fonty XP -> W7

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

fonty XP -> W7

Příspěvek od kurcatovium »

Zdravím, mám nejspíš trochu hloupý dotaz, který je nejspíš i špatně umístěn, ale pomalu si přestávám vědět rady.

Výchozí situace:
1) Mám před sebou starý PC s Windows XP a nějakou historickou verzí CorelDraw + mnoho v něm vyprodukovaných plakátků.
2) Dále před sebou mám nový PC s Windows 7 x64 a novějším CorelDraw (x6, 64 bit).

Po instalaci OS+SW jsem vzal všechny používané fonty ze starého PC a všechny je naimportoval do nového PC. Jenže je tu problém.

Když chci otevřít nějaký starý plakátek na novém PC, Corel prská, že mu chybí fonty. Vyběhne tabulka "Nahrazení chybějícího písma", kde mi to nabízí například nahrazení neexistujícího písma Myriad Pro-Černá za klasický Arial.

Přitom když se podívám do fontů v ovládacích panelech, je mezi nimi ze starého PC naimportovaný mimo jiné "Myriad Pro Černé". Čím déle se do toho dívám, tím víc jelen z toho jsem. Když totiž chci v té nabídce Corelu ručně vybrat, za jaké písmo chci nahradit, je mezi nabízenými písmy i "Myriad Pro Black-Černá"...

Je možné, že si prostě jen novější Win usmyslely, že si budou fonty pojmenovávat trochu jinak a Corel se s tím prostě neumí popasovat?

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: fonty XP -> W7

Příspěvek od Shaquille »

Zkousel jsi pisma jen zkopirovat do fontu a neimportovat je? V diskuzich pisi copy, paste... restart Corelu a pismo je v nem.

Control Panel

1. Click the "Start" button in Windows 7 and select "Control Panel," then choose "Appearance and Personalization" and select "Fonts." In Windows 8, type "Fonts" on the Start screen and select "Fonts" in the list of results. The Fonts window opens.
2. Return to the desktop or other location to which you downloaded the font file you want to install. Click on the font file, drag it to the Fonts window and drop it.
3. Wait until Windows installs the font and then close the Fonts window.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: fonty XP -> W7

Příspěvek od kurcatovium »

To jsem již zkoušel, ale tenhle postup vyvolá standardní import, jako když písmo otevřu (windows font viewer) a dám importovat.

Jak jsem už psal, trochu podezřívám Win (jestli teda za to může Win), že si v různých verzích písma pojmenovává tak trochu po svém.

Když vezmu ten příklad Myriad Pro.
1) Soubor s písmem se jmenuje: "MyriadPro-Black.otf" - můžu ho libovolně měnit, nemá na nic dalšího vliv
2) Když písmo otevřu ve font vieweru, okno se jmenuje "MyriadPro-Black" a v kolonce název písma je "Myriad Pro Black".
3) V Corelu to píše, co jsem popsal nahoře, že mu chybí "Myriad Pro-Černá", dá se ale v nabídce ručně najít "Myriad Pro Black-Černá".
4) Když to vyberu, nahodí se v tom plakátku font "Myriad Pro Black".
5) Když jsem se zpětně podíval ve starém Corelu, tam se ten původní font v programu hlásí taky "Myriad Pro Black".
6) Když vytvořím v novém (i starém) Corelu nový soubor, můžu si normálně ten font "Myriad Pro Black" vybrat.
7) Jsem z toho jelen, ale co na to Jan Tleskač?

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: fonty XP -> W7

Příspěvek od killerek »

Naposled sem pridaval nejake fonty dost davno, ale chtelo to u Win 7 udelat pod adminem a pak restartovat PC a uzivatel je jiz videl.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: fonty XP -> W7

Příspěvek od Shaquille »

killerek pravda, admin ucet je nutny
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: fonty XP -> W7

Příspěvek od kurcatovium »

Jojo, samozřejmě jsem je tam přidával jako admin (jinak to snad ani nejde?).

Ale jak říkám - ty fonty tam vlastně jsou, akorát mají nějaké pomotané názvy. Je v tom trochu guláš.

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“