FAQ: Aktivace Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

FAQ: Aktivace Windows XP

Příspěvek od pavel.minarik »

Licence OEM:

http://www.microsoft.com/cze/infolinka/ ... ce_oem.asp
(díky Sentovi za tento link)

Aktivace WinXP:
Jste-li legálními uživateli Windows XP, volejte bezplatnou linku Microsoftu, tam Vám jistě ochotně poradí. Nejste-li legálními uživateli Windows XP, tak si Windows XP kupte a nebude mít problém s aktivací. Máte-li verzi OEM, důrazně doporučuji přečíst si výše uvedený odkaz.

Nechávám, zde pochopitelně prostor k diskuzi, ale nesmysly budu okamžitě a bez upozornění mazat, aby to tu nedopadlo, jako předchozí FAQ na toto téma.
Naposledy upravil(a) pavel.minarik dne sob 22. kvě 2004, 14:41, celkem upraveno 1 x.
g-m.name
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-m.name »

MULTILICENCE:

no pokial viem, tak my na firme multilicenciu mame... je na urcity pocet PC na ktorych sa tato moze pouzit. podla doby platnosti zmluvy microsoft zasiela okamzite vsetky najnovsie verzie produktov win a office. najnovsie na prisiel office 2003 sk proffesional. multilicencovany win alebo office nie je potrebne aktivovat. pri instalacii sa zadava len product key a to je vsetko. ziadna dalsia aktivacia nie je potrebna. takyto software moze byt samozrejme instalovany len na pocitace patriace firme a len na pocet, ktory je uvedeny v zmluve.

//pavel.minarik: díky za informace
jumper77
Nováček
Nováček
Registrován: 08. led 2005

"Upravené" inštalačné zdroje...

Příspěvek od jumper77 »

No my máme zase vo firme značkové kompy a k tým je dodávané špeciálne inštalačné CD k OS. Týmto CD je možné nainštalovať OS iba na príslušnú značku počítača. Samozrejme potrebuješ Product Key ale pri správnej inštalácii (pre potreby tohto príspevku sa tým myslí čistá inštalácia na prázdny sformátovaný HDD) nepotrebuješ aktiváciu.

//Dony: Pripad napr PC Dell a Compaq...
cabman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2005
Bydliště: Prčice

Příspěvek od cabman »

Aktivace Windows není nutná při použití instalačních CD označených select version. Nevím jak je to s licenčníma podmínkama, ale občas se tyto CD mezi lidma najdou. Viděl jsem XP a 2003 (všechny verze).
Jsem pro přesměrování pctuning na google. Na co forum? Když se člověk na něco zeptá tak mu nějakej "inteligent" odpoví že si to má najít v google. V google je všechno a konečná odpověď na vše je google.
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Příspěvek od johny128 »

cabman píše:Aktivace Windows není nutná při použití instalačních CD označených select version.
to jest corporate version...oni sa daju rozoznat vsetky uz pocas instalacky, takto vyzeraju tie co netreba aktivovat

takto oem a takto retail
Shoorty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. říj 2004
Bydliště: Nemám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shoorty »

johny128 píše:
cabman píše:Aktivace Windows není nutná při použití instalačních CD označených select version.
to jest corporate version...oni sa daju rozoznat vsetky uz pocas instalacky, takto vyzeraju tie co netreba aktivovat

takto oem a takto retail
A ako vyzeraju tie co sa musia aktivovat? :roll: Ak sa mozem opytat 8-)
johny128
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004

Příspěvek od johny128 »

jezisi, ty bezis na win98 alebo co je to za otazku?aktivovat sa musia oem a retail, preto som dal ich screeny az do dalsieho riadku :wink:
Shoorty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. říj 2004
Bydliště: Nemám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shoorty »

johny128 píše:jezisi, ty bezis na win98 alebo co je to za otazku?aktivovat sa musia oem a retail, preto som dal ich screeny az do dalsieho riadku :wink:
Sorry, nevsimol som si :oops:
vesdan
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2004

Příspěvek od vesdan »

Je treba mit corporate Windows XP a aktivace vas nezajima
AMD Athlon II X2 240 @ 3,2 GHz, GIGABYTE MA785G-UDD3H, 2048 RAM DDR2, HDD 160GB SATA, GeForce 7600GT Leadtek 630/1520
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

vesdan píše:Je treba mit corporate Windows XP a aktivace vas nezajima
to by nás bez tebe ani nenapadlo :sigh:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
cimrosek
Nováček
Nováček
Registrován: 11. zář 2005
Bydliště: přibram

Příspěvek od cimrosek »

članek o aktivaci OEM verze a jeji mazané reaktivaci,konečně jsem pochopil jaka pravidla použiva Micro. k reaktivaci OEM verze a kolik zhruba nových či jiných dilu v compu toleruje



http://www.cdr.cz/a/4733
krtekm
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od krtekm »

Zdravim. Mohl bych se pls zeptat jak aktivovat win xp home. Koupil jsem notebooka a k tomu jsem dostal winxp home edition. Pri prvni instalaci mi to reklo ze mam 30 dnu na aktivaci. Kdyz jsem ale reinstaloval win (proste jsem to musel udelat) uz se mi tam zadna vystraha o aktivaci neobevila. Nekde jsem cetl ze aktivace po netu je zrusena nebo co. Musim tedy pres telefon? Co je k tomu vsechno potreba prosim. Dekuji za rady.
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Příspěvek od Mr. Dirk »

To je divné, že se neobjevila. :? Pokud by to i po těch 30 dnech pořád bez té aktivace jelo, což se mě nezdá, tak to neřeš :wink: Jinak si najdi v nabídce Start ,,Aktivovat Windows´´ :arrow: spusť :arrow: vyber ,,Aktivace po telefonu´´ :arrow: Vyber stát ČR :arrow: zavolej na to první ( bezplatné ). Tam bude automat nebo nějaký pracovník Mrkvosoftu. :wink:
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

krtekm píše:Zdravim. Mohl bych se pls zeptat jak aktivovat win xp home. Koupil jsem notebooka a k tomu jsem dostal winxp home edition. Pri prvni instalaci mi to reklo ze mam 30 dnu na aktivaci. Kdyz jsem ale reinstaloval win (proste jsem to musel udelat) uz se mi tam zadna vystraha o aktivaci neobevila. Nekde jsem cetl ze aktivace po netu je zrusena nebo co. Musim tedy pres telefon? Co je k tomu vsechno potreba prosim. Dekuji za rady.
Vyplatí se si vyzálohovat "wpa.dbl" - více zde. :wink:
tom br
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. pro 2006
Bydliště: Daf

Příspěvek od tom br »

Co to znamena kdys jsem nainstaloval Win. Home a dole my viskakuje aktivace win. co mam delat ??
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Příspěvek od Mr. Dirk »

tom br píše:Co to znamena kdys jsem nainstaloval Win. Home a dole my viskakuje aktivace win. co mam delat ??
Ach jo. :(
najdi v nabídce Start ,,Aktivovat Windows´´ spusť vyber ,,Aktivace po telefonu´´ Vyber stát ČR zavolej na to první ( bezplatné ). Tam bude automat nebo nějaký pracovník Mrkvosoftu.
Stačí? Nebo ti musím dát podrobnější návod? :roll:
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
tom br
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. pro 2006
Bydliště: Daf

Příspěvek od tom br »

Mr. Dirk píše:
tom br píše:Co to znamena kdys jsem nainstaloval Win. Home a dole my viskakuje aktivace win. co mam delat ??
Ach jo. :(
najdi v nabídce Start ,,Aktivovat Windows´´ spusť vyber ,,Aktivace po telefonu´´ Vyber stát ČR zavolej na to první ( bezplatné ). Tam bude automat nebo nějaký pracovník Mrkvosoftu.
Stačí? Nebo ti musím dát podrobnější návod? :roll:
OK diky !!
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Lidičky mám problém!

Normálně jsem nainstaloval Win XP sp2, zavolal na linku, dostal aktivační klíč zadal jsem ho do PC vše v pořádku, Widle zaktivovány. To cca 10.12. 2006

Teď jsem taktil grafiku a PC mi tím zamrzlo. Dal jsem restart a najednou při přihlášení mi vyběhla hláška že musím z důvodu velké změny znovu aktivovat Widle!!!! A zbývající dny 3!!!

Dám OK PC naběhne vše v pořádku nikde žádná ikona aktivace (u hodin ani v menu programy)

najednou se po 10min objeví aktivacční ikonka u hodin. Kliknu na ní a zmizí!!

A co teď???
tom br
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. pro 2006
Bydliště: Daf

Příspěvek od tom br »

Co se stane kdys se neaktivujou xp ???
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Já to raději neryskoval a dal jsem opravit widle a pak teprave šly znovu aktivovat přes tel. (jinak ta ikonka po klepnutí nereagovala)!

Tak je to v pohodě! Stejně by mě ale zajmalo co to mělo znamenat!!!
tom br píše:Co se stane kdys se neaktivujou xp ???
zablokují se WIDLE a nepustí tě na HDD! Ten je ale přístupný z jiného PC tak o data nepřijdeš! Teda podle mě??!!
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“