po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od GenuineOver »

Dobrý den, dnes jsem zapnul pc a všechno naběhlo v pohodě byl jsem tak hodinu na netu pak jsem spustil hru Cod World at War multiplayer a hra se mi nespouštěla jen černá obrazovka s kurzorem myši. Po 20ti minutách jsem pc z restartoval a od té doby mi nenaběhne plocha jen ta černá obrazovka jo a ještě na obrazovce vítejte jsem tak 10 minut nevíte čím by to mohlo být jestli grafikou nebo diskem? děkuji předem za rady.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od morke »

Co tak zkusit se dostat po zapnutí do nouzového režimu?
Pokud se povede, tak odinstaluj ovladač GK. Potom nainstaluj.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od GenuineOver »

Do nouzového režimu jsem se dostal ovladač na grafiku se opět nainstaloval a dneska ráno jsem pc spustil a na obrazovce vítejte jsem tak minutu potom černá obrazovka a když dam ctrl+alt+delete tak se mi po chvilce objeví nabídka jestli chci spustit správce uloh tak na to kliknu a asi po 2 minutach se mi zobrazí jen dolní lišta se startem a zase po několika minutách se mi zobrazila i plocha ale bez ikon, opět jsem musel čekat než se zobrazily ikony a dal už nic pc nereaguje na nic nemůžu kliknout točí se jen modré kolečko
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od GenuineOver »

ted už se to rozběhlo ale spuštění pc trvalo tak 30 minut a furt je nějak zpomalený
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od PKBO »

tak čistá instalace no, když už ti to naběhlo, tak si zazálohuj co je třeba a šup do toho, bude to rychlejší než hledat příčinu problémů... Taky se mě do toho nikdy nechce, tak tři dny koumám jak to dát dohromady a pak to stejně tou čistou končí, tak nebuď tak tvrddohlavej jako já :D
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od Bez_n1ck »

Já to tipuju na disk ... zkus v nouzáku kouknout přes HD Tune na SMART a na povrch.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od GenuineOver »

Tak v pondělí a včera mi to jelo celkem normálně hrál jsem cod v pohodě a dneska ráno jsem zapnul pc startoval se mi minutu na steam mě to přihlásilo, na net jsem se dostal, ale pak jsem spustil msi afterburner a pc se zaseklo na nic nešlo kliknout tak jsem dal restart a zase se mi normálně načetl system ale po chvilce opět přestal systém reagovat tak jsem pc vypnul a znova zapnul a už mi to napíše jenom, že windows nejde spustit příčina může být nedávnou konfiguraci softwaru nebo hardwaru nebo tak něco. Když dám spustit systém běžným způsobem tak se nedostanu přes spuštění systému windows a nic dál se neděje ted v nouzovém režimu hdtune mi našlo 2 vadné sektory na disku
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od Butch »

Disk v haji. To vetsinou jiz pomale starty predznamenaji.
Obcas pomuze rucne pustit explorer....

Nicmene disk je stejne treba vymenit.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: po startu pc se nenačte plocha jen černá obrazovka

Příspěvek od PKBO »

A máš 2 realocated, nebo pending, nebo snad dva mrtvé bloky v testu povrchu ?..

V každém případě, začni tím co jsem říkal jako první, reinstal SW a začni šetřit na nový disk.

2 realocated sektory ještě neznamenají konec disku, sám tu mám na data letité WD který má už minimálně 4 roky 8 RS a nepřirůstají, ale je lepší být připraven - tzn záloha všeho důležitého na prvním místě..
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“