Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Zdravím, složil jsem si nový PC a mám s ním celkem problém :oops:
Jedná se o desku ASRock B150M PRO4.
Nejdřív to byly blbosti jako 3 pípnutí - pořádně jsem zasunul ramku a bylo to ok. Holt mají zacvakávání jen na jedné straně :roll: Vyskočil na me bios a byl to pro mě trochu šok. Zamrzl jsem někde u AMI biosu. Nastavil jsem si tam datum a čas, viděl jsem že teplota i otáčky fanů jsou v pořádku. Teď k tomu problému - když použiju bootovací USB s win7, tak mi najede ta modra úvodní obrazovka instalace win7, kde si vybírám jazyk, čas a klávesnici a na té to zamrzne. Nemůžu nic přepnout, ani num-lock nejede vypnout a musím restart.
Zkoušel jsem více flashek a více metod jak z nich udělat bootovací zařízení.
Doufám, že to je jen nějaká drobnost co musím přepnout v biosu. Máte s tímto zkušenosti? Zkoušel jsem projít podobná vlákna tady na fóru, ale šlo tam o záseky v jiné fázi bootování/instalace nově postaveného PC. Předem děkuji za jakoukoliv radu ;-)
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od Banana »

zkusil jsi nastavit UEFI/AMI bios? myslím že tam jsou tři položky
pak jestli máš SSD tak bys mohl mít v biosu nastavený klasický HDD a mohlo by to dělat problémy
pak taky ikdyž to by ti asi ani nenabotovalo jestli máš zaplej ps2 emulátor
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Našel jsem nápovědu tady :
http://www.tomshardware.co.uk/forum/428 ... all-screen

V podstatě mi to nebere zařízení. Říkají, že mám použít front USB. Ok, to jsem zkusil, ale vzhledem ke case, tak jsou front taky USB3 :D ze své stávající case jsem vybrakoval front USB2 a zapojil to na desku a stejne to nejde :x takže teď zkouším nějaký "Win 7 USB Patcher", který by měl instalační disk upravit tak, aby tam byla podpora těch USB zařízení, pokud jsem to správně pochopil :oops:
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od reifik »

Není nad bootování z klasické DVD mechaniky 8-) !!
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

No to jak jsem se posunul se týká i mechanik, upravuješ tam iso, které máš následně vypálit nebo nahrát na usb :)
V manuálu jsem našel nějakou funkci PS2 simulátor, takže se už v instalátoru můžu pohybovat.... no daleko jsem se nedostal :evil:
kliknu na "nainstalovat" a najede mi toto :angry2:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od Nagant »

A to instaluješ z DVD, nebo z USB?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od reifik »

Jak píše výši,z flashky.
Zkus,máš-li jí v PC,instalaci z DVDčka.
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Mechaniku nevedu už více jak 10 let :-D nějak se s tím poperu...
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od Nagant »

Zkus tip odsud se stornováním, na obrazovku zpět a přesunout USB flashku do jiného portu, aby se znovu nadetekovala.
http://www.tomshardware.co.uk/answers/i ... ssing.html

Jinak tipy pro instalaci Win 7 od Asrocku:
http://www.asrock.com/microsite/Win7Install/index.html
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Jo tu stránku od ASRock jsem našel. Simulaci PS2 mám zaplou, díky tomu jsem schopný se pohybovat v instalátoru. Zkoušel jsem i ten update image. Zaseklej jsem na těch ovladačích jak ukazuje fotka :oops:
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od Nagant »

A to přešoupnutí flashky jsi zkoušel?

"Hardik Padsala said:
Ok, I've actually solved this myself via the help of a thread on tom's hardware. I'll post it here for anyone else struggling with the same issue:

OK now is the truth. This is the solution.

I assume all of you is using USB drive to install.

When Windows is asking for driver, just click Cancel. You will be brought back to the welcome screen. At the welcome screen, remove your USB drive, insert it back to DIFFERENT USB PORT. Click Install Now again. The installation process will be like usual.

This problem happened to all new version of updated Windows 7 installer. I think, it is due to failure of Windows installer to remain its detection to the USB drive. It lost the connection, and became confused, don't know where to find the USB drive it used to read before.

When we re-insert the USB drive, Windows installer will detect the USB drive back, and continue like usual."
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od reifik »

Měl jsem také problém s USB 3.0,zde nefungovala.
V USB 2.0 OK.
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Přesunutí flashky jsem zkoušel i do toho vyvedeného usb2 :sad:
pořád ta samá hláška s chybějícími ovladači
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od Banana »

tak si ty SATA ovladace dej na flashku a pak dej browse a naklikej je tam
rici833
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2015
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od rici833 »

Vyzkoušej tento návod na straně 6 je popsanej tvůj problém http://pctuning.tyden.cz/software/laden ... ku?start=6 str
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Návod obsahuje to samo jako to co už to bylo. Vyzkoušel jsem opakovaně a nic.
Ovladače jsem dal na 3 různé flashky, ale nezobrazuje je to. Pouze tu instalačku win a co není v ní, jako by nebylo :(
asi budu muset nahodit něco jiného, nejspíše win10 :sad:
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od reifik »

Na jednom notebooku jsem měl podobný problém a s desítkama jsem uspěl.
Hele,zkoušel jsi před instalací Win 7 nastavit to v BIOSu?
Nemáš PC,respektive MB s UEFI biosem??
Tohle jsem tenkrát našel na netu:

"Pokoušíš se instalovat W7 na PC s UEFI biosem. Pouze stručně - je třeba buďto: 1. Upravit instalačku takto https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-v ... lash-disk/ (pokud už máš bootovací flešku hotovou, stačí provést body 7 a 8) a disk (pokud není) převést z MBR na GPT. 2. Nebo přepnout bios na Legacy. V tom případě instalačku upravovat nemusíš. (disk musí být MBR, pokud není, tak převést).
Při nedodržení těchto podmínek instalace W7 selže - ale to už jsi zjistil sám

http://pctuning.tyden.cz/software/laden ... ku?start=8

jak vytvořit uefi bootovatelný flashdisk

Instalace Windows 7 UEFI
----------------------------
Při pokusu o instalaci systému Windows 7 přímo z USB flash disku se vám v případě počítače s UEFI BIOS stane, že instalace neproběhne, protože není k dispozici UEFI mód. Je to proto, že při instalaci není na USB flash disku k dispozici UEFI bootloader.

Instalační program Windows 7 v režimu UEFI však pro svůj start bootloader potřebuje. Pokud na tento problém narazíte, můžete si sami vytvořit USB flash disk s podporou UEFI pomocí několika kliknutí myší. Než začnete, připravte si USB flash disk, který chcete mít bootovací a na který chcete umístit instalační soubory.

Vložte ho do USB portu a vyvolejte příkazovou řádku – stiskněte kombinaci kláves [Windows]+[R] a do řádky napište příkaz »cmd«. Pomocí příkazu »diskpart« spusťte nástroj Diskpart, který lze použít k vytvoření oddílu na explicitně zadané pozici na disku a k dalším činnostem. Seznam všech dostupných disků zobrazíte pomocí příkazu »list disk«. Podívejte se na seznam a zapamatujte si, jaké číslo má USB flash disk. Přejděte na tento disk pomocí příkazu »select disk ?«, kde „?“ je číslo vašeho USB flash disku (například 1).

Svůj USB flash disk snadno poznáte podle zobrazené velikosti. Poté použijte příkaz »clean«, kterým flash disk vymažete, a pomocí příkazu »create partition primary« na něm následně vytvořte nový diskový oddíl. Nový diskový oddíl vyberete pomocí příkazu »select partition 1«. Tento oddíl musíte nastavit jako bootovací, a to pomocí příkazu »active«. Následně pomocí příkazu »format fs=fat32 quick« naformátujete rychle disk souborovým systémem FAT32.

Dále je potřeba novému oddílu na USB flash disku přiřadit další dostupné písmeno pomocí příkazu »assign«. Nástroj Diskpart nakonec ukončíte pomocí příkazu »exit«. Poté je potřeba na USB flash disk zkopírovat instalační DVD s 64bitovou verzí systému Windows 7. Uděláte to pomocí příkazu »xcopy X:*.* /s/e/f Y:«, kde písmeno „X“ musíte zaměnit za písmeno optického disku s vloženým instalačním DVD a kde písmeno „Y“ nahradíte písmenem přiřazeným vašemu cílovému USB flash disku. Dále je třeba zajistit, aby bylo možné instalovat systém na počítač s UEFI. Abyste to provedli, spusťte si Průzkumníka Windows, na USB flash disku přejděte do adresáře »efimicrosoft« a zkopírujte podsložku označenou »boot« do složky »efi«, tedy ve stromové struktuře o jednu úroveň výš.

Dále přejděte v Průzkumníku na DVD a najděte složku »sources«, kde je uložen soubor »install.wim«, což je archivní soubor, do kterého se dostanete například pomocí programu 7-ZIP. Až soubor »install.wim« otevřete, dostaňte se v rámci něj do složky »1Win dowsBootEFI«. Zkopírujte z této složky Bootloader »bootmgfw.efi« do složky »efioot« na USB flash disku. Přejmenujte soubor na »bootx64.efi«, aby ho UEFI BIOS rozpoznal. Tím je instalační USB s Windows 7 UEFI připravené.
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od joXerus »

Jo to jsem našel už ve středu, vyzkoušel a shořel jako papír :( no vzdal jsem to, nahodil jsem windows 10 a už píšu z nich :oops:
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Zamrznutí instalace W7 na nově složeném PC

Příspěvek od reifik »

Myslím si ,že s DVD mechanikou by takové problémy nebyly,ono těch necelých 400.-ká,za to stojí
Osobně jí v každém svém PC mám,i když je minimálně využívána.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“