jede ve firme a zalohuji data ze serveru, co se dnes pouziva, mysleno nejlepsi vykon nebo pomer cena/vykon.

V praci mame klasickou dat pasku, jenz byla fajn a ted nejede. Musim zjistit v pondeli proc ;) existuje nejaky diagnosticky tool? Snad bude stacit event viewer ve Win Serveru 2003.

Koukal jsem na HP Utrium nebo jaxeto.. nevypada to spatne, cena mechaniky je ale kur.. draha :-D

Dale jsem premyslel o iomega sitovejch storage centrech.. zacinaj od 2500, zajimalo by me jak moc to zatezuje sit, kdyz si to potom pres sit taha tu zalohu? A proc sou disky do ni tak drahy? Nejde tam dat obyc? (nakej seagate pro firmy)? Je to ciste kvuli vydrzi, nebo je tam i neco navic? Je tam nakej ten hotswap kdyz pisou jednoduche vyjimani? Nebo vcem je ta cena


Diky moc.
Obrázek
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak v dnesni dobe na zalohovani?

Příspěvek od wallot »

Pokud ti cena LTO mechanik prijde draha tak jedine rozumne reseni je nejaky externi disk.
Disky do znackovejch NASU jsou drahy za A protoze to byvaji Enterprise class disky urcene pro vetsi zatez a protoze znacka :)

Zalohovani vytizi serverove/sitove prostredky na maximum coz je koneckoncu dobre aspon je zaloha rychle hotova. Pokud mate prvoz 24h tak je resenim dedikovana zalohovaci sit.

Nic ti nebrani postavit dalsi server s par disky na ktery se bude zalohovat. Zaloha je sekundarni kopie dat a muze byt kdekoliv
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
rodier
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2003
Bydliště: Severni Cechy / Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak v dnesni dobe na zalohovani?

Příspěvek od rodier »

ok premejslel jsem o tom NASU treba od Dlinku na 2x normalni disk do raid 1. Jde o zalohu 2 serveru (ms exchange a ms sql)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“