W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
NitrouS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2011

W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od NitrouS »

Ahoj,
Mám problém s W7. Když koukám na streamy na twitch.tv, tak se mi po pár sekundách občas minutách streamy zaseknou/zamrznout a už se nerozjedou. Žádná ikonka o načítaní prostě zamrzlý obraz a buď musím refreshnout stránku, nebo dát PLAY/PAUSE. Další problém se týká náhodné ztráty připojení. Kliknu třeba na odkaž na stránce a ta hned ukáže, že nemám připojení, kouknu dolu na lištu a ikonka sítě hodí červený křížek a hned zase se připojí. To se děje asi 3-4x do hodiny. To se mi děje JEN na W7. Měl jsem W10 a tam ani jednou se neztala příhoda výše popsaná. Pak jsem se vrátil zpět na W7 a opět tyto problémy, tak zase zpět k W10. A teď, co vyšel Anniversary Update na W10 a totálně všechno domrskal se opět zkouším vrátit k W7 a problémy tu pořád jsou.

Internet kabel UPC 100/10, I2C E8400, 4GB, GTX 560. Ovladače k síťovce jsem zkoušel připožené k MB a teď mám nejaktuálnější. Žádný rozdíl.

Připojením by to být němělo, když na W10 tyhle problémy nebyly, a když pustím stream na Samsung smart TV a i na PC, tak na TV může jet hodiny bez zaseknutí a na PC do pár minut kaput. Měl jsem čistý W7, ovladač na grafiku a síťovku + Google Chrome a dělalo to pořád, takže to není nic, co bych instaloval. Tipuju to na nějaký Windows Update nebo nevím. Nějaké nápady? Díky.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od kotas »

Ty jo, někteří budou asi proti mě, ale udělal bych čistou instalaci OS Win7 včetně stažení posledních ovladačů, co jsou k dispozici, tedy od VGA, MB..DirectX, C++....všechny update a aktualizace a samozřejmě aktuální verze prohlížečů k internetu

Protože chyba bude někde přímo v OS, těžko říct, jestli to dělá nějaký ovladač, ale aktualizace dle mě NE
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od Nagant »

Ten MB máš stále MSI G41M-P33 Combo, tedy s RTL8105E?
Zkoušel jsi (i) ovladače odsud:
http://www.realtek.com.tw/Downloads/dow ... wnTypeID=3
?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od Alfajk »

mozna bych zkusil externi sitovku...

me se tohle stavalo s pustenym torrentem, proste vypadlo spojeni a kdyz jsem si hodil ping do prikazovyho radku, vyskakovalo jen "nerozpoznatelna chyba" nebo tak nejak
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od Nagant »

Ano, také bych to tak viděl, pokud nezaberou novější ovladače.

Třeba ve Windows XP jsem se setkal s problémovým adaptérem RTL 8111D na desce Intel G41 Trinity, často docházelo k odpojování. Karta do PCI slotu problém vyřešila.
Ale ve Windows 7 ta integrovaná síťovka s RTL 8111D jede normálně, alespoň nemám hlášený problém.

S jinou integrovanou kartou může být problém, co se týče OS, "posunutý".
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
NitrouS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2011

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od NitrouS »

kotas píše:Ty jo, někteří budou asi proti mě, ale udělal bych čistou instalaci OS Win7 včetně stažení posledních ovladačů, co jsou k dispozici, tedy od VGA, MB..DirectX, C++....všechny update a aktualizace a samozřejmě aktuální verze prohlížečů k internetu

Protože chyba bude někde přímo v OS, těžko říct, jestli to dělá nějaký ovladač, ale aktualizace dle mě NE
Až na DX jsem vše popsané dělal. I několikrát. Bez výsledku
NitrouS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2011

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od NitrouS »

Nagant píše:Ten MB máš stále MSI G41M-P33 Combo, tedy s RTL8105E?
Zkoušel jsi (i) ovladače odsud:
http://www.realtek.com.tw/Downloads/dow ... wnTypeID=3
?
Přesně ten mám + jsem zkoušel starší z dodaného CD.
NitrouS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2011

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od NitrouS »

Alfajk píše:mozna bych zkusil externi sitovku...

me se tohle stavalo s pustenym torrentem, proste vypadlo spojeni a kdyz jsem si hodil ping do prikazovyho radku, vyskakovalo jen "nerozpoznatelna chyba" nebo tak nejak
Kdyby se mi naskytla možnost, tak bych zkusil. Bohužel žádnou navíc nedisponuji.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od kotas »

Zkus reinstalaci, jak jsem psal, můžeš zkoušet a testovat několik dní či hodin, tohle je 100% jistota a navíc, když ti to v desítkách jelo OK, jak jsi psal. Můžeš pořád zkoušet instalovat a reinstalovat SW donekonečna, čistá instalace ti to potvrdí. Můžou to být právě že zprasené ovladače a několikáté zásahy v OS no..
NitrouS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2011

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od NitrouS »

kotas píše:Zkus reinstalaci, jak jsem psal, můžeš zkoušet a testovat několik dní či hodin, tohle je 100% jistota a navíc, když ti to v desítkách jelo OK, jak jsi psal. Můžeš pořád zkoušet instalovat a reinstalovat SW donekonečna, čistá instalace ti to potvrdí. Můžou to být právě že zprasené ovladače a několikáté zásahy v OS no..
To jsem zkoušel. Několikrát i před návratem k W10.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od kotas »

Tak si pořiď novou síť.kartu a integrovanou zakaž, uvidíš, jestli to bude i nadále dělat. Chyba je v tý kartě no..když už jsi zkoušel čistý instalaci Win7 a naformátování HDD včetně ovladačů, tam už fakt jiné řešení není
NitrouS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. říj 2011

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od NitrouS »

kotas píše:Tak si pořiď novou síť.kartu a integrovanou zakaž, uvidíš, jestli to bude i nadále dělat. Chyba je v tý kartě no..když už jsi zkoušel čistý instalaci Win7 a naformátování HDD včetně ovladačů, tam už fakt jiné řešení není
To je přece nesmysl, aby to bylo síťovkou, když mi to na W10 nedělá, nebo ne?
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: W7 - streamy zamrzají, náhodná ztráta připojení

Příspěvek od kotas »

..nova sit.LAN karta stoji kolem 100,- ..
http://it.p-comp.cz/cz/produkt/tp-link- ... rta-10-100
- Nebo si ji pujc, zakaz v BIOSu integrovanou z desky a uvidis

Staci 100Mbit, pokud clovek nema gigovou sit apod., taky tady mame i profi karty za nekolik stovek, ale to asi nebude tvuj pripad
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“