Vypína sa mi pc pri hrách

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Johnyy69
Nováček
Nováček
Registrován: 15. říj 2016

Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od Johnyy69 »

Ahojte, neviem kde presne to mam napísať ale napíšem to tu, mal som v PC grafiku gtx 650, kúpil som si novú gtx 1070 a ku tomu som si kúpil aj nový zdroj lebo môj starý nemal 2x pci e káble, keď zapnem hru napr. Gta V tak ide v pohode, po čase ale z ničoho nič mi vypne pc a po asi sekunde sa zapne , grafika ma pri hraní teplotu asi 40 - 50 stupnov co nieje tak moc,procesor ma cez 60 -70, zdroj horúci nieje keď som skúšal, neviete cim by to mohlo byt ? Chcem si kúpiť aj novú základnú dosku niekto mi vravel ze to môže byť aj nou ale chcem si ju kúpiť kvôli procesoru i7 6700k, napíšem vám tu ešte presne parametre pc :
Procesor : Intel Core i5 3570 3.8 ghz pri Turbo boost
Grafika : MSI Nvidia GTX 1070 8gb
RAM : 8gb neviem presne značku ak by bolo treba dodám
Základná doska : gigabyte technology co. ltd. b75m-d3h
Zdroj : Corsair VS650
Toto by malo stačiť, ďakujem vopred za nejaké rady :-)
Btw. Nerobi to len pri hrách ako sú gta V ale aj pri cs go napríklad
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od PKBO »

VS650 nepatří zrovna k nejkvalitnějším zdrojům... Ovšem na tohle by měl stačit i on...

Pokud si chceš koupit 6700K, tak nejlepší bude neřešit v čem je potíž nyní (mb) a rovnou to potestovat potom.

Pokud problém setrvá, tak je to na 99% zdrojem, 1% grafice, protože závadná karta se zpravidla projevuje jinak než okamžitým shutdownem.
Johnyy69
Nováček
Nováček
Registrován: 15. říj 2016

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od Johnyy69 »

Diky za odpoveď, budem to skúšať potom ale najprv si musim kúpiť zakladnu dosku a až ptm procesor
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od limbi88 »

Mám podobný problém jako kolega. V poslední době se mi Pc samovolně vypíná. Nejobvykleji je to při kombinaci Fifa (jeden monitor) plus VLC (druhý monitor). Hra i film jsou puštěné z jiného disku. Všiml jsem si, že častěji se vypíná po tom, co byl obnoven z režimu spánku. Teploty v PC (grafika i CPU) nepřesáhnou většinou ani 60 stupňů.

Sestava: AMD FX 8350, Gainward GTX 1070, Gigabyte 990FXA-UD3, Seasonic m12II-620 620W, dva monitory (2k, fhd). Win 10 (čerstvě)

Sestava je zhruba 3 roky stará krom karty.
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od detik »

Ahoj, tak jsem na tom úplně stejně koupil jsem PC RX 480, i5 6500, 8G RAM MSI Gamming desku a konečně Corsair VS550. Vsechno bylo sestaveno a v pohodě na první pokus běželo, ale když pustím zaklínače 3, tak první restart přijde cca po 10 minutách jelikož mám SSD Samsung, tak to naběhne rychle za par vteřin do W10. Potom jdou restarty co 2 minuty. Zkoušel jsem ve wattmanovi přidat otáčky a ubrat max teplotu jádra grafiky a nic nepomohlo. Myslíte že je to zdrojem, nemám jiný a tak nemám jak otestovat. :(
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od PKBO »

Pro oba, běžde do Alzy, kupte si kvalitní zdroj, pokud se problém vyřeší nechte si ho, pokud ne, zdroj můžete vrátit a budete vědět v čem je problém. Já osobně bych si ten zdroj teda nechal i když by to strůjce problémů nebyl (VS)
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od detik »

Ještě se chci zeptat než pudu zdroj reklamovat, mám jinej na otestování, ale ten má výstup jen 6 PIN, můžu ho na zkoušku zapojit do 8 PIN grafiky? Tuším, že Referenční RX 480 má taky jen 6 PIN? Mám SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 8GB OC.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od PKBO »

musel by jsi mít redukci, uděl to co jsem ti říkal, kup si kvalitní zdroj, pokud to tím nebude tak ho vrátíš.

Reklamace VS550 ti bude asi k ničemu, to není vada, to je prostě vlastnost, ten zdroj není kvalitní, neutáhne to.
limbi88
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od limbi88 »

Já se teda zeptám. Seasonic m12II-620 620W se nepovažuje za kvalitní zdroj či co?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od PKBO »

Ale jo, je to slušný zdroj, ale 3 roky jsou tři roky a pokud máš to FX řádně přetaktované tak si taky dost vezme. Zkus nějaký komplexní test, který vyloaduje jak procesor tak grafiku.
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od detik »

Tak záhada odhalena, jelikož je zdroj na dně bedny a není vidět na větrák, tak jsem si nevšim, že se vůbec netočí... Tedy zdrojem to bylo, ale né že by byl málo výkonný. Přišlo se na to až po testu jiný grafiky... :) Jo chybama se člověku učí, stačilo otočit bednu vzhůru nohama.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od Nagant »

Takže větrák ve zdroji (příp. regulátor otáček ve zdroji) odešel, nebo se jen ucpal prachem?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od detik »

Jelikož to je úplně nový PC tak to musí být výrobní vada, párátkem s ním vůbec nehnu... asi tedy ložiska nebo něco.... Reklamace.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od Nagant »

Aha, tak se asi zadřel.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: Vypína sa mi pc pri hrách

Příspěvek od detik »

No, možná už byl zadřený, nefunkční... to PC je úplně nový (sestavený minulý týden), každopádně ještě že fungovala nějaká ta tepelná ochrana, jinak by to asi sčudlo celý. :?
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“