SSD (1TB) s PLP

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
iji
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2004

SSD (1TB) s PLP

Příspěvek od iji »

Ahoj,

hledam SSD s nasledujicimi pozadavky:

- spolehlivost pri vypadku napajeni
- spolehlivost
- kapacita ~1TB
- rozhrani SATA
- (cena)
- aktualne v nabidce v CZ


Jedna se o LAB server pro virtualizaci se stredni IO zatezi.

Ad spolehlivost pri vypadku napajeni)
Obcas dojde v vypadku napajeni a potrebuji, aby data byla +- zapsana, zbytek poresi logika FS --> alespon nejake PLP.

ad spolehlivost)
Zapisuje se relativne hodne malych zmen bloku od virtualnich serveru, z cehoz je proste lepsi MLC.

ad (cena))
Cena neni uplne rozhodujici, tj. v ramci consumer segmentu ji nebudu resit. Zase ale nedosahnu na Intel DC S35xx/36xx/37xx, ktere by byly resenim.


V soucasnosti je tam 1TB Crucial MX200, ktery vse splnoval, jenze uz je maly a jiz neni v prodeji.


Nemate nekdo radu, do ceho jit?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: SSD (1TB) s PLP

Příspěvek od zombux »

ad spolehlivost při výpadku napájení - bez nějaké robustní UPS bych o tomhle parametru stejně ani neuvažoval
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
iji
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2004

Re: SSD (1TB) s PLP

Příspěvek od iji »

Je mi jasne, ze vypadek napajeni resi UPSka. Nicmene alespon nejake osetreni PLP (kondenzator ci absence DRAM) beru jako vhodne.
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Re: SSD (1TB) s PLP

Příspěvek od BubakB »

Ehm, SanDisk Extreme Pro SSD 960GB? V Alze nejak za 12 tisíc českých kačiek https://www.alza.cz/sandisk-extreme-pro ... 144083.htm.
Má "staršie" 19nm MLC bunky, Marvell radič ako má aj Crucial (aj keď staršiu verziu 88SS9187) síce nemá implementované žiadne ochranné kondenzátory (Crucial/Micron M500 až MX200/300 sa mi zdal v tomto o trošku lepší...), ochrana je skôr v logike HW. DRAM má, nCache tiež, o ochranu proti výpadku som sa viacej nezaujímal, najviac o tom písala recenzia Anandtechu http://www.anandtech.com/show/8170/sand ... 0gb-review je síce dobré mať kondenzátory ako má napr. Intel či Crucial, ale ako vraví zombux proti nejakej spoľahlivej UPSke je to nakoniec vždy o určitej strate.
Má stabilný, vyrovnaný výkon. Pokiaľ si pamätám, tak v podnikom riešení (zápis malých dát a tak ďalej...) spomínal nejaké tieto kúsky celkom pozitívne Spring, že sa stretol s týmito SSD a mali za sebou zápis 100TB bez problémov. Za seba môžem povedať, že je to skvelý disk pre domácu prac. multimediálnu stanicu. Môžete jej naraz zapísať aj 40-50 GB dát, v mojom prípade teda TIFFy, proste PS... a robiť popri tom rôzne kraviny, pustiť benchmarky a tak ďalej a výkon nedegraduje. Asi najlepšie s ustáleným výkonom, čo sa do SATA ponúkalo.
Nič iné mi nenapadá. Snáď nejaké verzie A-Daty by niečo také mohli splňovať. Samsung s 850PRO? A potom už tebou spomenuté Intely.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
iji
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2004

Re: SSD (1TB) s PLP

Příspěvek od iji »

Diky za tip na SanDisk Extreme Pro, kouknu na nej. Vtipne je, ze SanDisk prisel na trh drive jak MX200 a stale je k mani, jinak bych vzal prave MX200.

Jina 850 Pro (pokud si pamatuji dobre) mel problemy s fw ohledne TRIMu - mozna omezene pouze na Linux.

Kazdopande Samsung dela i enterprise SSD (SM a PM serie), ale necha si za to priplatit.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“