Spálený zdroj kvůli monitoru?

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od FilipíNo »

Zdravím, může to být možné?
Sestavu jsem provozoval úplně v pohodě pár let až doteď.
Z monitoru mi předevčírem začalo zničehonic vycházet takový lupání, jako když je napájecí kabel k němu jen špatně připojenej. Všechno jsem zkontroloval, kabel jsem přitlačil, dneska jsem ho dokonce i vyměnil za jinej, ale žádná změna. Nakonec se lupání zhoršilo natolik, že pak luplo už jenom jednou, z monitoru se trochu začmoudilo a vyhodilo to pojistky z celýho baráku. Říkal jsem si: "Fajn, už dosloužil, přecejenom byl starej přes 7 let." Tak jsem připojil jinej, ale co mě překvapilo bylo, že ani pc už nejde vůbec zapnout! Na tlačítko start nereaguje, ale kontrolky na desce a GK svítí, tudíž něco ale přes zdroj procházet musí. Není to divný? Nemůže být teda v háji deska?

Zdroj mám tenhle: https://www.alfa.cz/product.php?eid=0000000000000000U82 takže by měl disponovat nějakou ochranou, ale nemám ponětí jak přesně a do jaké míry ta ochrana funguje, jestli vůbec. :D
Děkuju za každou odpověď, pokud mi pomůže v tom, co bych měl teď dělat. :)
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od Mr Lucas »

Zdroj pravděpodobně ne, spíše deska, grafika, záleží, kam byl LCD připojen. Možná i více věci, doporučuji použít vylučovací metodu, jiný zdroj, grafiku... atd. Tím zjistíš, co vše je KO.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od Tukanekb8 »

Souhlasim s Mr Lucas, kdysi se mi stalo neco podobneho a odnesla to grafika... Mimochodem, odkud jsi? Mel bych zajem o ten nefunkcni monitor, za nejakou rozumnou cenu bych ho odkoupil na ND. Klidne napis sz. Dekuji Radek.
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Re: Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od FilipíNo »

Aha no to je výborný... Teď jsem zkoušel jinej zdroj (doufám, že nevadí že jsem připojil jen hlavní 24 pin? :) ) a reakce komponent byla úplně stejná. Nic se ani neroztočí. Svítí diody jak na desce, tak na kartě, ale po zmáčknutí start, mi jen problikne zvukovka (normálně docela jasně svítí, když je pc zapnutej) a nic.

Myslíte, že by mohlo být podělanejch víc komponent naráz? Monitor jsem měl připojenej ke grafice Hdmi kabelem.

Tukanekb8: Jsem z Třebíče. Jo to by šlo. Jen se zkusím zeptat známýho, ještě jestli by s tím nešlo něco dělat, ale nevím jestli bych ještě měl koule na to ho znovu provozovat na novým pc. :D Možná ti ho prodám rovnou. :D
Díky za reakce. :)
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od Leon_ »

no hlavný 24 pin nestačí,... zapoj aj CPU vetvu a HDD kde máš systém. Či sa to rozbehne.
.
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Re: Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od FilipíNo »

Tak jsem vyndal grafiku a pc, zdá se, že nabíhá i s tím původním zdrojem, takže tím to asi opravdu nebude, ale protože momentálně nemám jak zjistit, jestli není vadný ještě něco jinýho (nemám náhradní GK), vypadá to zatím jen na GK. Co mě ale překvapilo snad nejvíc, že monitor po opětovným zapojením do sítě nabíhá taky. :D To mi teda hlava nebere po tom, co se z toho čoudilo. :D Ale do pc už to teda připojovat rozhodně nehodlám. Ta GK je určitě v háji, zkoušel jsem i jiný sloty. Teď zbývá už jen zjistit, co se ještě odpálilo. Dám ještě vědět, jak to dopadlo pro příp. nešťastníky, kterým se stalo něco podobnýho.
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Re: Spálený zdroj kvůli monitoru?

Příspěvek od FilipíNo »

Tákže... Včera večer jsem namontoval jinou grafiku a vypadá to, že stále všechno šlape tak, jak má. Naštěstí se skutečně spálila jen grafika. Díky za pomoc. :)
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“