Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
teepack
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2009

Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od teepack »

Dobrý den vespolek.

Rád bych se tu zeptal, jestli tu někdo nevlastní notebook Lenovo G565 s Win 7 64 HP a nebyl by ochotný pro mne vytvořit iso soubor přes One Key Recovery. Bohužel jsem před rokem podlehl pokušení a upgradoval na win 10, což byla pro můj počítač špatná volba (jakkoliv věřim, že na novejch strojích určitě fungujou bezvadně). Já nicméně propásl období ozkoušení desítek a když jsem poté provedl reinstalaici, desítky se naplno zažraly a smazaly vše co po sedmičkách zbylo, společně s drivery a lenovo aplikacemi. Snažil jsem se o koupi recovery media v lenovo servisu, ale bezvýsledně. Nebudu zdlouhavě popisovat jak příšerný servis v čr lenovo má a proč po skoro dvou měsících nemám ani funkční médium, ani své peníze zpět. Zkoušel jsem z netu stáhnout příslušné windows, ale nepodařilo se mi dohledat jediné, které by stály o kód mé platné licence a já pirátskou verzi nechci. Zároveň jsem chtěl stahovat přímo z microsoftu, ale po zadání product key mi bylo sděleno, že OEM verze nemůžou stahovat (nechápu). Podotýkám, že hardisk má v sobě stále příslušné partition kde by recovery mělo být, ale nevím a ani nevím jak zjistit, jestli na něm je stále původní recovery se sedmičkami nebo se desítky zažraly i tam. Nicméne po instalaci Lenovo One Key Recovery programu a jeho spuštění a následném pokusu o reinstalaci win se nic nestane, počítač se pouze restartuje. Budu moc vděčný za jakoukoliv pomoc, která povede ke sprovoznení mého počítače do továrního nastavení nebo alespoň do normálního chodu. Děkuji za odpovědi a přeju pěkný den.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od Shaquille »

Zkus pri startu stroje mackat F11. Tim by se mel spustit recovery z partition disku.
mozna jeste
press enter at lenovo screen then hold Fn then hit F11
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
teepack
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2009

Re: Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od teepack »

Děkuju. Zkusím večer a dám vědět jak to dopadlo
teepack
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2009

Re: Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od teepack »

Tak jsem neměl štěstí. F11 nefungovala s fn ani bez, ani po enteru, ani bez enteru.. Tak poprosím o další návrhy nebo eventuelně stále poptávám ono ISO, díky moc.
bandolier.wz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od bandolier.wz »

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1864&t=1235730
nebo si stahni z netu
Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
cs_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676522.iso
SHA1: A89377680A7D01F94B3F5F540882029127EA7F7B
pokud by nefungovalo sn ze štítku,tak použiješ to co jsi měl v notesu, návod zde
http://leteckaposta.cz/750128839
popř je na netu
Windows 7 CZ "Service Pack 2"- ALL IN ONE Září 2016 Podpora USB 3.0
:listen: BVaudio A300SE + VMA-II S :listen:
teepack
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2009

Re: Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od teepack »

Díky moc. Já už jsem teda něco funkčního taky našel a product key si to vzalo. Teď mně trápí jen že nefunguje windows update, což je jak jsem si přečetl na netu dost častý problém po čisté instalaci. Jedna z rad byla trpělivost, tak jsem přes wsus nainstaloval aktualizace offline a jelikož to nepomohlo, nechal jsem update vyhledávat a od kompu odešel. Teď se po dvou dnech budu vracet domu, tak jsem zvědavý, jestli se to už našlo. Některým uživatelům prý trvalo i 4 dny než se update vzpamatoval. Počítač je teď tedy zprovozněn minimálně tak, aby byl funkční. Pokud by se ale našel někdo, kdo by pro mne recovery iso poskytl, byl bych moc vděčný.
teepack
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2009

Re: Lenovo G565 - recovery medium / reinstalace

Příspěvek od teepack »

Brý den,
kdyby se to někomu někdy hodilo, potvrzuji, že windows update po třech dnech nepřetržitého chodu aktualizace dohledal, stáhnul a instaloval a od té doby je funkční. Originální recovery medium bych ale stále radši. Kdyby se někdo našel, budu rád. Prozatím díky a mějte se.
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“