Rezim spanku - nelze probudit

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
nafrEu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2009

Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od nafrEu »

Zdravim lidi. Mam takovej mensi problem. kdyz uvedu pc to rezimu spanku, tak uz ho proste neprobudim. Jen se vypne a kdyz zmacknu nejakou klavesu, tak chvilku zahuci a pak je mrtvo. Pak muzu mackat porad dokola tlacitko power on, pc jen zahuci a hned se vypne. Pomuze akorat, kdyz vyndam baterii a vymazu CMOS. To je jediny
Vse je nastaveno na standart (CPU, RAM atd) Biosy jsem vyzkousel uz dva. ovladace jsou aktualni Chipset, aktualizace Win, grafika atd. Nenapada vas neco? Me to hlava nebere..

Jinak mam Win 7 64bit. PC je jinak v naprostym poradku a stabylni.
nafrEu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2009

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od nafrEu »

Vazne nikoho nic nenapadne? :(
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od zombux »

asi střelba od boku, ale mohlo by to dělat nějaké nastavení BIOSu (málo pravděpodobné, ale možné), nebo snad zdroj
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
nafrEu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2009

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od nafrEu »

Ted kdyz jsem ve spravci napajeni zakazal UMOZNIT HYBRIDNI REZIM SPANKU. Tak se mi v liste start objevila jeste moznost Hybernace (byl tam jen rezim spanku). Tak hybernace funguje, PC se probudi, ale kdyz dam rezim spanku, tak je tuhej. Neprobudim ho nijak jinak, nez vyndani baterie. NECHAPU.
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od CZDaywalker »

Zkuste udělat cleanboot - http://support.microsoft.com/kb/331796.

Zjisti se tak aspoň, jestli to dělá nějaký SW, který se zavádí při zapnutí systému.
nafrEu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2009

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od nafrEu »

NO tak sem ho udelal a nic mi to nenaslo. PC sem i kompletne reinstaloval. Jen na nem jen Win7 a potrebny ovladace. zadny jiny programy hry ani nic jinyho. A kdyz dam rezim spanku tak se vypne a kdyz se ho pokusim probudit, tak se pc rozjede zacne na plno makat chlazeni na grafice a po sekunde je konec. proste ho nevzbudim. Jen kdyz vindam baterii z desky. Ani odpojeni z elektriky nic.. Ja to nechapu proc to dela.. jinak pc normalne funguje.
bebanek13
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2011

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od bebanek13 »

nejspis to bude tim ze nemas legalni windows
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od Dzin »

Tohle bylo časte na XP ale na win7 ne, jak to je stou legalitou? Nejnovejsi ovladace na chipset mas?
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
nafrEu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2009

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od nafrEu »

Omlouvam se za delsi odmlku byl jsem pryc.. Ano Win 7 mam oreginalni a chipset aktualizovany. Vyzkousel jsem i jine BIOSY, ale porad to stejne. Dam rezim spanku a nazdar, neprobudim to ani za boha, jen se protoci na sekundu ventilator. Musim vyndat baterii na desce to jediny pomuze.. :(
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od Nagant »

A není tam nějaká starší komponenta, která není tak úplně PnP?
Pak asi zaměřit se na sekci ACPI v BIOSu - parametry "suspend to RAM", "restore on AC/Power Lost", nastavení co a jak se má podílet na tom probouzení apod. Taky by to, podle mne, třeba mohla dělat nějaká kombinace MB a zdroje.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
tsmart
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2009

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od tsmart »

mám opačný problém, mě se pc automaticky samo probudí i když nechci (třeba ve 2 v noci když spím). Nevíte co to může způsobit? Mám WIN 7 64bit. Když zmáčknu klávesu úmyslně, normálně mi najede do WIN, ale v noci nic nemačkám a stejně to udělá pokaždé.
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od Brázda.l »

vypnout časovače pro probuzení.

Případně zkusit hledat, už to tu bylo mnohokrát se spoustou rad.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
tsmart
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2009

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od tsmart »

sorry, ale jsem začátečník. Kde ty časovače ve WIN 7 najdu?
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od Brázda.l »

Ovládací panely->Možnosti napájení->u zvoleného schématu dej Změnit nastavení schématu->Změnit pokročilé nastavení->a tam to proklikej a najdeš to.

Právě proto, že jsi začátečník, měl by si se naučit používat google.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
lubo62
Nováček
Nováček
Registrován: 05. srp 2016

Re: Rezim spanku - nelze probudit

Příspěvek od lubo62 »

dobry den procital jsem tu forum a radci si necham poradit mam notebook dell latitude D830 rezim spanku mi funguje jak ma asi ale kdyz zavřu notebook a odpojim napajeni tak mi notebook nejde zapnout nijak tak ho musim vypnout delsim podrzeni tlacitka na vypnuti a potom ho zapnu a ukazese mi ze je problem z napajenim a abych vypnul notebuk tak tam potom připojim napajeni a notenook najedo pohode a klidně jede na baterku dal ale jenom u toho spanku to nějak blbne
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“