Windows se nenabootuje

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Windows se nenabootuje

Příspěvek od Migl »

Zdravim, dnes ráno na mě vyběhla hláška viz obrázek. Windows se nenabootuje a v uefi bios se mi taky nic nepodařilo :( nevíte co s tim?

Před rokem mi ho skládal známej a vše ok, akorát před týdnem jsem měnil zdroj tak jestli to nemá něco společného.. nebo odešel ssd se systemem samsung evo :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows se nenabootuje

Příspěvek od X-COM »

Za poslední tři dny mi stejný problém hlásili tři zákazníci používající Windows 7 (a desku Asus P9X79 Pro), prý se po poslední várce aktualizací počítače už neprobudily a jen hlásily "select proper boot device".

Na jednom počítači jsem přeinstaloval operační systém Win 7 a vypadalo to v pohodě, ale po dvou dnech, kdy zase nainstalovali nejnovější aktualizace, se to vrátilo.

U druhého počítače už jsem to chtěl mít víc pod kontrolou. Jednak jsem aktualizoval BIOS a dvak jsem zakázal aktualizace kolem Windows 10 (především KB3035583 a pak také KB2952664). Všechny ostatní aktualizace se nainstalovaly a vše funguje.

Třetí počítač se mi dostane do rukou někdy v následujících dnech.

Mimochodem jsem zkoušel z CD pustit opravu spouštění. Instalované Win 7 to našlo, ale nedokázalo opravit.
Zkoušel jsem i bod obnovení, našlo to dva body obnovení, ale vždy to nakonec zahlásilo neúspěch a nějaký kód, o němž jsem vygooglil, že se vztahuje k Windows update.

Sice nevíme, co máš za hardware, ale dělá to na mne dojem, že Microsoft brutálně podělal nějakou aktualizaci, která tohle způsobuje (asi jen v kombinaci s nějakým konkrétním hardwarem, jinak by na internetu byla obrovská vlna této informace, což zatím není).
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: Windows se nenabootuje

Příspěvek od Migl »

Já mam základní desku Asus H97M-E tak doufam že to neni muj problém. Po vložení cd win7 mi oprava nešla :( to nakonec asi přeinstaluju
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“