Režim spánku - probuzení.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Jara
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. srp 2003

Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Jara »

Potřebuji poradit jak nastavit ve W7, aby se počítač probouzel z režimu spánku pouze při zmáčknutí tlačítka on/off (power). Mám PC v obýváku jako HTPC a to pak stačí lehce drbnout do myši a počítač se zase zapne, což je celkem problém. V BIOSu jsem všechny položky pro probuzení vypnul, ale stále to nepomáhá. Proto musím PC výpínat úplně, čímž se ale značně pordlužuje doba jeho opětovného startu.
NAS4Free:Procesor: Atom 330, MB:Zotac IONITX A-E, RAM: 2x2GB Zeppelin Gold 800MHz, 2TB HDD:,
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od LiveBomb »

Spravce zarizeni --> Mys --> "tvoje mys" --> Vlastnosti --> Rizeni spotreby --> Povolit zarizeni ....

To same pro klavesnici.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Jara
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. srp 2003

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Jara »

Supr!!! Teď už je to OK. Díky. :)
NAS4Free:Procesor: Atom 330, MB:Zotac IONITX A-E, RAM: 2x2GB Zeppelin Gold 800MHz, 2TB HDD:,
FabledWarrior
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2004
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od FabledWarrior »

Čusík, já bych zas potřeboval vědět, jak zakážu přechod do režimu spánku při uplném vybití baterie... chtěl bych zkusit poslední pokus o záchranu baterie novou kalibrací ale ktomu musim baterii uplně vybít a to se zapnutým přechodem do režimu spánku jaksi nejde. Nevíte někde kde se to dá zakázat? Kdyžtak díky za odpověď
AMD Ryzen 9 7900X + EKWB AIO Basic 360, ASUS ROG Crosshair HERO X670E, 64GB RAM DDR5 5600Mhz CL40, GAINWARD GeForce RTX 4080 Phantom 16GB, 2 TB Seagate Firecuda 530 + 2 TB Samsung 860 QVO, Fractal Design Meshify 2 XL, Seasonic Focus Plus - 1000W, Benq EX3410R, Logitech G502 Lightspeed, CZC Hexblade (Cherry MX Silent Red), Hyper X Cloud Orbit S
Dell G7 7790 - Intel Core i7 8750H (-120 mV VCore + Thermal Grizzly Conductonaut), 32GB RAM DDR4 2666Mhz, GeForce RTX 2060 6GB (Full), 1 TB Samsung 970 EVO + 1TB HDD
Dell Precision 5820 Tower - Intel Xeon W-2133, 32GB RAM DDR4 ECC, nVidia Quadro P4000, 2x512 GB Samsung PM981 NVMe RAID
Dell Latitude 5580 - Intel Core i5 7200U, 8GB RAM DDR4 2666Mhz, 256 GB NVMe SSD
MilošH
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2009

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od MilošH »

Zdravím, mám takovýto problém. Po probuzení z hibernace mě w7 nedetekují klávesnici. Klávesnice je zapojená do PS2 zdiřky a mouse do USB (ale kdyby byla taky do PS2 tak zřejmě taky nepůjde). Prostě klávesnici nenajdu v správci zařízení. Následuje restart a vše je v pořádku. U klávesnice mám zaškrtnuto: Povolit zařízení probouzet počítač. Když vezmu klávesnici s USB výstupem, vše funguje jak má. Bohužel bych jí potřeboval mít připojenou do PS2.
Ví někdo co s tím ? Někde jsem četl že se musí pohrát s registrama, ale nevím jaké hodnoty změnit.

Mám 64 bit W7 Ultimate Verze 6.1 build 7600.
Předem moc díky za nějakou radu.
Jan Gottwald
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. zář 2008
Bydliště: Brno

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Jan Gottwald »

S režimem spánku už jsem se na Windowsech tolik natrápil... v tvém případě bych zkusil najít manuál k desce a třeba já na ní mám jumper, který povoluje nebo zakazuje, aby do PS2 konektroů stále šel proud. Je možný, že po probuzení prostě jen Win nedokáží znovu nakopnout tu určitou část desky nebo tak něco. Ještě bych prolezl nastavení BIOSu. Tam je také v Power Managmentu plno nastavení týkajících se PS2/USB. Já osobně tam třeba mám probouzení pomocí PS2 myši Enable/Disable, klávesnice Enable/Disable... zkus si pohrát i s tímto. To samé platí ve Správci zažízení - zkoušet nastavovat u zařízení - Umožnit probouzet atd...
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od bonavox »

Připojím se k problémům s režimem spánku ...
Mám v PC dva disky - systémový SSD (C:) a datový 3,5" (D:)
Probuzení z režimu spánku je krásně bleskové, ovšem problém je v tom, že nikdy nenajede ten datový disk.
Prostě v systému chybí disk D: => restart a vše jede OK.
Dá se někde něco nastavit nebo nějak po probuzení z Windows nastartovat i ten druhý disk?
Win7 x64
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od LiveBomb »

Pokud je ten disk >= 1 TB, tak je na to hotfix od MS. Co sem pochopil disk se probouzi o neco dele nez Windows predpoklada -> nedojde k jeho nalezeni.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od bonavox »

Disk je 1,5 TB ... díky, vyzkouším
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
MrFann
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Prerov

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od MrFann »

Poradi mi nekdo jak uplne znefunkcnit funkci rezimu spanku W7? nechci aby fungovala polozka Rezim spanku. ( W7 -Start-Vypnout sipecka-volba Rezim spanku )
Ve volbe napajeni mam rezim spanku - Nikdy.
powercfg -h off mam take nastaven.
v BIOSu AUTO

Jde mi i o to, ze mam nestandartni klavesnici s blbym tlacitkem spanku kousek od klavesy kterou casto pouzivam a obcas se prehmatnu :oops:
help!

ve win XP by pomohla tato volba:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
i3 6100 4,66GHz 1,35V, Xigmatek Æegir, MSI Z170 Tomahawk, 16GB RAM Micron 3190MHz, PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Atapi »

V možnostech napájení, nastavení schématu, pokročilé nastavení napájení, tláčítka napájení a kryt, je položka akce při stisknutí tlačítka režimu spánku a možnost neprovádět žádnou akci, to by nepomohlo?
Obrázek
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Richo »

Zdravím,
když ve Windows 7 vypnu PC do režimu spánku a odpojím ze sítě tak po zapnutí se mi otevřou všechna okna co jsem měl. Myslel jsem, že po odpojení od sítě paměti nebudou mít šťávu a dojde k jejich vymazání. Kvuli SSD nemám zaplou hibernaci, ale režim spánku. Né, že by mi to vadilo, jenom se bojím aby mi to nějakou oklikou přece jenom nevypínalo do hibernace. Víte o tom něco bližšího? Desku mám Gigabyte EP45T-UD3LR.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od zigo »

A jste si jistý, že máte vypnutou hibernace ? Pokud během režimu spánku odpojíte PC od sítě, pak by vás měla uvítat černá obrazovka s následujícími volbami

ZOTAVENÍ SYSTÉMU WINDOWS Z CHYB

Pod tím je napsáno Systém Windows nebyl úspěšně ukončen.Pokud se tak stalo proto, že systém přestal reagovat, nebo protože byl ukončen za účelem ochrany dat, bude pravděpodobně možné provést obnovu pomocí jedné z konfigurací nouzového režimu, které jsou uvedeny v následující nabídce:
(Zvýrazněte zvolenou možnost pomocí kláves se šipkami.)

NOUZOVÝ REŽIM
NOUZOVÝ REŽIM SE SÍTÍ
NOUZOVÝ REŽIM S PŘÍKAZOVÝM ŘÁDKEM
SPUSTIT SYSTÉM WINDOWS OBVYKLÍM ZPŮSOBEM

Takže si nejsem až tak jistý, že máte vypnutý režim hibernace. Můžete to zkontrolovat, když zadáte do příkazového řádku následující příkaz powercfg /h /size nebo dir c:\ /ah a pokud tam uvidíte soubor s tímhle názvem hiberfil.sys s nějakou velikostí, tak na 100% hibernaci vypnutou nemáte. Následujícím příkazem do příkazového řádku ho můžete vypnout powercfg.exe -h off
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Richo »

Tak ten soubor se mi tam objevil. No to jsem z toho blázen... V nastavení tlačítka napájení jsem měl režim spánku, po zadání toho příkazu k vypnutí hibernace (v účtu administrátora) se mi objevilo:
Nepojmenovaný 1.jpg
a v nouzovém režimu:
Nepojmenovaný 2.jpg
Ještě mě napadlo, není s tím přepínáním spojena nějaká služba? Z XPéček jsem byl zvyklý si jich podle nějakého seznamu plno povypínat. Ještě jsem zapoměl mám Win 7 64bit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Richo »

Tak už jsem na to přišel. V pokročilém nastavení napájení jsem měl zaplý hybridní režim. Vypnul jsem to a už se mi krásně ztrácejí data jak mají :D :D :D
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Richo »

Ale nejde smazat ten soubor hiberfil.sys :( . Pořád se objevujou ty výše uvedené hlášky. Nevíte co s tím je?
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od Richo »

Tak hyberfile.sys už je pryč. Pomohl první odkaz. Ten příkaz tam byl trochu jiný než jsi uvedl výše a povedlo se na poprvé. Díky.
maiklhk
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od maiklhk »

Při probuzení z režimu spánku se mě načte pouze pouze jeden HDD, druhý jako by vůbec nebyl. Načte se opět až při restartu. Win 7 Pro. zapnuté AHCI.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Režim spánku - probuzení.

Příspěvek od zigo »

Odpovědět

Zpět na „Windows 7“