PC nerozpozná bootovací CD

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Radim10
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2013

PC nerozpozná bootovací CD

Příspěvek od Radim10 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit s vytvořením bootovacího CD pro můj druhý starý PC, na který se snažím nainstalovat Windows XP SP3.

Obraz instalačního souboru .iso jsem vypálil v Neru jako CD (bootovací). Ohledně zvolení rozšířených voleb vypalování jsem si nevěděl rady, takže jsem tam nechal předvolené údaje (druh emulace - emulace diskety 1,44MB, počet načtených sektorů - 1). Podle tohoto postupu mi to CD můj PC ingnoruje a vůbec nechce začít s intalací, i přesto že v biosu mám nastaveno Bootování z CD jako první. Pouze se objeví černá obrazovka a nic se neděje (čekal jsem cca 10min). PC má základní desku Compaq.

Prosím vás tedy, zda mi můžete poradit, kde dělám chybu.
Předem děkuji
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: PC nerozpozná bootovací CD

Příspěvek od Alfajk »

vyhod nero z okna a vypaluj v necem normalnim,treba imgburn,je zdarma,ma 2MB a umi vsechno,co je potreba...kdyz ho pouzijes,vypal to hned tou prvni moznosti - write image file to disc
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: PC nerozpozná bootovací CD

Příspěvek od froxic »

Vypalovací program jsem nepoužíval tak 5 let, ale v neru by přímo to ISO mělo jít otevřít a po otevření stačí hned vypálit. Z toho co píšeš, jsi tam měnit více nastavení atd, pak se není čemu divit, že to nenajede.

Další věc, je správné nastavení priorit bootování.
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: PC nerozpozná bootovací CD

Příspěvek od Dzin »

Zkus to CD v jiném PC, mozna je chyba v mechanice... nebo vymen mechaniku. Pokud to je dobre vypáleno...
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“