Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Příspěvek od Kama »

Zdravím, koupil jsem si Samsung 850 Pro 256GB a chtěl jsem na něj naklonovat systém (Win7 x64) z mého starého Vertexu 2 pomocí softu na přiloženém cd. Bohužel systém se na Samsung naklonuje tak, že vytvoří dvě partition, které mají odlišná písmena a v systému jsou vidět jako dva disky (jeden má 100MB, druhý zbytek).
Deska Gigabyte P55UD3R, vše zapojeno do sata od Intelu, režim AHCI, ovladač iastor.sys.
Zkoušel jsem to asi 3x a výsledek pořád stejný.
Nevíte co s tím? Přeinstalovávat se mi to fakt nechce.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To je správně, na původnim SSD máš na 99% také dvě. Windows 7 si by default při instalaci tvořej 2, jedna má jen cca 100MB a je v ní uloženej boot sektor a informace o OS a cesty k němu, atd.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Příspěvek od Kama »

No jasně to chápu, na tom Vertexu mám taky dvě partition, ale na tý malý je ve Správci disků napsáno Rezervováno systémem a v systému (v okně Tento počítač) není vidět, kdežto u toho Samsungu jo a má jiný písmeno.
Možná už jsem na to přišel, zkusil jsem to teď ještě jednou a po naklonování počítač vypnul a starý ssd odpojil a už tam mám jen jeden disk, ale zase to nabíhá bez loga win s černou obrazovkou, je to nějaký celý divný. Ve Správci disků ta malá partition není Rezervováno systémem, ale jmenuje se Data....Ale systém na tom novým se zdá ok a všechno funguje.
To jsem nečekal, že to bude takovej oser...
Před týdnem jsem kámošovi dával Samsung Evo 250 a klonovalo se to z plotnovýho disku a tam vše proběhlo ok, ani se po naklonování starej disk nemusel odpojit, vše proběhlo normálně.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To rezerovováno systémem je ona malá partition, jen jí windows před tebou skryly (skryjou vždy tu co je na stejném fyzickém HDD ze kterého nabootovaly, pokud jsou na jných uvidíš je normálně v průzkumníku). To že to po klonu nabootuje OK je normal, znamená to že klon byl úspěšnej. Jestli po klonu vidíš to malou partition na tom Samsungu i když jsi z ní nabootovat tak to je malej bug, občas se může stát, to ti to tak trhá žíly nebo co? Pokud ano, vygoogluj si jak skrejt partition, nebo u win by mělo klíďo stačit jít do správce disků a prostě jí odebrat písmeno a bum hned neni vidět.

Jinými slovy zveličuješ kosmetické kraviny a vše ti funguje.
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Příspěvek od Kama »

Pro mě to úplně kosmetická vada teda není, mám rád vše perfektní do detailů. :D
A to nabíhání systému s černou obrazovkou bez loga win bys mi vysvětlil jak...?
Ne, v pohodě, možná ten systém trochu "nakoplej" je, nemám to přeinstalovaný tak 3-4 roky a za tu dobu tam pár událostí bylo, hlavně při přeinstalaci ati ovladačů......
Zkoušel jsem pomocí orig. dvd opravit spouštění, ale napsalo mi to, že v té malé partition není dostatek místa-opravný program potřebuje 15MB a já tam mám jen 9MB, přitom na tom Vertexu malá partition měla přes 30MB volného místa.
No asi to přeinstaluju, stejně uvažuju o koupi gk nvidia a teď tam mám amd, tak aby to chodilo bez problémů.
Dík. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
danton
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung data migration špatně naklomuje ssd

Příspěvek od danton »

Žádná hrůza. Jdi do Počítač - Spravovat - Správa disků. Na ten Rezervováno systémem pravou myší - Změnit písmeno jednotky - Odebrat. Písmeno ti zmizí, nebude přiřazeno a už tu partition neuvidíš. Ale je tam.
DanTon
Zatím, jdu škrábat brambory...
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“